Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Ma kieszeń. Przecież sam napisałeś że to dysk zewnętrzny podpinany przez USB. W czym jest jak nie w kieszeni? Chyba że stacja dokująca, albo sam kontroler, ale to niczego nie zmienia.

  2. #12

    Domyślnie

    No włąśnie . To niczego nie zmienia. Chodziło mi o to że nie jest to dysk wewnętrzny wpakowany w kieszeń. Kolejna zagadka. Podpinam go pod USB 3.0 i komp go nie widzi. Podpinam go pod kolejne USB 3.0 i komp go znów nie widzi. Podpinam go pod USB 2.0 i dysk się magicznie pojawia. Konkludując - pod 2.0 widziany jest zawsze. Pod 3.0 widziany jest w/g nie_mam_pojęcia_jakiego schematu

  3. #13

    Domyślnie

    Co do prędkości kopiowania - każde dodatkowe obciążenie któregoś z dysków spowoduje spadek prędkości - nawet znaczny.
    Szczególnie ma to znaczenie przy dyskach talerzowych, gdzie dwa jednakowe zadania wykonywane równolegle będą się wykonywały nawet 2-3x dłużej niż wykonane szeregowo.

    Zrobiłem test:
    odczyt pojedynczy - ~120 MiB/s
    2 odczyty równoległe - ~30 MiB/s

    zapis pojedynczy - 80 MiB/s
    2 zapisy równolegle - 32 MiB/s


    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    No włąśnie . To niczego nie zmienia. Chodziło mi o to że nie jest to dysk wewnętrzny wpakowany w kieszeń. Kolejna zagadka. Podpinam go pod USB 3.0 i komp go nie widzi. Podpinam go pod kolejne USB 3.0 i komp go znów nie widzi. Podpinam go pod USB 2.0 i dysk się magicznie pojawia. Konkludując - pod 2.0 widziany jest zawsze. Pod 3.0 widziany jest w/g nie_mam_pojęcia_jakiego schematu
    Co to tej widzialności pod USB 3.0 - dziwna zagwozdka z różnymi urządzeniami i kontrolerami... Niestety nie wszystkie chcą zawsze ze sobą pracować.
    Mi tak 2x wymieniali kontroler USB 3.0. Pierwszy zawieszał się po losowym czasie - czasami 5s od podłączenia dysku, czasami cały dzień wytrzymał... i tylko przy 3.0 tak się działo.
    Drugi raz widział, raz nie widział Seagate'a i czytnika kart podłączanych kablem USB 3.0. Przy 2.0 było OK.
    Teraz wszystko działa. Więc jak widać, niby standard, ale nie wszystko ze sobą poprawnie gada.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 05-02-2013 o 22:57
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    No włąśnie . To niczego nie zmienia. Chodziło mi o to że nie jest to dysk wewnętrzny wpakowany w kieszeń. Kolejna zagadka. Podpinam go pod USB 3.0 i komp go nie widzi. Podpinam go pod kolejne USB 3.0 i komp go znów nie widzi. Podpinam go pod USB 2.0 i dysk się magicznie pojawia. Konkludując - pod 2.0 widziany jest zawsze. Pod 3.0 widziany jest w/g nie_mam_pojęcia_jakiego schematu
    ... inne dyski USB3 chodzą dobrze?

  5. #15

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć bo mam jeszcze tylko Bufallo 2.5 500GB i z nim nigdy na żadnym z 3ech portów 3.0 problemu nie miałem

  6. #16
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Strus, przeinstaluj sterowniki USB 3.0, bo to jest na pewno ta przyczyna.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Kieszeni nie ma. To po prostu dysk zewnętrzny. Jakieś pomysły ?
    USB w komputerze to jedno, a kontroler w obudowie dysku zewnętrznego to drugie. Być może on stwarza problem.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    USB w komputerze to jedno, a kontroler w obudowie dysku zewnętrznego to drugie. Być może on stwarza problem.
    Ty weź mnie nie przedrzeźniaj:

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Nie tylko kontroler na płycie ma znaczenie, ale też kontroler danej kieszeni

  9. #19

    Domyślnie

    Wy mówicie o dyskach hdd? Czy ssd? W pierwszym przypadku nie macie się czemu dziwić - prędkość zapisu na dysku.

  10. #20
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Ocean_ Zobacz posta
    Wy mówicie o dyskach hdd? Czy ssd? W pierwszym przypadku nie macie się czemu dziwić - prędkość zapisu na dysku.
    Prędkość zapisu dla dysków HDD przy przesyle poprzez USB 3.0, powinna być nominalna dla danego nośnika.
    Medice, cura te ipsum.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •