Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie D700 - wymiana migawki, serwis

    Zbliża się sezon wielkimi krokami, wczoraj odczytałem przebieg d700tki - 97 tyś, więc okazało się że body jest obarczone już ryzykiem padnięcia migawki. Dzwoniłem do serwisu nikona i koszt wymiany migawki (wiele osób o to pyta) to 1200 zł, natomiast miły Pan z którym miałem okazję rozmawiać powiedział że na razie może nie warto wymieniać skoro wszystko jest ok, lepiej zrobić przegląd który oni (serwis Nikona) robią za darmo o ile body im zostanie dostarczone. Podobno jest to robione na miejscu i bezpłatnie.

    Pytanie: Jak i czy można coś takiego zrobić w domu skoro to tak na prawdę podpięcie do kompa (tak twierdził serwisant) ? Pan powiedział, że się nie da ale jakoś nie wierzę
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IaceQ Zobacz posta
    Pytanie: Jak i czy można coś takiego zrobić w domu skoro to tak na prawdę podpięcie do kompa (tak twierdził serwisant) ? Pan powiedział, że się nie da ale jakoś nie wierzę
    A program do testowania aparatu masz ?

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam w d700 przebieg ponad 150tys, paru znajomych po 200-300tys, nie masz się czym przejmować
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    A program do testowania aparatu masz ?
    Coś czuje ze zaraz dostane zjebke za nie używanie szukajki. Akurat tutaj nie skorzystałem z niej bo problem wydawał mi się dość nietypowy.
    ... ale nie ... nie mam programu do testowania aparatu i nie wiem jak to robić.





    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    ja mam w d700 przebieg ponad 150tys, paru znajomych po 200-300tys, nie masz się czym przejmować
    Dzięki, u mnie jest o tyle sytuacja specyficzna że pracuje bez backupu (co się zmieni w tym roku) dlatego dość ważne dla mnie było aby sprzęt był pewny.
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IaceQ Zobacz posta
    Dzięki, u mnie jest o tyle sytuacja specyficzna że pracuje bez backupu (co się zmieni w tym roku) dlatego dość ważne dla mnie było aby sprzęt był pewny.
    Tyle tylko, że jak wymienisz migawkę to wcale nie masz pewności, że ta nowa nie padnie np. po 20 tyś. Przecież nie ma reguł.
    Ja bym przy tych 97 tyś. na razie nie ruszał.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Tyle tylko, że jak wymienisz migawkę to wcale nie masz pewności, że ta nowa nie padnie np. po 20 tyś. Przecież nie ma reguł.
    Ja bym przy tych 97 tyś. na razie nie ruszał.
    True story


    Cytat Zamieszczone przez IaceQ Zobacz posta
    Dzięki, u mnie jest o tyle sytuacja specyficzna że pracuje bez backupu (co się zmieni w tym roku) dlatego dość ważne dla mnie było aby sprzęt był pewny.
    Za 1200 zł ( koszt wymiany migawki) można kupić całkiem dobry backup i sprzedać bez wielkiej straty po sezonie zanim kupisz planowe body
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IaceQ Zobacz posta
    Coś czuje ze zaraz dostane zjebke za nie używanie szukajki. Akurat tutaj nie skorzystałem z niej bo problem wydawał mi się dość nietypowy.
    ... ale nie ... nie mam programu do testowania aparatu i nie wiem jak to robić.
    Mają go tylko w serwisie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elarco Zobacz posta
    True story
    Za 1200 zł ( koszt wymiany migawki) można kupić całkiem dobry backup i sprzedać bez wielkiej straty po sezonie zanim kupisz planowe body
    True, D90 będzie niebawem kupione. Plan jest taki żeby nie wymieniać dopóki nie klęknie.

    1. Czy ktoś z Was korzystał z serwisu nikona, ile trwać może wymiana migawki jeśli już padnie ?
    2. Jak serwisować sprzęt aby zapewnić mu dłuższe działanie ? Mogę sam coś zrobić dla body ? czy tylko używać aż padnie. Rozważałem zakup do ślubów D600 ale sporo złego czytam o AF, działaniu i ilości punktów (to drugie to akurat pierdoła), dodatkowo piszą że d600 to jednak sprzęt nie profesjonalny w przeciwieństwie do d700, który jest wołem roboczym, do tego mocno niezawodnym. Gdyby nie mało Mpix to sprzęt bez wad.
    Ostatnio edytowane przez IaceQ ; 05-02-2013 o 14:55
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IaceQ Zobacz posta
    ...
    2. Jak serwisować sprzęt aby zapewnić mu dłuższe działanie ? Mogę sam coś zrobić dla body ? czy tylko używać aż padnie. Rozważałem zakup do ślubów D600 ale sporo złego czytam o AF, działaniu i ilości punktów (to drugie to akurat pierdoła), dodatkowo piszą że d600 to jednak sprzęt nie profesjonalny w przeciwieństwie do d700, który jest wołem roboczym, do tego mocno niezawodnym. Gdyby nie mało Mpix to sprzęt bez wad.
    Używać zgodnie z przeznaczeniem i względnie o niego dbać czyli nie rzucać nie topić nie kurzyć nie potrzebnie, od czasu do czasu przedmuchać, przetrzeć co by wyglądał jak aparat a nie zakurzona, zatłuszczona kupa plastikogumomagnezu... i cóż więcej głaskając go codziennie i śpiewając mu kołysankę przed włożeniem do torby żywotu mu nie wydłużysz raczej

    a mpix ma w sam raz
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  10. #10

    Domyślnie

    .. dla mnie ma za mało. W sam raz ma d600. Projekty albumów 30x30 często ocierają się o rozdzielczości których nie wykrzesam z wykadrowanych fot. Widać potem to na gotowym wydruku.
    D610 + D90 | 14 2.8 | 35 1.8 | 50 1.4 | 85 1.4 | (105 2.0 DC) | SB800 + YN465 + YN465II

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •