Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Tyle tylko, że jak wymienisz migawkę to wcale nie masz pewności, że ta nowa nie padnie np. po 20 tyś. Przecież nie ma reguł.
    Ja bym przy tych 97 tyś. na razie nie ruszał.
    Dokładnie tak jak Przemek mówi. U mnie migawka zgłosiła 3 czy 4 błędy w pracy zanotowane przez soft aparatu. To zaledwie przy przebiegu 30 tys klapnięć było. Na wypadek wszelki wymieniłem za 800 zł. U kolegi jedna siedemsetka ma 280 tys nalatane druga blisko 200 i żadna migawka nie zgłosiła ani jednego błędu. Jest okej nie wymieniać, tak twierdzą Panowie z serwisu.
    U mnie chyba te błędy objawiły się w niepoprawnie mocno naświetlonych paru kadrach tak mi się w pamięci przewinęły.
    IaceQ daj do serwisu do sprawdzenia i będziesz widział Serwis Nikona powoli ale się zmienia i to na plus.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 05-02-2013 o 16:28
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #12

    Domyślnie

    Obserwuję sobie jedno D700 w znanym (na całym świecie) serwisie aukcyjnym i sprzedawca określa przebieg na 370037 "kłapnięć". Bez wymiany migawki!
    FujiLove again and again...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Obserwuję sobie jedno D700 w znanym (na całym świecie) serwisie aukcyjnym i sprzedawca określa przebieg na 370037 "kłapnięć". Bez wymiany migawki!
    Za ile ?

  4. #14

    Domyślnie

    Aukcja konczy sie za 3 godziny, moge Ci jutro napisac za ile poszedl, aktualnie jest 510 funtow.
    FujiLove again and again...

  5. #15

    Domyślnie

    Wymiana migawki, która działa jest zupełnie bezsensowna. Aparat to nie auto, w którym się wymienia rozrząd, filtr powietrza i oleju po iluś tam tysiącach kilometrów. Jak działa to się robi zdjęcia a naprawia dopiero jak coś padnie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Za ile ?
    Poszedl za 675. Czas zakonczenia aukcji (srodek nocy) ani przebieg ani opis nie sprzyjaly uzyskaniu wyzszej ceny.
    FujiLove again and again...

  7. #17

    Domyślnie

    i tak spoko cena jak za taki przebieg .

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszD1x Zobacz posta
    i tak spoko cena jak za taki przebieg .
    Jak doliczyc wymiane migawki (pewnie w granicach 200-250Ł) to wyjdzie prawie to samo co za egzemplarz z przebiegiem 10x mniejszym. A migawka to nie jedyny element ktory sie zuzywa.
    FujiLove again and again...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    ... sprzedawca określa przebieg na 370037 "kłapnięć". Bez wymiany migawki!
    Nic w tym nadzwyczajnego. Znam przypadek gdzie padła przy 700k i dwie działające 400 i 500k. Mój przy 120k też nie zgłasza problemów. D700 to wytrzymała maszyna, dlatego trochę śmieszą ogłoszenia typu kupię do 20tys. przebiegu.

  10. #20

    Domyślnie

    Powiem Wam że moje D700 przy 80 tyś, wymagała serwisu ale nie z powodu migawki. Zaczął wolniej reagować. Wysłałem do serwisu i wymienili kilka drobiazgów za 1000 zł Wyrobiły się sanki, spust wyzwalania migawki, i jeszcze kilka drobiazgów których nie pamiętam. Generalnie po takim serwisie odzyskał swą moc i zaczął pracować jak nowy. Przy okazji wygląd poprawili podklejając gumy.
    Ja bym się przebiegiem 100 tyś w ogóle nie przejmował jeśli aparat jest sprawny, ale serwis raz na 3 lata przy weselnej robocie jest wskazany.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •