Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: d200 vs d300

  1. #21

    Domyślnie

    O kurde! Od których modeli mogę liczyć na taki fajny dodatek? Niby taki bajer, ale bardzo przydatny

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    D4 ? D800 też. Niżej nie wiem, ale raczej patrz na czas wypuszczenia body. Możliwe, że ostatnio wypuszczone niskie modele też to mają.
    Bajer może to i jest, ale ... gadżeciarstwo to i tyle. Czasem niektórym sie przyda, ale ... mało komu i rzadko.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Kolega igoras1997 chce gadżetów to D200 się słabo nadaje... to robi zdjęcia - wyświetlacz w porównaniu do dzisiejszych kiepski, brak LV, odchylanego ekranu itd.... Albo zdjęcia i fotografowanie sprawiają nam radość albo lubimy coraz nowsze gadżety... tak jak napisał Jacek_Z sterowanie tabletem czy iphonem tak naprawdę to bajer zupełnie nieistotny...
    Ostatnio edytowane przez siwyozzman ; 10-02-2013 o 01:00

  4. #24

    Domyślnie

    Akurat o to sterowanie smartphonem pytałem się z ciekawosci. Dzięki bardzo panowie za udzielone odpowiedzi..

  5. #25

    Domyślnie

    D200 też ma tethering i z jego wyświetlaczem bardzo się to na sesjach przydaje. Od czasu do czasu korzystam. Nie potrzeba Windows - działa również z Linuksem. Programik nazywa się 'Entangle'. Z tego co pamiętam, Lightroom akurat pod tym względem D200 nie obsługuje.

  6. #26

    Domyślnie

    W przypadku zdjęć "zwierząt w lesie" iso800 w d200 jest ekstremalną czułością do wykorzystania tylko w przypadku bardzo małych dystansów, ekstremalnie ostrych obiektywów i scen o małym DR. W przypadku nie spełnienia choćby jednego z tych parametrów, iso 400 to baaardoz wysoka czułość, a wszystko powyżej jest bezużyteczne. W praktyce przydatność D200 w takich warunkach jest bardzo problematyczna. ISO100 jest ładne, ale ma słaby DR - próba wyciągnięcia czegokolwiek z cienia owocuje pojawianiem się sporego ziarna i "rozjechaniem" detali.
    D300 jest moim zdaniem bez porównania bardziej uniwersalnym body, o zdecydowanie lepszym obrazku - przede wszystkim detal i DR lepiej "trzyma" się także na wyższych czułościach.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Witam wszystkich, tak jak w temacie waham się z kupnem pomiędzy d200 a d300. Jestem typowym amatorem hobbystą. Przygodę zacząłem od d50 i do dnia dzisiejszego nie zmieniałem puszki. Jednak po kilku latach zabawy, chciałbym spróbować coś lepszego, ale nie ukrywam, że dużą rolę odgrywa cena. Z tego co wyczytałem we wcześniejszych postach to głównym problemem w d200 jest wysokie ISO. Rzadko używam iso wyższe niż 800, głównie 200 lub 400. Zazwyczaj robię portrety w terenie (ostatnio zacząłem raczkować w fotografii studyjnej) oraz krajobrazy no i tradycyjne fotki "u cioci na imieninach". Ogólnie to chciałbym tanim kosztem polepszyć jakość i ostrość zdjęć. Czy według Was d200 będzie dobrym wyborem, czy powinienem sięgnąć po d300?

  8. #28

    Domyślnie

    z D200 to ostrością nie poszalejesz...on jest po prostu przyjemnie analogowo-miękki
    Bierz D300 - zyskasz na ilości pól AF i krzyżakach.
    Czarny pasek na żółto haftowany

  9. #29

    Domyślnie

    pozwoliłem sobie porównać kilka zdjęć obu puszek na stronce http://pl.pixel-peeper.com i poza tymi zrobionymi przy wysokim ISO, ciężko doszukać się znacznej równicy, zwłaszcza takiej, która była by warta prawie 1000pln (bo tyle się mniej więcej różnią używki). Czy wybór następnej puszki musi być taki trudny? :/

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metical Zobacz posta
    Ogólnie to chciałbym tanim kosztem polepszyć jakość i ostrość zdjęć.
    Jeśli będziesz bazował na jpg z body to to stanowi problem. D200 ma mało opcji wyostrzenia pliku, a najsilniejsza z nich i tak jest słaba. Natomiast jak już będziesz robił w RAW to problemu nie ma - tam wyostrzysz jak chcesz przy wywoływaniu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •