Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki film i wywolywacz do drobnego ziarna?

    Witam!

    Potrzebuje jakis zestaw neagtyw + wywolywacz odpowiedni do duzych powiekszen, myslalem nad Rollei Pan 25, nad ilfordem pan F 50, moze fuji across 100?

    Do tej pory uzywalem adoxa 25 (jestem serdnio zadowolony) i delty 100 (ziarno wyszlo porownywalne do adoxa), wszystkie filmy wolalem w d76 1:1, byc moze do nienajlepsze polacznie,

    Z czego kozystacie i w jakich stezeniach (Rodianl? Perceptol? Xtol? Mikrofen w17? i jakie efekty wychodza?

    p.s
    Czy to prawda ze d76 daje mniejsze ziarno w stocku niz 1:1???
    Maciej http://www.mustakrop.pl nikon f70 nikkor50/1.4 sigma 24/1.8

  2. #2

    Domyślnie

    Male ziarno to maja filmy niskoczule ALE maja wysoki kontrast.
    Idealnym polaczeniem bylby APX25 (jak go Ci sie uda kupic to powiedz gdzie to sam dokupie) z Rodinalem (nie mylic z R09) 1+100.

    D76 w stocku jest duuzo bardziej kontrastowy ale mniejsze ziarno. Wyrownawczo pracuje w 1+1, 1+3, 1+7.
    Dobrym polaczeniem jest Pan 100, FP4+ z D76 1+1(1+3) w temp. 20°C, a jak wezmiesz 6x6 to juz wogole orgazm w trakcie plukania.
    Do wyzszysz czulosci dobrze jest uzywac Microphenu.

    Sprobuj moze Tmaxa 100 w Xtolu albo w wywolywaczu do Tmaxow.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki gall'u!

    apropo APX'a to znalazlem jednego faceta n allegro ktory ma pojedyncze juz 17m rolki APX 25, przeterminowane w 2005,..ale jak twierdzi wlasciciel od 2004 trzymane w zamrazarce!?! sam niewiem czy to dobrze, alep sprobuje ponegocjowac cene.. jesli znasz jakies dobre polacznia do wolania hp5, neopana 1600, czy delty 100 to napisz.. (dysponuje juz microphenem d 76 i rodinalem i xtolem)
    Maciej http://www.mustakrop.pl nikon f70 nikkor50/1.4 sigma 24/1.8

  4. #4

    Domyślnie

    Tym wlascicielem jest MAYKY? Jak on to moge go polecic. Zreszta jego zdjecia mozna znalezc pod adresem www.mayky.net (czasem pisze na pl.rec.foto). Irek to godny polecenia Allegrowicz.

    HP5+ to w D76 (1+1 dla malego obrazka, 1+3 dla sredniego formatu)
    Neopan 1600 w Microphenie
    Delte 100 raczej w Xtolu bym wykapal.

  5. #5

    Domyślnie

    A FP4+ i Trixa w czym kąpać?
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  6. #6

    Domyślnie

    FP4+ tylko w D76 (1+1)!!! (ziew) - nie czytales mojego pierwszego posta!
    Trixa nie znam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    FP4+ tylko w D76 (1+1)!!! (ziew) - nie czytales mojego pierwszego posta!
    Trixa nie znam.
    Wybacz! Czytałem, czytałem, ale chciałem się upewnić...
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  8. #8

    Domyślnie kapanie trixa

    trixa najlepiej kapac w xtolu, sprawdzone, efekty wychodza super ale jest to raczej kontrastowy niz miekki zestaw, niektorzy polecaja tez rodinal do trixa (chyba 1:50) czasy sprawdz na digitaltruth
    Maciej http://www.mustakrop.pl nikon f70 nikkor50/1.4 sigma 24/1.8

  9. #9

    Domyślnie

    trix ladnie lata z d76 - gdzies na pl.rec.foto byl fajny przepis na plukanie tego.

    najmniejsze ziarno na duzych powiekszeniach to chyba filmy z emulsjami tabularycznymi - delty i tmaxy - wolane w dedykowanych wywolywaczach - ddx i tmax. przy czym oba sa tak cholernie drogie, ze osobiscie sie za to nie bralem i prawie wszystko robilem na hp5 lub trix w d76 - z obu ziarenko imho sympatyczne (choc nie jakies bardzo male).

  10. #10
    nin
    Gość

    Domyślnie

    ze sie tak podepne
    nie bedzie ktos z Was wolal filmow bw ?
    mam delte 400 i nie mam gdzie wywolac filmu
    chodzi mi tylko o same wywolanie nic wiecej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •