Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Dużo zależy od potrzeb, jak ktoś pstryka na wakacjach gdy jest jasno to nie ma to znaczenia. Gorzej jak trzeba robić zdjęcia w ciemnicy, wtedy zaczyna to mieć znaczenie. Stabilizacja nie zawsze się przydaję. Co z tego, że zrobi się zdjęcie nieporuszone przy 1/10s jak w tym czasie obiekt na zdjęciu się poruszy?
    A jasne szkła są drogie, bo wymagają więcej materiałów, lepszych. Jaśniejszy obiektyw musi mieć większą soczewkę niż ciemniejszy odpowiednik. Większą soczewkę trudniej wykonać, więc ma to też odzwierciedlenie w cenie.
    Czy warto kupować, na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Do czego chce używać, czego oczekuje od obiektywu. Wydajemy więcej, ale dostajemy obiektyw którym można robić zdjęcia w gorszych warunkach świetlnych, mamy mniejszą głębię ostrości, niestety też mamy większy ciężar do noszenia.

    Co do N35/1.4 to będzie to chyba rzadko kupowany obiektyw od kiedy jest Sigma 35/1.4.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OKS92 Zobacz posta
    Witam, wiele osob marzy o drogich szklach z dobrym swiatlem. Pomijajac to, ze te profesjonalne maja tez lepsza jakosc optyczna, to czy warto sie bic i ladowac "worek pieniedzy" w obiektyw z lepszym swiatlem?? Skoro, jak niemal zawsze czytam testy czy opinie uzytkownikow to widze "po przymknieciu do ..... jest ostry" No wlasnie wiekszosc zoomow, a nawet niektore stalki trzeba przymknac by uzyskac dobra ostrosc. To czy jest sens kupowania drogich szkiel dla samego swiatla?

    Nie trolluje, tylko pytam...
    WARTO każdy worek pieniędzy!!! jeżeli kogoś na to stać ."Po przymknięciu do...." odnosi się zazwyczaj do obiektywów innych niż systemowe lub w przypadku wyjątkowego pecha także systemowych ale to łatwo skorygować np. w serwisie.Pytanie z rodzaju czy lepiej mieć więcej czy mniej ? /np. światła w tym przypadku / lub czy być brzydkim czy ładnym,biednym czy bogatym itd.

  3. #13

    Domyślnie

    @Bady181 - większość jasnych szkieł, poza stałkami jest droga, a te pod FF. to już w ogóle.... (oczywiście są nieliczne wyjątki, jak Tamron 17-50/2.

    Weź pod uwagę, że 'ciemne' obiektywy też są najostrzejsze po przymknięciu o działkę lub dwie.
    Jeśli domkniesz obiektyw 1.4 to masz 2.8 ale jeśli musisz przymykać 5.6 to już nie za bardzo da się nim robić zdjęcia...
    Większość pewnie tak, ale mnie denerwuje, to że kupuje się takie "pro" szkło, czasem za kilka średnich krajowych (typu 14-24, 24-70 czy 70-200) a później się często okazuje, że na pełnej dziurze jest lekkie mydełko i trzeba lekko przymknąć. Z kolei miałem kitowy 18-105 VR (czyli tani i ciemny ob.) to specjalnie nawet nie musiałem go przymykać bo na 5.6 zdjęcia były ostre jak żyleta.

    WARTO każdy worek pieniędzy!!! jeżeli kogoś na to stać .
    No to jest oczywiste, ale żyjemy gdzie żyjemy

  4. #14
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OKS92 Zobacz posta
    [..]Większość pewnie tak, ale mnie denerwuje, to że kupuje się takie "pro" szkło, czasem za kilka średnich krajowych (typu 14-24, 24-70 czy 70-200) a później się często okazuje, że na pełnej dziurze jest lekkie mydełko i trzeba lekko przymknąć. Z kolei miałem kitowy 18-105 VR (czyli tani i ciemny ob.) to specjalnie nawet nie musiałem go przymykać bo na 5.6 zdjęcia były ostre jak żyleta.[...]
    Chyba dorabiasz sobie ideologię do zawartości portfela...

  5. #15
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Chyba dorabiasz sobie ideologię do zawartości portfela...
    hmm...może racjonalnie nią dysponuje? ( nie ideologią )

    O ile by, było to prostsze i wygodniejsze, gdyby nasze puszki miały tylko i wyłącznie tryb "zielony"?. Oj, by się wtedy działo...gdzie te wszystkie głębie, plastyki, malowania światłem i ostrości od "pełnej dziury"?

    OKS92 - jak dla mnie sprawa jest prosta: masz pieniądze?-kupujesz najjaśniejszy obiektyw z możliwych, nie masz?-pozostaje kompromis, ale mimo wszystko cieszysz się z udanych zdjęć
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  6. #16
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydra.ulik Zobacz posta
    hmm...może racjonalnie nią dysponuje? ( nie ideologią )

    O ile by, było to prostsze i wygodniejsze, gdyby nasze puszki miały tylko i wyłącznie tryb "zielony"?. Oj, by się wtedy działo...gdzie te wszystkie głębie, plastyki, malowania światłem i ostrości od "pełnej dziury"? [...]
    Wtedy całowałbym moje stare D70 w tylną ściankę, żeby działało jak najdłużej

    Co do jasnych szkieł, to warto długo na nie oszczędzać

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •