Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    nie wiem jak jest oficjalnie, ale AF dzialal z 600/4 i TC x2
    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    To ze czasem dziala to wiadomo. Ale to jest wlasnie w dobrych warunkach. I nie w pełnym zakresie czułości ukladu af. Także poza oficjalna specyfikacja...

    Od d4, 600 i 800 af do f8 jest wspierany oficjalnie.
    Tak jak napisał kichu, w dobrych warunkach to działa i z D300 który też ma wsparcie dla AF do 5,6 wiec powyżej 5,6 może działać ale nie musi lub bedzie działał gorzej.... natomiast z D4 D600 i D800 masz "gwarancję działania do f8


    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    marcin_G; Oczywiście jest że cena tego zestawu jest zupełnie inna. Ale znam całą masę osób, dla których TC14 dla 500tki to całkowity max do zaakceptowania pod względem jakości. TC17e2 już zauważalnie traci na rozdzielczości/kontraście/saturacji - często do nieakceptowalnego poziomu (zwłaszcza na dalszych dystansach). Nie spotkałem nikogo/nie czytałem o nikim kto byłby zadowolony z pracy 500tki z TC20 nawet w wersji III. Natomiast czytałem bardzo wiele opinii, że o ile i 400 i 600mm radzą sobie optycznie z tc20eIII to 500tka całkowicie nie nadaje się do użytku. Poza ostrością, kontrastem i kolorami, trudny do zaakceptowania staje się bokeh.
    Z tym co piszesz Pawle to mam sam zagwozdkę ..... bo niedawno jeden z "ptasiarzy" tu na forum chciał próbkę foty z czegoś pełnoklatkowego w połączeniu z N 500 z TC 17 .... ja mam TC 20 III wiec zaproponowałem że coś pstryknę D3s+500mm+TC20III .... niestety albo nie miałem czasu/możliwości albo pogoda szaro bura skutecznie stopowała moje zapędy .... raz spróbowałem w takim nieciekawym oświetleniu coś pstryknąć, ale nie pokazałem wyników bo nie było co pokazać - po prostu kupa zero ostrości zero kontrastu ....

    Natomiast podczas jednej imprezy z totalnych nudów, dla zabawy podpiąłem 500mm+TC20III do D300 i po zrobieniu paru zdjęć mnie zatkało ... AF był wolniejszy i łapał przy bardziej kontrastowych scenach ale jak już złapał to trzymał nawet jak obiekt wleciał na zlewające się tło, a jakość zdjęć była powyżej tego co oczekiwałem [fakt ze na niewiele liczyłem ]
    Zdjęcia są z 2011 i nie pamiętam na ile toto obrabiałem [ w sensie ostrosć kontrast], a nie chce mi sie szukać oryginałów .... w dodatku ciężko ocenić na ile negatywny wpływ na "test" miał fakt iż fociłem z reki na f8 [czyli pełna dziura dla zestawu] przy czasie 1/100 .... a na DXsowej puszce miałem przecież ekwiwalent 1500mm ...
    fakt ze światełko nie było najgorsze - łagodne słoneczko przebijające się przez chmurki


    pełna klatka

    crop 100%
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 29-01-2013 o 23:24 Powód: "podpiołem"
    głównie lotniczo www.spfl.pl

  2. #22

    Domyślnie

    wiem z doswiadczenia, ze dziala w roznych warunkach, zarowno w dzien (pochmurny) jak i poznym wieczorem w domu. W powazniejszej akcji nie uzywalem, ale moze w przyszlosci sprobuje

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zolty Zobacz posta
    Tyyyyle gum do odklejania....
    żartujesz chyba sobie... Zawsze mi się podobały opinie o sprzęcie od tych ludzi co go nawet na żywo nie widzieli Na szkłach typu 400/2.8 vr, 500/4 vr, 600/4 vr guma jest jedynie na "pokrętle" do ustawiania ostrości i nic sie nikomu nie odkleja. Nic nie wróży aby w 800/5,6 coś się zmieniło.

    Szkiełko świetne, musze wysłać kupon Lotto

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slawek Wojtczak Zobacz posta
    żartujesz chyba sobie... Zawsze mi się podobały opinie o sprzęcie od tych ludzi co go nawet na żywo nie widzieli Na szkłach typu 400/2.8 vr, 500/4 vr, 600/4 vr guma jest jedynie na "pokrętle" do ustawiania ostrości i nic sie nikomu nie odkleja. Nic nie wróży aby w 800/5,6 coś się zmieniło.

    Szkiełko świetne, musze wysłać kupon Lotto
    Nie pamiętam jak jest na VR, ale na wersji II super-tele guma jest także w okolicy filtra 52mm i w przypadku korzystania z takowego potrafi się ona zmarszczyć Ja w 500tce miałem takową wymienianą.

    Też zaczynam grać w lotto
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slawek Wojtczak Zobacz posta
    żartujesz chyba sobie... Zawsze mi się podobały opinie o sprzęcie od tych ludzi co go nawet na żywo nie widzieli Na szkłach typu 400/2.8 vr, 500/4 vr, 600/4 vr guma jest jedynie na "pokrętle" do ustawiania ostrości i nic sie nikomu nie odkleja. Nic nie wróży aby w 800/5,6 coś się zmieniło.

    Szkiełko świetne, musze wysłać kupon Lotto
    Dzięki za uświadomienie - rozumiem, że dotykałeś ten obiektyw i na tej podstawie ta opinia?
    A na poważnie to powinienem był wrzucić jakieś emotikonki zamiast zdawać się na poczucie humoru czytających.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zolty Zobacz posta
    Dzięki za uświadomienie - rozumiem, że dotykałeś ten obiektyw i na tej podstawie ta opinia?
    A na poważnie to powinienem był wrzucić jakieś emotikonki zamiast zdawać się na poczucie humoru czytających.
    Nie widziałem w swojej wypowiedzi potrzeby używania emotikonek Mam 500/4 vr i napisałem, że nic nie wróży aby w 800 vr było inaczej. Moze w 24-70 guma od zoomu po jakimś czasie intensywnego użytkowania zaczyna pęcznieć, ale nidy nie widziałem odchodzących gum w super-tele nikona.

  8. #28

    Domyślnie

    myślę, że spory wpływ na NIE pęcznienie gum super tele ma fakt, iż zazwyczaj się ich nie dotyka

  9. #29

    Domyślnie

    Żeby była jasność to przy mojej wypowiedzi o gumach powinna być emotikonka. Przy całej mojej opinii nt cięcia kosztów i słabej kontroli jakości u Nikona, nie podejrzewam żeby takie szkła trapiły te same przypadłości które trapią 24-70 czy też topowe puszki.
    Moja odpowiedź też była w zamyśle żartobliwa, nie poczułem się twoim wpisem dotknięty i mam nadzieję, że Ty moim też nie.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    myślę, że spory wpływ na NIE pęcznienie gum super tele ma fakt, iż zazwyczaj się ich nie dotyka
    To są stałki, więc praktycznie niczym nie kręci się ręcznie, ciekawe czy w 200-400 jest problem z tą gumą hmm..

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •