Close

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 193
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LudwikXVI Zobacz posta
    ... dam nawet 3000 zł ..
    Oj nie. Przy cenie 16-35 VR poniżej 4 tys to nowy nikkor nie jest absolutnie wart 2 tys zł. 2 mm na szerokości to całkiem sporo (prosze popatrzec na skok miedzy 16-35 a 14-24, tez tylko 2 mm na szerokości).
    Parametrami to szkiełko to nic takiego. Bardzo ciemny umiarkowanie szeroki kąt. Powinien po pewnym czasie spaść z ceną poniżej 2 tys.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Semblable à Paris
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oj nie. Przy cenie 16-35 VR poniżej 4 tys to nowy nikkor nie jest absolutnie wart 2 tys zł. 2 mm na szerokości to całkiem sporo (prosze popatrzec na skok miedzy 16-35 a 14-24, tez tylko 2 mm na szerokości).
    Parametrami to szkiełko to nic takiego. Bardzo ciemny umiarkowanie szeroki kąt. Powinien po pewnym czasie spaść z ceną poniżej 2 tys.
    Jacku - miałem na myśli światełko 2.0 ... Odnośnie tych 2 mm faktycznie ciutkę mniej będzie ale do moich zastosowań całkiem wystarczy.
    Tutaj symulator dla kolegów, którzy nie wiedzieli, że istnieje : http://nikon.pl/pl_PL/product/nikkor-lenses/simulator

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adalbertus44 Zobacz posta
    "Oszczędność" wynosi niecałe 300g masy i 3 cm długości ...... Może też ok. 1 tys. zł (choć przy sprzedaży używanego i kupnie nowego tej oszczędności możesz nie mieć). Czy jakość optyczna i jakość wykonania 18-35 bez VR, mającego sporo mniejszy szeroki kąt, są Ci to w stanie to zrekompensować ......?
    Owszem, tak.

    Zdaję sobie sprawę, że to niemodne na forum sprzętowym, ale mierzenie użyteczności obiektywu poprzez uśrednienie jego własności optycznych + maleńkie bonusy za takie cechy jak waga, rozmiar czy też osiągi w sytuacjach fotograficznie typowych (w porównaniu do tych, których użyteczność jest w większości przypadków sporo mniejsza) mam już od jakiegoś czasu za sobą. Może zrozumiałem w końcu wszystkie konotacje słowa "amator"

    Nie wiem jak kiepski musiałby być nowy 18-35, żeby nie być ciekawą alternatywą dla 16-35VR. Nowy 24-85VR np. jest według mnie wcale ciekawą dla 24-120VR i to nie dlatego że go zjechali na Optycznych (co dla mnie jest od razu sygnałem, że szkło może być fajne).

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Może dla jasności dyskusji każdy w sygnaturce miałby podpis jaką fotografia sie zajmuje i jakie ma preferencje?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-01-2013 o 15:32
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar Leśny Władek
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    156

    Domyślnie

    Na stronie Nikon Polska też już jest info.
    D800;N16-35/4;N24-70-200/2,8;TC-20EIII; SB700

  6. #16

    Domyślnie

    Zobaczymy miałem pierwsza wersje i była lipa , ten ma być inny -zobaczymy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Może dla jasności dyskusji każdy w sygnaturce miałby podpis jaką fotografia sie zajmuje i jakie ma preferencje?
    Bardzo słuszna uwaga. Dla mnie szeroki kąt mógłby zaczynać się nawet od f/8 bo robię tylko krajobrazy. Za to z milimetrów życzyłbym sobie jak najmniej.
    LED ZEPPELIN

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Bardzo dobra propozycja. Troszkę szkoda, że tylko 18mm na szerokim. Ale i tak wolę taki obiektyw od krowy 16-35/4. W zasadzie jest już komplet szkieł do D600 dla amatora krajobrazu. Nowy 18-35, 24-85VR i stary dobry 70-300VR. Jedynie zamiast 24-85VR warto rozważyć 24-120/4.
    A ja myślę, że jeszcze fajniejszym rozwiązaniem byłoby 18-35G, 50 1.8G i 85 1.8G. Dla mnie malyna. Mały dobry zestawik.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    Bardzo słuszna uwaga. Dla mnie szeroki kąt mógłby zaczynać się nawet od f/8 bo robię tylko krajobrazy. Za to z milimetrów życzyłbym sobie jak najmniej.
    Polać wódki Andrzejowi, bo mądrze prawi Do krajobrazu chciałbym Nikkora (pod FX), który zaczynał by się od 12mm. Niestety pewnie takiego nigdy nie będzie, a szkoda. Ja mocno zastanawiam się nad zamianą N16-35, na S12-24, właśnie ze względu na owe 12mm, na krótszym końcu.



  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszD1x Zobacz posta
    Zobaczymy miałem pierwsza wersje i była lipa , ten ma być inny -zobaczymy.
    A ja nie przypadkiem mam tą pierwszą wersję i jestem zachwycony. Długo nie zamienię tego obiektywu na inny, bo nie znajduję uzasadnienia dla takiego kroku. Zresztą ten obiektyw jakoś w świecie (poza naszym krajem oczywiście) był i jest chwalony i używany jako stały element wyposażenia aparatu przez naprawdę wielkich ludzi fotografii, np. http://www.mountainlight.com/rowell/gr_camera_bag.html

    No, ale my tu zawsze wiemy lepiej

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •