Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92
  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Semblable à Paris
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orlandu Zobacz posta
    używany nie wchodzi w grę z racji tego, że do używek wszelakiej maści mam "zły dotyk"
    pozatym nowy nie odstrasza mnie tak bardzo ceną
    Rozumiem.
    Obawy raczej niepotrzebne. Nikoś D 90 to jak motocykl Honda Africa Twin albo samochód Mercedes mod. 124.
    O ile nie spadł z wieżowca, jest od pierwszego właściciela, ma poniżej 20.000 klatek i najlepiej kupiony osobiście od forumowicza (znanego innym forumowiczom), który przeszedł na jakiś wyższy model - nie sądzę by ryzykował reputacją dla głupich 1500 zł. Za oszczędzone pieniądze kupisz najważniejszą część czyli obiektyw.
    Jeśli jednak NOWY aparat to chyba D 90, aczkolwiek, chyba na DxO wyczytałem, że ten D 5200 ma WYBITNIE dobrą matrycę. Zakładam, że aparat kupujecie Państwo na ładnych kilka lat ... przy zakupie nowego chyba nie da się zaoszczędzić. Jak zawsze coś za coś ... Życzę właściwego wyboru i zadowolenia ze sprzętu.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolinmak Zobacz posta
    Np. Nikkor 50mm f/1.8 D AF (bez silnika do D90) cena: około 550zł
    Nikkor 50mm f/1,8G AF-S (z silnikiem do 5100) cena około 750zł

    różnica w cenie tych szkieł waha się w okolicach 20%.
    hmmm muszę sobie to prześlawizować bo w zasadzie jeżeli już będe dokupował
    szkła to raczej tylko dwa - jedno ze sporym powiększeniem i jedno z szerszym kątem
    do fotografowania panoramy (psioczyłem jak cholera na nasz aparat kiedy, żeśmy z żoną
    po pieninach łazili w zeszłym roku :P )

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LudwikXVI Zobacz posta
    Rozumiem.
    Obawy raczej niepotrzebne. Nikoś D 90 to jak motocykl Honda Africa Twin albo samochód Mercedes mod. 124.
    O ile nie spadł z wieżowca, jest od pierwszego właściciela, ma poniżej 20.000 klatek i najlepiej kupiony osobiście od forumowicza (znanego innym forumowiczom), który przeszedł na jakiś wyższy model - nie sądzę by ryzykował reputacją dla głupich 1500 zł. Za oszczędzone pieniądze kupisz najważniejszą część czyli obiektyw.
    Jeśli jednak NOWY aparat to chyba D 90, aczkolwiek, chyba na DxO wyczytałem, że ten D 5200 ma WYBITNIE dobrą matrycę. Zakładam, że aparat kupujecie Państwo na ładnych kilka lat ... przy zakupie nowego chyba nie da się zaoszczędzić. Jak zawsze coś za coś ... Życzę właściwego wyboru i zadowolenia ze sprzętu.
    niestety - jest na to jedna odpowiedź - RATY

  4. #14

    Domyślnie

    Ja proponuję do body DX N35 1.8G + szeroki kąt skoro go potrzebujesz. 50 jest trochę za wąska ale co kto lubi, ja swoją trzymam z sentymentu.
    Wypijmy za blendy...

  5. #15

    Domyślnie

    Oprócz 50 1.8D i 85 1.8D żaden iny nie przychodzi mi do głowy.
    Ja zmieniłem d3000 na d90 z dwóch powodów (w sumie trzech): ergonomia, śrubokręt, matryca.
    Ze śrubokręta nie korzystam w ogóle. mam zamiar kupić w niedalekiej przyszłości 85 ale pewnie będzie to wersja z silnikiem, ze względu na obrazek.
    Śrubokręt lepiej mieć jak nie mieć, zawsze może się przydać. Jednak zamiast tego wolałbym mieć mikroregulację.
    Mimo wszystko polecam d90.

    D600, N20-35/2.8D, N28-85/3.5-4.5AF, N50/1.8G, 85/1.8G, N70-210/4-5.6, Юпитер 37A 135/3.5, Metz 50AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    wczytałem się mocniej w opisy obu modeli i powiem szczerze,
    że kupię d90 ...albo d5100

    oba mają plusy i minusy w porównaniu do siebie także chyba muszę pomyśleć
    bardziej nad tym czy kiedykolwiek będę miał czas na naukę robienia zdjęć
    i w takim razie czy d90 będzie miał sens :P

    powiedzcie mi jeszcze - jaki obiektyw kupić razem z body - widziałem generalnie
    dwa zestawy

    np do d90

    -Nikon D90 body + AF-S DX 18-105 mm VR
    -Nikon D90 + AF-S DX 18-55 mm VR

    +ew. jakiś właśnie obiektyw którym mógłbym robić zdjęcia panoramy - ale to już dodatkowo
    poza zestawem

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orlandu Zobacz posta
    -Nikon D90 body + AF-S DX 18-105 mm VR
    Polecam, koledzy mogę już tak ich nazwać też tak robili, jednak ja się nie posłuchałem.....
    zenit, fied 5, fuji S6500 , jest czas na coś więcej

  8. #18

    Domyślnie

    D90 + af-s 18-105 vr + dla szerokości bardzo dobra sigma 10-20, obojętnie która wersja.
    oko

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orlandu Zobacz posta
    +ew. jakiś właśnie obiektyw którym mógłbym robić zdjęcia panoramy - ale to już dodatkowo
    poza zestawem
    Do panoram - oba się nadadzą, ze względu na większy zakres ogniskowych lepszy będzie jednak 18-105.
    Pomyśl o 35mm/f.1.8 a szybko ją docenisz.
    D5100 |N35f/1.8| |N18-105VR| |N18-55VR| |S70-300| w planach: N55-300VR...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orlandu Zobacz posta
    Pomyśl o 35mm/f.1.8 a szybko ją docenisz.
    O tak, od wczoraj jestem posiadaczem i nie żałuję żadnej wydanej złotówki.
    zenit, fied 5, fuji S6500 , jest czas na coś więcej

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •