Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    4

    Domyślnie Używany d90 vs d5000

    Witam.
    Ponieważ jest to mój pierwszy wpis chciałbym przy okazji przywitać koleżanki o kolegi
    Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zmiany mojego wysłużonego fuji 9600 na lustro.
    Nie ukrywam, że budżet mam ograniczony, chciałbym się zmieścić w 2000-2200 za body i podstawowe szkło Nikkora 18-105.
    Na forum przeczytałem kilka wątków i nie ukrywam, że na początku byłem zdecydowany na d90. Po czasie jednak przyszła pewna refleksja.
    -Większość szkieł o których myślałem i tak ma wbudowany silnik, więc śrubokręt w d90 nie jest niezbędny.
    -Ergonomia lepsza na korzyść d90 ale uważam się za fotoamatora, aparat jest mi potrzebny na wypady z rodziną i czasem na sarny czy inne zwierzaki fotografowane z ambony.
    -D5000 ze szkłem można znaleźć w cenie body d90 (mówimy o używkach).
    -Dwa kółka nastaw by się przydały ale z jednym też do tej pory dawałem radę.

    Pozostaje pytanie czy używany d5000 będzie bardzo odbiegał wytrzymałością od używki d90 (zakładamy, że rozglądam się za zadbanymi aparatami). Chciałbym żeby body posłużyło mi przynajmniej jeszcze 2-3 lata.
    Czyli krótko na koniec. Lepiej kupić używkę
    -używka d5000 + kilka szkieł np 18-105 i 70-300
    -używka d90 + 18-105

    Będę wdzięczny za wasze opinie. Proszę nie doradzajcie mi tylko zmiany na kompakta
    Ostatnio edytowane przez Dancan ; 28-01-2013 o 15:16

  2. #2

    Domyślnie

    do tego co piszesz śmiało możesz brać coś z serii d5xxx
    sam zobacz http://www.e-fotojoker.pl/product/ap...8-105mm-dx-vr/ niewiele więcej niż planujesz, wiec niewiele dokładasz i masz d5100+18-105vr nowke napewno posluzy długie lata... i lepsze to zawsze niz uzywka.

    sam zobacz porównanie: http://www.optyczne.pl/porownaj.php?...=911&add1=1373

    d5100 lepsza matryca, nowsza puszka, nowszy procek, filmy fullHD..

    Jakiś czas temu siostrze poleciłem tą puszkę i jest bardzo zadowolona...

    ps. Drogi Nikonie czy to taki wielki problem by zrobić puszkę DX'ową np. D400 z uchylanym ekranem tak jak w serii d5xxx???
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Gliwice/Zawada Pilicka
    Posty
    85

    Domyślnie

    Tak jak kolega powyżej, spokojnie wystarczy D5xxx z mojego doświadczenia, a raczej doświadczenia mojej narzeczonej wynika, iż to body do takich zastosowań w zupełności wystarczy. Mój D5000 ma około 2,5 roku przebieg 15k klapnięć i ma się świetnie jak na puszkę z tego przedziału cenowego. Co prawda nigdy nie miałem nikora 18-105mm, ale z pewnością to dobre szkło do podanych przez Ciebie zastosowań. Na popularnym serwisie aukcyjnym pojawiają się D5000 w dość atrakcyjnych cenach.
    D7000 S 17-70 f/2.8-4.5 HSM, N 35 f/1.8, SB-800

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esk2 Zobacz posta
    ps. Drogi Nikonie czy to taki wielki problem by zrobić puszkę DX'ową np. D400 z uchylanym ekranem tak jak w serii d5xxx???
    To bym jeszcze przebolał, ale nie wariujący af, chlapanie olejem, błyskawiczne brudzącą się matrycę i pieron wie co jeszcze spartaczą w nowych puszkach!!! Czy My tak wile wymagamy!!!!?
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak koledzy radzą D5100 będzie najlepszym wyborem w tym wypadku...W jakości obrazu jest spory postęp do wymienionych przez ciebie puszek a przy obiektywie 18-105VR nie powinno być problemów z celnością....

  6. #6

    Domyślnie

    siemka

    ja tez ostatnio stalem sie posiadaczem D5000 ( 2 miechy temu startowalem z D50 ) w zeszlym tygodniu trafila sie okazja i stalem przed wyborem dalej D50 czy D80 czy wspomniany D5000 wybor po namyslach i pytaniach na forum padl na D5000 akurat trafila mi sie pucha 1600 zdjec plus rok gwarancji za 230 euro

    jak dla mnie amatora duza frajde sprawiaja programy tematyczne od plazy po impreze i inne
    nie musze siegac do notesu po odpowiednie ustawienia czasu czy iso czy przyslony jak w D50 czy d80

    jak dla mnie amatora to super wygoda zeby wejsc z kompaktu w lustrzanke a jak mi sie spodoba i lykne kolejnego bakcyla to wtedy za jakies 2-3 lata przesiade sie na np-D7000

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli d5000 jest OK (a jest moim zdaniem), to d3100 też można rozważyć. Napradę warto.

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza ale "spory postęp w jakości obrazu" D5xxx w stosunku do D90 !? Chyba w mówimy o filmach...

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    4

    Domyślnie

    No to chyba zdecyduję się na d5000 chociaż, ten d5100 jak poczytałem też ma fajne parametry.Miałem w ręku d3000 który jest chyba gabarytowo podobny do d3100 i jak dla mnie trochę za mały.
    Niestety rozsądek podpowiada, że d5000 plus kilka szkieł będzie lepszym wyborem niż nowsza puszka z jednym szkłem. Uczyłem się fotografii na fiedzie i zenicie i tam ważniejsze były odpowiednie obiektywy bo puszki używało się przez wiele lat.
    Rozglądać się na poważnie za aparatem pewnie będę na wiosnę, więc mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie

  10. #10

    Domyślnie

    D5000 to taki amatorski odpowiednik D90 a D5100 jest tym samym w odniesieniu do D7000. Dla mnie wygrywa D90 - za 2300 zł dostaniesz fabrycznie nowy zestaw z obiektywam 18-55mm VR. Dwa pokrętła, górny wyświetlacz lcd, lepszy wizjer, wygodniejsze body (chyba, ze masz malutkie dłonie) no i śrubokręt (teraz może nie potrzebujesz ale...) oraz przede wszystkim pewność i zaufanie jakie mam do D90 (w przeciwieństwie do nowszych Nikonów, którym zdarzają się brzydkie wpadki). To moje zdanie. D5100 ma 16 megapixelową matrycę, co oczywiście nie stanowi jeszcze o jakości. Przewagę zobaczysz przy wysokich iso (powyżej 1600) a patrząc na Twoje preferencje zdjęcia z iso powyżej 1600 będą wielką rzadkością.
    Ostatnio edytowane przez Alcatraz ; 28-01-2013 o 22:22

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •