Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    danielz jakieś pojęcie na temat retuszu i fotografii mam. Poniżej moje zdjęcia które wydaje mi się, że są dość blisko do tych powyżej (w pewnym sensie przynajmniej). Zastanawiam się natomiast jak wy to widzicie i co byście doradzili jak np feniak mikrokontrast czy Ty sugestie odnośnie światła. Na pewno do Ciebie napiszę




  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Semblable à Paris
    Posty
    88

    Domyślnie

    No to pojechałeś po bandzie Mr Flux ...
    Pozwolę sobie CIEBIE zapytać i poprosić o objaśnienie takim "leszczom" barowym jak ja - w jaki sposób uzyskałeś takie doskonałe wręcz HD efekty ? Szczególnie fotka nr 2. Bardzo proszę o przystępne wyjaśnienie jak zrobić i obrobić takie zdjęcie. W imieniu wielu, którzy nie będą chcieli się przyznać, że nie wiedzą jak uzyskać tak doskonałą jakość - DZIĘKUJĘ.

    PS.
    Będzie miło jeśli napiszesz jakim sprzętem wykonałeś foty jak dla mnie w szczególności fotkę nr 2.
    Ostatnio edytowane przez LudwikXVI ; 26-01-2013 o 19:17

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o 2'jkę to jest zrobiona Nikonem D700 z podpiętym Nikkorem 70-200mm. Ogniskowa 180, czas 1/800, przysłona 3,5, ISO 200. Od góry jest świecone beauty dishem, po bokach dwie SB900 (o ile dobrze pamiętam, albo dwie normalne studyjne lamy) i na dole duża, srebrna blenda.

    Odnośnie samej obróbki to nie powiem za dużo bo nie mam jeszcze opracowanego workflow i czasami obrabiam tak a czasami inaczej - ciężko w takim układzie wszystko zapamiętać ... Mniej więcej: zdjęcie jest kadrowane w postprodukcji. Jeśli chodzi natomiast o samą obróbkę to najpierw zaczynam od lightrooma, potem ps i podstawowa praca nad kontrastem przy wykorzystaniu kanałów i krzywych. Czasem podmieniam kanały, szczególnie niebieski. Następnie jest usuwanie niedoskonałości skóry za pomocą stempla i split frequensy, D&B przy wykorzystaniu krzywych, selektywna korekcja koloru za pomocą layers w blend mode color i adjustments takich jak hue/saturation (sorry - nie używam polskiego photoshopa ...). Ostrzę zazwyczaj w LAB'ie i podciągam tam też trochę kolory i ponownie kontrast. Wszystko jest robione w 16bit'ach i przestrzeni pro photo (wiem, wiem - na wyrost - każdy ma swoje zdanie ...). To w sumie tyle. Jak dojdę do konkretnego workflow i efektów jakich oczekuje to napiszę tutoriala

  4. #14

    Domyślnie

    Jak tak sobie teraz patrzę na drugie zdjęcie Franka Gomeza to myślę, że dobrze mu robi ostre światło. W tej sytuacji "wydaję się oku", że cała scena, uwzględniając białe, nienaturalnie przecież przepalone tło może mieć miejsce naprawdę, bo jest to słoneczny, z mocno świecącym słońcem dzień. Wskazuje też na to lekko spocona, połyskliwa skóra ... Może to ciekawie wpływać na mózg i jego spostrzeganie zdjęcia. Oczywiście do tego kontrastowe, czerwone liście i mega precyzyjna, świadoma obróbka ... Pisząc świadoma mam na myśli dobrze opanowana a nie na oko, eksperyment czy przypadek ...

  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Semblable à Paris
    Posty
    88

    Domyślnie

    Miło zaskoczyłeś Mr Flux. Podejrzewałem, że będziesz chciał tylko brać i nie dasz niczego od siebie. Myliłem się. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Mam nadzieję, że zrobisz tego tutoriala. Dzięki.

  6. #16

    Domyślnie

    "Zastanawia mnie jak uzyskać jakość zdjęć jak z linków poniżej. Chodzi mi o detal, ostrość, jakość ... Wszystko jest wyraźne i dopracowane. "

    Kolego Ty to wszystko wiesz Zapodane przez Ciebie foty są równie dobre tylko jeszcze nie mają znanego nazwiska w stopce... ale to się zapewne zmieni czego Ci serdecznie życzę !
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    "Zastanawia mnie jak uzyskać jakość zdjęć jak z linków poniżej. Chodzi mi o detal, ostrość, jakość ... Wszystko jest wyraźne i dopracowane. "

    Kolego Ty to wszystko wiesz Zapodane przez Ciebie foty są równie dobre tylko jeszcze nie mają znanego nazwiska w stopce... ale to się zapewne zmieni czego Ci serdecznie życzę !
    Zgadzam się i gratuluję. Tylko ta "zmiana" to już trudniejsza część życia...
    Ale trzymam kciuki
    Gdyby co to pamiętaj, że my Cię pierwsi "dostrzegliśmy"

  9. #19

    Domyślnie

    haha, dzięki panowie - poprawiliście mi humor ale przede wszystkim zmobilizowaliście do dalszej eksploracji tematu. Jak już ogarnę wszystko jak należy to na pewno zrobię tutoriala - nie mam najmniejszych oporów przed dzieleniem się wiedza tym bardziej, że to wszystko co wiem na dzień dzisiejszy jest głównie miksem rzeczy znalezionych w internecie... Więc korzystając trzeba i swoje pięć groszy dorzucić w podziękowaniu dla społeczności.

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar arczi2804
    Dołączył
    03 2012
    Miasto
    Garwolin, Warszawa
    Posty
    82

    Domyślnie

    Flux jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich prac, daleki jestem od takiej jakości zdjęć i chętnie obejrzę tutorial odnośnie, jak to nazwał kolega LudwikXVI "ostrości HD".
    Daj znać na priv jak go wypuścisz.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •