Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Karta graficzna - monitor + TV

    Mam Radeona 5450 który ma między innymi HDMI. Teraz komp z monitorem jest połączony zwykłym DVI a amplituner podpięty jest SPDIF. Chciałbym spiąc kompa z telewizorem tak aby odtwarzać filmy na ekranie telewizora. Czy podpięcie karty graficznej po HDMI pod telewizor załatwi sprawę ? Patrzyłem w AMD control center i niestety nie widzę opcji 2 monitorów lub monitora i telewizora

    Pomożecie co i jak ustawić żeby to hulało ?

  2. #2
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    A na zwykłych windowsowych ustawieniach (PPM na pulpicie > rozdzielczość ekranu) nie chce działać?

  3. #3

    Domyślnie

    Podpięcie TV do karty graficznej przewodem HDMI załatwi sprawę w 100%, a odpowiednie opcje pojawią się dopiero po wykryciu i ustanowieniu połączenia (HDMI to przewód do połączeń cyfrowych i dopóki komp nie wykryje urządzenia na HDMI i nie ustanowi z nim połączenia, dopóty nie będziesz miał tych opcji dostępnych)
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    A jakby odpiąć SPDIF i podpiąć peceta po HDMI pod amplituner to na ampli zagra np muzyczka z winampa ? Teoretycznie pewnie tak, zgadza się ? Nie mam jeszcze TV więc podpytuję.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak ustawisz wyjście audio. HDMI przesyła i Video i Audio razem. Jeżeli będziesz chciał mieć oddzielnie Video na TV, a audio na wzmacniaczu, to będziesz musiał ustawić inne urządzenie audio - SPDIF
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja się w ogóle gubię w tych wszystkich połączeniach. Miałoby być tak: PC do ampli po HDMI gdzie ampli jest podpięty też po HDMI do TV. Czy przy odtwarzaniu filmów z PC dzwięk wtedy zostanie w ampli a obraz poleci dalej do TV ?

  7. #7

    Domyślnie

    Miałoby być tak: PC do ampli po HDMI
    Że jak? PC - mam nadzieję, że audio do ampli możesz połączyć tylko po SPDIF, o ile ampli posiada SPDIF i karta dźwiękowa w PC posiada takie wyjście (nie karta graficzna!!!), lub PC do ampli po przewodach mały jack->chinch - analogowo. Wtedy dźwięk będziesz miał z PC przez ampli - o ile tak potrzebujesz. Drugą kwestią jest sygnał Video, który do TV możesz przesłać przez HDMI, DVI, D-SUB lub przez S-Video/Composite Video w zależności od posiadanych złącz w TV i PC (karta graficzna0 Ale jedno z tych wszystkich złącz oprócz sygnału Video przenosi także sygnał audio i to jest HDMI. Więc zakładając, że będziesz chciał mieć na TV tylko obraz, a dźwięk przez ampli, to będziesz musiał w ustawieniach PC zmienić wyjście audio tak, aby nie było one przesyłane przez HDMI, a przez takie złącze, jakim podłączyłeś ampli. Proste?....
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli po HDMI z Peceta nie da się przesłać audio i video ?

  9. #9

    Domyślnie

    A czytać ze zrozumieniem potrafisz?

    Ale jedno z tych wszystkich złącz oprócz sygnału Video przenosi także sygnał audio i to jest HDMI.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  10. #10

    Domyślnie

    No tak, nie rozumiem więc sensu całej Twojej wypowiedzi. Piszę że PC-ampli po HDMI to piszesz "Że jak?" . No to się zgubiłem o co Ci chodzi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •