Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D70s - Lampa nie działa w trybie AUTO

    Witam,

    głowię się od dłuższego czasu nad swoim problemem, który się wydaje błahy ale taki nie jest. Otóż jedynie w trybie AUTO lampa błyskowa pomimo otwarcia nie daje błysku podczas robienia zdjęcia. Gdy chcę ją przestawić w menu na tryb manualny niestety nie jest to możliwe, ponieważ tryb ustawień lampy mam nieaktywny. W trybach P,M,A,S jest to możliwe i lampa działa jak powinna. Jednakże w trybie auto lampa ma z góry ustawiony tryb TTL bez możliwości zmiany. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc rozwiązać ten irytujący problem?

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj zrobić zdjecie z obiektywem zasłoniętym dekielkiem badź dłonią.
    W AUTO lampa błyska tylko wtedy gdy uzna, że jest taka potrzeba (mało światła), na wyświetlaczu powninna być błyskawica i obok niej AUTO, w trybie auto chyba nie da się zrobić żeby lampa błyskala zawsze, można tylko wyłączyć ją.
    W innych trybach żeby błyskało zawsze wystarczy podnieść lampę i nie mieć przekreślonej błyskawicy na wyswietlaczu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majere Zobacz posta
    Witam,

    głowię się od dłuższego czasu nad swoim problemem, który się wydaje błahy ale taki nie jest. Otóż jedynie w trybie AUTO lampa błyskowa pomimo otwarcia nie daje błysku podczas robienia zdjęcia. Gdy chcę ją przestawić w menu na tryb manualny niestety nie jest to możliwe, ponieważ tryb ustawień lampy mam nieaktywny. W trybach P,M,A,S jest to możliwe i lampa działa jak powinna. Jednakże w trybie auto lampa ma z góry ustawiony tryb TTL bez możliwości zmiany. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc rozwiązać ten irytujący problem?
    Jak sama nazwa - tryb auto - to aparat decyduje o wszystkim. Nie masz wpływu na nic poza kadrem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Próbowałem pracy we wszystkich trybach AUTO, M,P,A,S - lampa nie błyska. Próbowałem trybów Commander, Manual, TTL - nie błyska pomimo tego, że aparat ją podnosi. Zdarzyło jej się błysnąć przy kilku zdjęciach (nie wiem z jakiego powodu), ale nawet wtedy zdjęcie było niedoświetlone.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •