Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie co do domowego studia?

    Witajcie Jestem "nowa" na forum, co nie znaczy że nie bywałam tu częściej... po prostu dziś założyłam oficjalnie sobie kont, ponieważ wertując posty nie znalazłam odpowiedzi na nurtujący mnie " problem"...
    Otóż właśnie kończy mi się urlop wychowawczy i tak się fajnie ułożyło, że mam możliwość wydania ok 4 max 4,5 tys. na amatorskie studio fotograficzne. Ze sprzętu jaki posiadam mam
    http://allegro.pl/zestaw-bezcieniowy...960251415.html ale wiem, że to mało a z racji, że córcia była malutka nie inwestowałam szybciej w sprzęt, który by miał stać nieużywany...
    posiadam również system teł na statywach...
    czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc?
    Niestety w pomieszczeniu (ok.5mx8m) które chwilowo ma służyć jako studio nie ma możliwości na podwieszane lampy... w gre więc wchodzi wszystko na statywach... mam również mozliwość rozkładania tego w starych pomieszczeniach magazynowych gdzie miejca jest więcej... ale musiało by w tym momencie być mozliwe to do przewiezienia autem...
    pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jedna lampa 400-600 Ws z softboxem cca 70x100 cm, np. Quantuum R+ Dual Power
    jedna duża blenda,
    jedna mała blenda
    Statyw typu boom, który można zawsze uzyć jako statyw pionowy.
    Ew. jakikolwiek wyzwalacz radiowy.

    Na poczatek to wszystko. Resztę mozna dorzucić, jak opanujesz to co masz.

  3. #3

    Domyślnie

    Niedawno kompletowałem więc ci powiem co i jak:
    1. Lampy dobierasz do wielkości tego co fotografujesz300-600 Ws to zwykle dobry przedział
    2. Blenda - najlepiej 5 w 1 do eksperymentów
    3. softbox
    4. Wyzwalacz radiowy
    5. Tło

    Ale to na sam początek - jak porobisz fotek napotkasz problemy i dopiero wtedy zaczną się wydatki.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •