Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    A podzielisz się z nami tymi opisami?
    jasne, ale każdy może sobie nazywać swoje usługi jak chce.
    Ja mam kilka, które najczęściej mi się trafiają:
    1. fotografowanie ślubu
    2. sesja narzeczeńska
    3. sesja portretowa
    4. sesja ciążowa
    5. usługa fotograficzna
    6. plener ślubny

    Kasa może zapamiętać 3000 pozycji, więc w każdej chwili mogę sobie coś dopisać lub zedytować stary rekord.
    Krzysztof Papierkowski

  2. #22

    Domyślnie

    Ja jak miałem kontrolę w us to wszystko miałem pod "usługa fotograficzna". Pani się zapytała o wyjaśnienie to powiedziałem, że komuś fotografowałem ślub czy chrzest i było wszystko ok - nie było żadnych dochodzeń czemu nie nazywam szczegółowo. Myślałem jeszcze ewentualnie dodać "album" i "odbitka".

  3. #23

    Domyślnie

    Te nowe przepisy to jest po prostu rzucanie ludziom kłód pod nogi, zresztą nie pierwszy raz. Jak tu być legalnym i konkurować z ogromną szarą strefą fotograficzną? Odechciewa się... Właśnie sobie podliczyłem, że w zeszłym roku wystawiłem klientom rachunki na w sumie nieco ponad 20 tys. pln, czyli wg. tych nowych przepisów powinienem teraz mieć kasę. Z tymże działalność od grudnia mam zawieszoną i nie wiem czy odwieszę, mimo podpisanych 4 umów na ten rok (czyli bardzo "bidnie" w tym roku). Chyba będę musiał tych parę ślubów zrobić na czarno, a wcześniej po prostu zwinąć interes. Nie dość, że każą płacić ten złodziejski ZUS, to i jeszcze wymóg prowadzenia kasy... Tak w ogóle jak to jest? Tą kasę muszę mieć fizycznie w miejscu, gdzie mam zarejestrowaną działalność? Mieszkam w Warszawie, firma zarejestrowana w innym mieście. Większość zleceń jakie mam to Wwa i okolice. I teraz żeby rozliczyć się z klientem i wystawić mu paragon muszę dymać do mojego rodzinnego miasta kilkaset km dalej? To już by była paranoja kompletna.
    Ostatnio edytowane przez gerronimo ; 15-03-2013 o 23:02

  4. #24

    Domyślnie

    Pytałem się w us, zawieszenie dg nie zwalnia z obowiązku fiskalizacji od 1 marca.

    Pisane z tel, sorki za literówki.

  5. #25

    Domyślnie

    Serio? I czy to nie jest chore Waszym zdaniem? Przecież działalność zawieszona oznacza, że jej nie prowadzę. A jeśli nie prowadzę, to nie mam żadnych obrotów i nie wystawiam rachunków. Jeśli nie wystawiam rachunków, to nie muszę tego księgować. Po co więc kasa fiskalna?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    ... Tak w ogóle jak to jest? Tą kasę muszę mieć fizycznie w miejscu, gdzie mam zarejestrowaną działalność? Mieszkam w Warszawie, firma zarejestrowana w innym mieście. Większość zleceń jakie mam to Wwa i okolice. I teraz żeby rozliczyć się z klientem i wystawić mu paragon muszę dymać do mojego rodzinnego miasta kilkaset km dalej? To już by była paranoja kompletna.
    kasę masz w miejscu prowadzenia działalności, tam gdzie obsługujesz klientów. Przecież kasa jest np. w sklepie, nie w siedzibie firmy. A jak firma ma kilka sklepów? W każdym musi być kasa.
    No, chyba, że ostatnio coś się w tej materii zmieniło.

  7. #27

    Domyślnie

    Ale sam przyznasz, że działalność fotograficzna to nie jest prowadzenie sklepu. Ja akurat mam zarejestrowaną na adres mojego mieszkania w rodzinnym mieście, ale faktycznie prowadzę ją w terenie. Z klientami rozliczam się też nie w miejscu zarejestrowania działalności, tylko podczas spotkań w kawiarni itp. Gdybym za każdym razem musiał targać ze sobą kasę fiskalną na takie spotkania, to wyglądałoby to co najmniej zabawnie

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    Serio? I czy to nie jest chore Waszym zdaniem? Przecież działalność zawieszona oznacza, że jej nie prowadzę. A jeśli nie prowadzę, to nie mam żadnych obrotów i nie wystawiam rachunków. Jeśli nie wystawiam rachunków, to nie muszę tego księgować. Po co więc kasa fiskalna?
    Cytat Zamieszczone przez strebor Zobacz posta
    Pytałem się w us, zawieszenie dg nie zwalnia z obowiązku fiskalizacji od 1 marca.

    Pisane z tel, sorki za literówki.
    Ale nie zlikwidowałeś działalności, ona dalej istnieje. Obowiązek posiadania kasy wynika z przekroczenia obrotów w zeszłym roku, a nie z tego co robisz w tym roku.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    Ale sam przyznasz, że działalność fotograficzna to nie jest prowadzenie sklepu. Ja akurat mam zarejestrowaną na adres mojego mieszkania w rodzinnym mieście, ale faktycznie prowadzę ją w terenie. Z klientami rozliczam się też nie w miejscu zarejestrowania działalności, tylko podczas spotkań w kawiarni itp. Gdybym za każdym razem musiał targać ze sobą kasę fiskalną na takie spotkania, to wyglądałoby to co najmniej zabawnie
    To albo bierzesz kasę mobilną i z nią ganiasz, albo masz ją w miejscu prowadzenia działalności i drukujesz sobie paragon przed spotkaniem i go zabierasz aby wręczyć młodym.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strebor Zobacz posta
    Ale nie zlikwidowałeś działalności, ona dalej istnieje. Obowiązek posiadania kasy wynika z przekroczenia obrotów w zeszłym roku, a nie z tego co robisz w tym roku.
    Aha, w takim razie lecę do sklepu kupować kasę. Postawię ją sobie na biurku i będę się do niej modlił Paranoja, no ale żyjąc w tym kraju coraz mniej rzeczy mnie zaskakuje...

    Cytat Zamieszczone przez strebor Zobacz posta
    To albo bierzesz kasę mobilną i z nią ganiasz, albo masz ją w miejscu prowadzenia działalności i drukujesz sobie paragon przed spotkaniem i go zabierasz aby wręczyć młodym.
    Jeśli kiedyś zdecyduję się odwiesić działalność to o tym pomyślę. Kasa w miejscu prowadzenia działalności akurat w moim przypadku odpada, bo mieszkam w innym mieście niż tam gdzie mam zarejestrowaną działalność. Nie będę jechał kilkaset km żeby wystawić klientowi paragon.
    Ostatnio edytowane przez gerronimo ; 16-03-2013 o 13:32

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •