Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie intuos5 czy bamboo?

    Witam,

    proszę znawców o poradę. Zamierzam kupić tablet wacom. Będę go używał przede wszystkim podczas obróbki zdjęć, ale z czasem mam nadzieję wykorzystywać go także do bardziej twórczych rzeczy. Jestem prawie zdecydowany na intuosa5 w najmniejszym rozmiarze S. Jednak w tej samej cenie mogę kupić model bamboo fun o rozmiarze M. Czy jest sens w ogóle porównywać te modele? Który wybralibyście na moim miejscu? Czy rozmiar S nie będzie za mały?

    Dziękuję za rady i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    do retuszu bedzie ok, do rysowania nie za bardzo
    kiedys mialem bamboo przez dwa dni i intuos (mam 4) jednak rzadzi

  3. #3

    Domyślnie

    Nigdy nie używałem intuosa (może to dobrze, bo byłbym mniej zadowolony z bambusa), więc w tym nie poradzę, ale odnośnie rozmiaru - do obróbki S jest naprawdę w sam raz. Do innych rzeczy... nie wiem.

  4. #4

    Domyślnie

    to pytanie na zasadzie czy lepiej kupic fiata czy mercedesa. czy czym bambus tutaj jest fiacikiem.
    daje rade, fajnie obrabia sie nim foty ale intuos jest o niebo wyzej.
    zapytaj czornyja o roznice to ci pierdyknie wyklad na 3 ekrany
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #5

    Domyślnie

    Też posiadam intuosa 4 M a przesiadłem się z volitio II.
    Niebo i ziemia!

    Przyjemność z pracy jest nieporównywalnie wyższa, komfort i dokładność - bez porównania.

    Wiem, że Volitio jest gorszy od Bamboo, ale sądzę że mimo wszystko dużo lepiej i wygodniej będzie się pracowało na Intuosie.

    Co do rozmiaru, Volitio był rozmiaru S i był moim zdaniem za mały.
    Rozmiar M jest dla mnie idealny.
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 22-01-2013 o 19:53

  6. #6

    Domyślnie

    Już po kłopocie Dziś stałem się posiadaczem intuosa5 S - i na razie go rozpracowuję Zastanawiam się który program pobrać (do pobrania po zakupie tabletu) - Autodesk SketchBook Express 2011 czy Corel Painter SketchPad. Czy ktoś może mi napisać, który jest lepszy, ciekawszy, ma więcej możliwości?

  7. #7

    Domyślnie

    Rozmiar zdecydowanie S, chociaż M też ujdzie jak ci potrzebny jeszcze do czegoś poza retuszem. Z L na szczęście tylko raz miałem nieprzyjemność korzystać, na szczęście obszar roboczy można zmniejszyć, no ale klawiatura jest wtedy tak daleko, że ciężko mówić o ergonomii. Ale jakbym miał rysować, to wtedy L byłaby świetna.

    W retuszu Bamboo zrobisz dokładnie to samo co Intuosem, tyle że na Intuosie pracuje się dużo szybciej. Bamboo miałem pierwszej generacji, używałem kilka lat, może 3 (poza wyglądem i brakiem możliwości używania go bezprzewodowo nie różni się od obecnych). Na intuosie 5 zmiana rozmiaru pędzla odbywa się praktycznie w locie, 100 razy wygodniejsze i szybsze niż nawiasy. Okrągłe menu to rewelacja jeśli się je przypisze do przycisku piórka, poza tym 4 przyciski to było dla mnie za mało w bamboo. Inna sprawa jest taka, że zanim wykombinowałem jak używać Intuosa prawie całkowicie rezygnując z klawiatury, to trochę czasu minęło. Teraz mam skonfigurowany tak, że klawiatura wydłuża, a nie przyśpiesza pracę, na bamboo tego się zrobić nie da, jedna ręka musi być non stop na klawiaturze. Mówię o high end retouchingu gdzie się używa brusha, healing toola, nakłada maski itd. Jak ktoś wsadowo chce sobie obrobić zdjęcia na suwakach, to zupełnie inna sytuacja.

    Edit
    No tak, ja się rozpisuję, a autor już zdążył kupić...
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 23-01-2013 o 03:02

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za długi komentarz.

    skinny500 napisał:
    Inna sprawa jest taka, że zanim wykombinowałem jak używać Intuosa prawie całkowicie rezygnując z klawiatury, to trochę czasu minęło. Teraz mam skonfigurowany tak, że klawiatura wydłuża, a nie przyśpiesza pracę,
    Czy mógłbyś napisać jaki masz ustawienia na poszczególnych klawiszach w Twoim tablecie?

    Ja po jednym dniu mam wrażenie, że boczne klawisze ExpressKeys są zbyt głęboko osadzone i jakoś tak niezbyt wygodnie się z nich korzysta. Czy ktoś z was ma podobne odczucia?

  9. #9

    Domyślnie



    Ale to są ustawienia konkretnie pod to co ja robię, jak ktoś robi architekturę, samochody itd to możliwe, że inne ustawienia się sprawdzą lepiej. Osadzenie przycisków mi pasuje, ale za ciężko chodzą niestety.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 23-01-2013 o 21:59

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki bardzo Popróbuję z tymi ustawieniami, ale już jedno ustawienie mi się spodobało - przesuwanie na dolnym klawiszu na Grip Penie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •