Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    do nauki myślenia i porządnych zdjęć imo najlepiej wybrać 35

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez button Zobacz posta
    do nauki myślenia i porządnych zdjęć imo najlepiej wybrać 35
    Zgodzę się,ale nie na tym etapie. Do stałki trzeba dorosnąć.
    D90/N50 1.8D/T17-50 2.8/Nissin Di622 MII

  3. #13

    Domyślnie

    pozwolę się podłączyć pod temat. Mam nikona d3200 a do niego kitowy obiektyw 18-55 oraz obiektyw AF 70-300/4-5.6 G, który jednak chce sprzedać ze względu na brak wbudowanego silnika (sprzedali mi go w zestawie z aparatem). Chciałabym jednak kupić jakiś podobny. Jak jest z odpowiednikami obiektywów Nikona, tzn. z Sigmą i Tamronem? Gdzies kiedyś przeczytałam, ze wszystkie mają wbudowene silniki, teraz jednak nie moge tego znaleźc i nie wiem czy mi sie przyśniło . Jednak kupno takiego odpowiednika jest zdecydowanie tańsze niż jakbym chciała kupić oryginalny Nikkor AF-S 70-300.

  4. #14

    Domyślnie

    tańszy masz N 55-300
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lulina Zobacz posta
    pozwolę się podłączyć pod temat. Mam nikona d3200 a do niego kitowy obiektyw 18-55 oraz obiektyw AF 70-300/4-5.6 G, który jednak chce sprzedać ze względu na brak wbudowanego silnika (sprzedali mi go w zestawie z aparatem). Chciałabym jednak kupić jakiś podobny. Jak jest z odpowiednikami obiektywów Nikona, tzn. z Sigmą i Tamronem? Gdzies kiedyś przeczytałam, ze wszystkie mają wbudowene silniki, teraz jednak nie moge tego znaleźc i nie wiem czy mi sie przyśniło . Jednak kupno takiego odpowiednika jest zdecydowanie tańsze niż jakbym chciała kupić oryginalny Nikkor AF-S 70-300.
    Z silnikami są tylko Sigma 70-300 HSM OS i Tamron 70-300 VC USD i w sumie tylko tamron wart zainteresowania się nim.
    Jednak jak myślisz tylko o szkle do DX, to warto pomyśleć nad Nikkorem 55-300 - bardzo dobre szkło, tylko ma powolny AF.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Na początek bym raczej polecił 55-200mm VR.
    70-300 VR ma fatalny spadek pod koniec i jak zapomnisz przymknąć, to może być niemiła niespodzianka.
    70-300 VC miałem przez tydzień - podobny spadek ostrości pod koniec i monstrualna aberracja.

    55-300 nie miałem...ale uważam, że cena dość dziwna jak na tę klasę szkła
    Czarny pasek na żółto haftowany

  7. #17

    Domyślnie

    Hmm, jakoś wcześniej nie brałam tego obiektywu pod uwagę, a faktycznie jest warty zainteresowania, dzięki!
    A czy w ogole dobrze wg Was celuję? Ten standardowy kitowy który mam i powiedzmy nikkor 55-300 póki co wystarczą, czy lepiej zamiast niego kupić stałkę? Robię zdjęcia głównie przyrodzie, głównie makro i ogólnie duże zbliżenia, dużo zdjęć zwierząt, ale także portrety, no i oczywiście potrzebuję czegoś do robienia zwykłch zdjęć z życia codziennego, rodziny itp. Niedługo dodatkowo myślę że aparatu bedę potrzebowała przede wszyskim do robienia zdjęcia dziecku (noworodkowi). Może coś polecicie. Przypominam, ze aparat Nikon D3200, czyli w grę wchodzi tylko AF-S w przyzwoitej cenie . Dzięki

  8. #18

    Domyślnie

    Trudno będzie jednym obiektywem
    zrobić co napisałeś (Robię zdjęcia głównie przyrodzie, głównie makro i ogólnie duże zbliżenia, dużo zdjęć zwierząt, ale także portrety, no i oczywiście potrzebuję czegoś do robienia zwykłch zdjęć z życia codziennego, rodziny itp. Niedługo dodatkowo myślę że aparatu bedę potrzebowała przede wszyskim do robienia zdjęcia dziecku (noworodkowi).
    Ja osobiście zaczynałem podobnie do Ciebie tylko ze z D3000 do robienia zdjęć niemowlakowi kupiłem N35 1,8 a to po to by nie dawać małej z lampy po oczach. Był to bardzo dobry wybór bo zacząłem go używać jako standard a i portret tym zrobisz. Ale u Ciebie zabraknie makro i dużego zbliżenia. Obiektywy 55-300 55-200 też nie mają makro
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  9. #19

    Domyślnie

    Ciekawym szklem jest 18-105 VR, z tych tanszych zoomow do 800 zl, chyba niema nic lepszego. Dobrze mi sluzyl, choc mial spora dystorsje

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez button Zobacz posta
    do nauki myślenia i porządnych zdjęć imo najlepiej wybrać 35
    Niby tak, ale stalka (szczegolnie jak sie ma jedna) to spore ograniczenie. Zoom jest jednak najwygodniejszy.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •