Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    49

    Domyślnie Miejsce w domu do fotografowania dziecka/osoby dorosłej - portret

    Cześć,

    myślę o stworzeniu w jednym z pokoi miejsca do zdjęć, głównie dziecka w rozmaitych pozach, kostiumach, z zabawkami, z matką, itd.

    Ciężko więc mówić tutaj o studiu, to raczej miejsce do fotografowania, więc za wiele nie wymagam. Czasem dziewczynie jakiś portret dodatkowo bym zrobił. R

    Co potrzebuje? Myślę, że mogę uderzać w rzeczy niskobudżetowe, chętnie odkupie coś z giełdy. Przydałby mi się nowy statyw, do tego muszę zrobić jakoś tło, potrzebna jakaś lampa, która nada ładne światło, itd.

    Podrzućcie jakieś pomysły. W pokoju są na suficie halogeny/ledy które nie dają zbyt komfortowego światła, jest zimne, nijakie. Ewentualnie może lepiej zamiast parasolki z lampą zainwestować w dobrą lampę błyskową?

    Poradźcie coś.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja robie zdjecia synkowi najtansza yongnuo z softem 60x60, blenda i czrnym kocem jako tlo.
    Powodzenia i pozdrawiam
    Aparat

  3. #3

    Domyślnie

    statyw - 70 zł
    YN460II - 200 zł
    wyzwalacze - 100-150 zł (na ebayu najtańsze są za 10$ z przesyłką)
    softbox reporterski 60x60 z mocowaniem (z regulacją na ząbki) - 180 zł lub parasolka + mocowanie (50-60 zł)
    blenda 5w1 duża (na tło lub do odbicia) - 100 zł lub 2-3 tła i jakieś kombinowane mocowanie do ściany
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    49
    Ostatnio edytowane przez Ze[N] ; 19-01-2013 o 01:22

  5. #5

    Domyślnie

    statyw wymienić i będzie dobre
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2012
    Miasto
    Wrocław/Kalisz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    statyw - 70 zł
    YN460II - 200 zł
    wyzwalacze - 100-150 zł (na ebayu najtańsze są za 10$ z przesyłką)
    softbox reporterski 60x60 z mocowaniem (z regulacją na ząbki) - 180 zł lub parasolka + mocowanie (50-60 zł)
    blenda 5w1 duża (na tło lub do odbicia) - 100 zł lub 2-3 tła i jakieś kombinowane mocowanie do ściany
    Potwierdzam, sam na początek wybrałem YN460II + wyzwalacze, itp. i do pierwszych zabaw z domowym studio wystarczy. Z czasem na pewno powiększysz swój zestaw bo może zacząć brakować światła.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •