Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    A czy myślicie ze są 'dobre' i 'złe' ściereczki i pędzelki? Czy np taką ściereczką czy pędzelkiem z zestawu do czyszczenia optyki kosztującego kilkanaście złotych, można zaszkodzić obiektywowi?

  2. #32

    Domyślnie

    ja uzywam do czyszczenia płynu Rotin, bardzo fajnie usuwa wszystkie mazy, kilka lat temu kupiłem taką małą buteleczke i do dzisiaj mam połowe... do tego ściereczki do okularów i żaden brud sie nie oprze a przy tym optyka sie nie zniszczy.
    A jeśliby ci zabrakło wszystkich drabin, to naucz się wspinać po własnej głowie.
    Fryderyk Nietzsche

  3. #33

    Domyślnie

    Oczywiście wszyscy chuchający wiedzą, że robią źle?
    Pytam serio!
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Oczywiście wszyscy chuchający wiedzą, że robią źle?
    Pytam serio!
    niestety nie wszyscy wiedzą że chuchając robimy więcej złego niż dobrego dla naszej soczewki. w ślinie są delikatne kwasy które mogą zniszyć powłoki szkła... lepiej nie chuchać a broń Boże nie pluć
    A jeśliby ci zabrakło wszystkich drabin, to naucz się wspinać po własnej głowie.
    Fryderyk Nietzsche

  5. #35
    Oszczędny w słowach Awatar SeventhSon
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Chełm-Polska/ Norfolk - USA
    Posty
    77

    Domyślnie

    Zalecam rozsądek. Jeżeli masz możliwość, to użyj przeznaczonych do czyszczenia obiektywów preparatów i narzędzi. Osobiście używam zestawu do czyszczenia optyki - gruszka (wydmuchanie śmieci większych), płynu do czyszczenia optyki i "pena" - do przetarcia i finalnego oczyszczenia.
    Poza tym zainwestowałem w "zerowy" filtr i cieszę się.
    Co do chusteczek - parę miesięcy temu dostałem gdzieś jednorazowe chusteczki "Zeiss" do szkła i żałuję, że nie zrobiłem zapasu. Super sprawa.
    ROZSĄDEK to podstawowa zasada
    Nie przecztamy wszystkich książek, nie umówimy się z każdą dziewczyną i nie wypijemy całej wódki....
    Ale KTO - jeśli nie my? Ale KIEDY - jeśli nie teraz?

  6. #36

  7. #37

    Domyślnie

    Potwierdzam, że zakup lenspena jest dobrym rozwiązaniem. Niestety ja dowiedziałem się o tym za późno i zdążyłem porysować filtr uv, przecierając go taką papierową ściereczką do smartfonów i tabletów, które się nią je czyści przed nałożeniem folii. Na filtrze pozostały takie drobne ryski, uszkodzenia powłoki, szczęście, że nie dobrałem się do obiektywu. O lenspenach przeczytałem w tym wątku i moim zdaniem dobre rozwiązanie - ja kupiłem ndslr trzy "pisaki" - obiektyw, filtr i wizjer aparatu oraz mikrofibra. Ale czym ten zestaw (jest droższy) różni się od dslr to nie wiem.
    d610 + N50 1,4D + N85 1,8g

  8. #38

    Domyślnie

    Ja zakupiłem w sklepie optycznym taką ściereczkę na opakowaniu pisze że nadaje się do szkieł optycznych , również z antyrefleksowym , obiektywów kamer i aparatów fotograficznych.
    Pani powiedziała że wiele ludzi kupuje je właśnie do obiektywów , wypróbowałem ją na wyświetlaczu LCD w aparacie bo były odbite paluchy i schodzą odciski po jednym przetarciu aż się zdziwiłem że tak dobrze to działa.
    Nie jest to mikrofibra ani ircha materiał jest dosyć miękki i widać jego strukturę - koszt ściereczki 9zł trochę drogo ale jak zdaje egzamin.

    Mieli też płyny do szkieł z antyrefleksem ale akurat się skończyły.
    W markecie oglądałem gotowe zestawy do czyszczenia optyki za 20zł ale zalatywały tandetą więc nie kupiłem.

  9. #39

    Domyślnie

    po czym poznać oryginalnego lenspena?
    Na alledrogo ceny zaczynają się od 5 zł. Możecie polecić sprawdzone źródło?

  10. #40

    Domyślnie

    czekam na jakiś negatywny głos dotyczący w5 ale bez ironii, moze ktos mial nieprzyjemne doswiadczenia?

    ja wycieralem swoje sigmy i inne szkla w5, tokine 16-28 tez i jakos nic się moim sloikom nie dzieje.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •