Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D800 nietypowy problem z AF

    Kurcze nie wiem co jest i czy ktos miał taka przypadłośc ale w moim D800 zdarza się że całkowicie przestaje dzialac AF. Jak działa działa nie chwaląc idealnie ale zdaża się ze odmawia calkowicie dzialania. Raz zdarzyło mi się to podczas dokumentowania waznej imprezy i gryby nie to ze miałem zapasowe body D90 to była by tragedia - aparat całkowicie odmowil pracy autofokusem Oddalem do serwisu gdzie oczywiscie nie stwierdzili usterki problem nadal sie od czasu do czasu pojawia - nie pomaga resetowanie, wyciaganie baterii itp, po prostu jak ma kaprys zacznie albo nei zacznie dzialać. Ktos mial taki problem i znalazł rozwiazanie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia co to może być, ale może napiszesz konkretnie co masz na myśli. Nie działa, to znaczy, że nie trafia AF, czy też nie kręci obiektywami? Czy pokazuje w tym czasie ostrość kropką, jeśli ostrzysz ręcznie?

  3. #3

    Domyślnie

    Konkretnie nie kręci obiektywem (żadnym jak sie tak stanie ) - przy osterzeniu ręcznym pokazuje sie kropka i strzalki

  4. #4

    Domyślnie

    Ten objaw masz z jednym obiektywem czy z innymi też?
    To obiektyw AFD czy AFS?
    Jeśli AFS to ja obstawiam problemy ze stykami na połączeniu korpusu i obiektywu.
    Jak już przestanie działać to spróbuj trochę poruszyć obiektywem w lewo lub w prawo, oczywiście z wyczuciem
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  5. #5

    Domyślnie

    To ja polecam jeszcze przetrzeć spirytusem styki w aparacie, jak i w poszczególnych obiektywach. Swego czasu pomogło to u mnie, gdy obiektyw przestawał się komunikować z body.

  6. #6

    Domyślnie

    generalnie to tak jak koledzy pisza
    1. przetrzec styki
    2. sprawdzic luzy na bagnecie
    3. sprawdzic ustawienia aparatu jak i obiektywu (czy gdzies manual nie jest wlaczony)
    4. jak to nie pomaga to podpiac szkla do innego body i inne obietywy do Twojego body
    zeby zobaczyc czy to ktorys z elementow nie jest walniety
    5. na podstawie w/w powinno byc widac co szwankuje
    6. juz chyba tylko serwis

  7. #7

    Domyślnie

    do punktu 6 przeanalizowane wiec zostaje serwis problem w tym ze oni nie widza problemu

  8. #8

    Domyślnie

    co to znaczy, że nie widza problemu???

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam inne podejście do serwisu. Najpierw zje**ć, później poprosić o kierownika i z nim gadać. Oddałem D40 na kalibrację - wrócił z takim samym FF jaki był. A że byłem przejazdem w Warszawie to odwiedziłem serwis Nikona i postąpiłem według procedury powyżej. Z miejsca poprawnie skalibrowali mi body do wzorca.

    Taki sam schemat działa wszędzie - Netia, ubezpieczenia, Energa itd
    D200 | N35

  10. #10

    Domyślnie

    Zawiozłem aparat osobiście do serwisu nikona w wawie, pokazałem co sie dzieje i Pan ktory przyjmował widzac ze tak sie dzieje przyjął sprzęt do analizy. Po tygodniu odesłali mi aparat z powrotem z diagnozą - nie stwierdzono usterki. Aparat testowałem na nastepujacych szklach:

    Nikkor 50/1,8,
    Nikkor 80-200/2,8
    tamron 28-75/2,8
    Nikkor 18-70/3,5-4,5

    Te same szkła podpiete do D90 dzialają perfekcyjnie A do 800 jak sie zwiesi nie działa z żadnym z nich
    Ostatnio edytowane przez lukaszgurdak ; 13-01-2013 o 22:30

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •