Close

Strona 4 z 35 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 342
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    no taka prawda to co trapi kolegę tk422 "gadget mode" czyli chęć kupienia sobie nowej fajnej zabawki
    a cała reszta - w tym i ten watek - to dorabianie teorii i funkcja terapeutyczna

    aaa i bynajmniej nie potępiam, bo też tak miewam - wlaśnie sprzedałem d3s...
    z góry przepraszam, że tak długo

    oczywiście, że tak jest mam powiedzmy wolne środki i zaczynają one mnie "parzyć", zdaję sobie sprawę, że to lekka choroba. Tak już mam i raczej się nie zmienię. Tylko właśnie nie lubię robić takich rzeczy na siłę, żeby potem przez pół roku płakać w poduszkę jak bez sensu zrobiłem, tak też mam .
    Czemu myślę nad sprzedażą D3s..., bo zauważyłem że D800 (choć miał być zapasowym body) powoli staje się moim podstawowym a D3s zajął miejsce zapasu. Czemu tak robię - bo D800 jest nowszy i ma większą matrycę - tak przynajmniej sobie powtarzam. Jest tylko jedno ale, na D800 już raz się zawiodłem od razu po zakupie, nadal nie jestem pewien w 100% jego AF, czasem mnie zawodzi - nie mówię, że często ale jednak parę razy mu się zdarzyło, D3s nigdy mnie nie zawiódł i chyba dlatego mam jakąś wewnętrzną potrzebę posiadania D z jedną cyfrą.
    Nie potrzebuję super szybkiej puchy z 11 fpsami, po prostu chcę mieć coś nowego, niezawodnego robiącego ładne plastyczne obrazki, które będą na siebie zarabiać.
    Jak pojawił się D600 to sobie pomyślałem, że on mógłby być OK ale co - znowu jakaś cholerna fuszerka ze strony Nikona i znowu coś tam schrzanili
    Ładnych kilka lat temu przesiadłem się z Minolty - Sony na Nikona właśnie z powodu zawodności i problemów z focusem. Nikon od zawsze był kojarzony z bezkompromisowością i niezawodnością ale najwyraźniej to też się skończyło. Tak naprawdę to teraz powinienem przesiąść się na Canona ale taki wybór raczej byłby zbyt karkołomny z taką ilością sprzętu jaki w ciężki sposób udało mi się uzbierać.
    Rozpocząłem ten wątek, bo myślałem, że przekonacie mnie już w pierwszych 2 postach, że to świetna decyzja
    ale jest wręcz odwrotnie - raczej większość uważa, że to niezbyt mądra decyzja
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  2. #32
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Raz cie zawiodl to chyba nie robiles na posranym Canonie 5DMK II ten to mnie tylko raz nie zawiodl marna to pociecha ale ja kupujac D4 700 sobie zostawie.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    Ja się przesiadłem z D700 na D3s i z tego co pamiętam różnica była naprawdę kolosalna - szybkość, wygoda, niezawodność i nawet jakość zdjęć nie mówiąc o różnicach na wysokim iso, no właśnie i tego chciałbym oczekiwać po przesiadce na D4. Myśląc jednak o D4, ze wszystkich stron słyszę raczej o małych, bardzo delikatnych ulepszeniach, w dużej mierze takich z których raczej nie korzystam lub nie są mi one niezbędne. Czemu Nikon tak jak Canon 1DX nie mógł dać trochę większej matrycy i jeszcze lepszego i bardziej rozbudowanego systemu AF. Albo przynajmniej ta cena powinna być na poziomie ok 17000 - 18000 pln.
    Przecież w D4 jest poprawiony AF względem D3s. 1Dx na pewno ma szerzej rozmieszczone punkty AF ? Wiem, krzyżowe są szerzej, chodzi mi o cały układ na matówce. Poza tym Canon połączył dwie serie jednocyfrowe w jeden model.
    Ja miałem o tyle łatwiejszy wybór, że do D700 dokupiłem D4 Format XQD się przyjmie. Albo i nie
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    D800 jest nowszy i ma większą matrycę - tak przynajmniej sobie powtarzam. Jest tylko jedno ale, na D800 już raz się zawiodłem od razu po zakupie, nadal nie jestem pewien w 100% jego AF, czasem mnie zawodzi - nie mówię, że często ale jednak parę razy mu się zdarzyło, D3s nigdy mnie nie zawiódł i chyba dlatego mam jakąś wewnętrzną potrzebę posiadania D z jedną cyfrą.
    Ale przecież d4 ma ten sam system Af co d800.

    Sugerujesz, że af w d3s działa lepiej niż w d800?
    Ja mam porównanie d3 z d800 i moim zdaniem af w d800 jest pewniejszy, a już z pewnością lepiej działa w ciemnicy.
    Muszę tutaj dodać, że d3 miałem jakieś 3/4 lata, a d800 zrobiłem dopiero 2 poważniejsze zlecenia, a więc nie mam 100% pewności.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bambello Zobacz posta
    Ale przecież d4 ma ten sam system Af co d800.
    Ale d4 działa lepiej i szybciej. Lepsze zasilanie i procesor w d4 robi swoje.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  6. #36

    Domyślnie

    obstawiam w duzej czesci zasilanie, juz w D700 po podpieciu gripa i duzej baterii z D3/D3s (ktora ma wyższe napiecie) zauwazalnie widac bylo, ze body chodzi wyraźnie zwawiej (nawet lustro szybciej kłapało)

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    obstawiam w duzej czesci zasilanie, juz w D700 po podpieciu gripa i duzej baterii z D3/D3s (ktora ma wyższe napiecie) zauwazalnie widac bylo, ze body chodzi wyraźnie zwawiej (nawet lustro szybciej kłapało)
    no to jest pewne, ale MZ proc też swoje robi ponieważ to właśnie on obsługuje prace AF
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  8. #38

    Domyślnie

    procesor expeed oba body uzywaja tego samego, info z jednej ze stron zajmujacej sie rozbiorka body na czesci

    Expeed 3 (FR) offers the same improvements as the Expeed 2 EI-154 with Fujitsu 65 nm process, including increased A/D converter accuracy and image sensor analog signal readout clock rate, reducing rolling shutter. Computing power is highly increased. Marked EI-158, this variant is used by the Nikon D4 and Nikon D800.. The EI-158 was the first Expeed to offer uncompressed video output (8bit 4:2:2) over HDMI.

    The Nikon D600, Nikon D3200 and Nikon D5200 use an Expeed 3 (marked EI-175), which is, according to Nikon, the same as used for the D4 and D800 series.Its architecture is close to the Expeed 2 variant EI-154 with some improvements like DDR3 memory, and with highly increased computing power.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    procesor expeed oba body uzywaja tego samego, info z jednej ze stron zajmujacej sie rozbiorka body na czesci

    Expeed 3 (FR) offers the same improvements as the Expeed 2 EI-154 with Fujitsu 65 nm process, including increased A/D converter accuracy and image sensor analog signal readout clock rate, reducing rolling shutter. Computing power is highly increased. Marked EI-158, this variant is used by the Nikon D4 and Nikon D800.. The EI-158 was the first Expeed to offer uncompressed video output (8bit 4:2:2) over HDMI.

    The Nikon D600, Nikon D3200 and Nikon D5200 use an Expeed 3 (marked EI-175), which is, according to Nikon, the same as used for the D4 and D800 series.Its architecture is close to the Expeed 2 variant EI-154 with some improvements like DDR3 memory, and with highly increased computing power.
    no to w takim razie zostaje samo zasilanie
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    z góry przepraszam, że [...] chcę mieć coś nowego, niezawodnego robiącego ładne plastyczne obrazki, które będą na siebie zarabiać[...]Tak naprawdę to teraz powinienem przesiąść się na Canona


    tk422, sam odpowiedziałeś sobie na pytanie co zrobić: więc zaciśnij zęby, sprzedaj wszystkie graty Nikona i kup 1Dx + pasujące Ci obiektywy - będziesz (pomijając nieuniknioną stratę finansową) przeszczęśliwy. I piszę to całkiem poważnie.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 13-01-2013 o 15:47
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Strona 4 z 35 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •