Close

Strona 24 z 35 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 342
  1. #231

    Domyślnie

    Dyziek, tylko z tym cennikiem warto o jednej rzeczy pamietac, naprawa prawie kazdego z elementow osobno wymaga rozebrania body, zlozenia go z powrotem, wymiany gum, czyszczenia, kalibracji i tak dalej.

    wiec pada migawka to masz - 800 + 600 (robocizna i *******y)
    wada osobno popychacz - 300 + 600
    pada osobno bagnet - 200 + 600

    ja jak wymienialem migawke w padnietym d300s to pan w serwisie doradzil mi od razu wymienic popychacze i costam jeszcze, bo body rozebrane juz i tak, a czesci warte lacznie z 200 zl, a jakby to padlo osobno to kazda z nich wymaga
    takiego samego rozebrania i zlozenia body do kupy

    i w tych naszych naprawde tu jest najczesciej pies pogrzebnay (kosztowo)

    chyba ze ktos kupi i zalozy, ze przy pierwszej takiej awarii kaze wymienic cala mechanike w body + migawke i juz

  2. #232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    Nie wiem ile wytrzymują baterie w trójkach ale ostatnio czwórką zrobiłem trochę ponad 2tys zdjeć zanim padł akumulator (temp.powietrza między 15 a 20stC); oczywiscie bawiłem się też w przeglądanie fotek w body.
    Na nówkach (przez rok czy 2) robiłem po około 3-4 tysiące zdjęć na jednym ładowaniu. I to też nie do padnięcia, bo przy 20-30% wyciągałem z body i ładowałem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #233
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    Dyziek, a na ile kolejnych klapnięć, po takim serwisie, otrzymałeś "gwarancję"? Jesli ją w ogóle otrzymałeś...
    Przecież nawet nowiutkie body nie dostaje gwarancji na jakąkolwiek minimalną liczbę klapnięć, tylko na okres (roku).
    Gwarancję sie dostaje na części objęte wymianą na okres zdaje sie pół roku (albo rok).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Na nówkach (przez rok czy 2) robiłem po około 3-4 tysiące zdjęć na jednym ładowaniu. I to też nie do padnięcia, bo przy 20-30% wyciągałem z body i ładowałem.
    Nie wiem jak poprzedni właściciel traktował baterie (czy doładowywał czy czekał aż padną do końca) ale 3-4tys to bdb wynik (spróbuję jeszcze raz z czwórką i napiszę; jakoś nigdy, mając dwa akumulatory, nie przywiązywałem wagi do tego ile max da się na jednym wycisnąć klatek).

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przecież nawet nowiutkie body nie dostaje gwarancji na jakąkolwiek minimalną liczbę klapnięć, tylko na okres (roku).
    Sugerowałem się opisem ze strony Pana N: "Aparat wyposażono w migawkę wykonaną z kompozytu z włókien kewlarowych i węglowych, której standardowa wytrzymałość wynosi 400 000 wyzwoleń" ale, być może, to tylko taki ich "chłyt" marketingowy bo w jakim okresie miałaby się objawiać ta wytrzymałość to już nie dopisali... Chyba, że czegoś nie doczytałem.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 15-11-2013 o 17:46
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  5. #235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Gwarancję sie dostaje na części objęte wymianą na okres zdaje sie pół roku (albo rok).
    Na pół roku.

  6. #236

    Domyślnie

    Dokładnie jak pisze Jacek i Robert.
    Bateria pomimo wieku 2000 zdjęć bez kłopotu.

  7. #237

    Domyślnie

    Ceny się zmieniają. Ja 2 razy oddawałem D3x do naprawy - raz bagnet, drugi raz popychacz przysłony. Za każdym razem ok. 1000zł.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #238
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    ...Sugerowałem się opisem ze strony Pana N: "Aparat wyposażono w migawkę wykonaną z kompozytu z włókien kewlarowych i węglowych, której standardowa wytrzymałość wynosi 400 000 wyzwoleń" ale, być może, to tylko taki ich "chłyt" marketingowy bo w jakim okresie miałaby się objawiać ta wytrzymałość to już nie dopisali... Chyba, że czegoś nie doczytałem...
    Nadinterpretowałeś sobie, mowa jest o przetestowanej wytrzymałości, ale nie ma mowy o gwarancji.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    IMHO zdecydowanie warto dopłacić do "s"ki; wbrew pozorom różnica w użytkowaniu jest zauważalna, a wiadomo: jak raz spróbujesz lepszego to potem w gorszym wszystko denerwuje
    Oj, to prawda. Od momentu dokupienia d3s`a do d700, tego drugiego wybieram jakoś rzadziej. Z czułością można bez obawy pojechać w górę. Nie miałem styczności z 4-ką, ciekawy jestem o ile jest jeszcze lepsza poza testami, w praktycznym użytkowaniu.

    Mam pod ręką akurat kilka ostatnich zdjęć, to może przy okazji...

    iso 5000, w C1 wyciągana ekspozycja +0,5, cienie +10, redukcja kolorowego szumu +50.


    i crop 100%


    iso 10000, w C1 redukcja kolorowego szumu +50


    i crop 100%


  10. #240

    Domyślnie

    dwa miesiące temu sprzedawałem d3s za około 11.000 PLN komplet sklepowy, stan techniczny i mechaniczny idealny z przebiegiem oryginalnym 33 tys fot. Generalizowanie , ze wszyscy cofają liczniki i niskie przebiegi są nierealne to lekkie nadużycie.
    Aparat był dwa tygodnie wystawiony na portalu aukcyjnym, pomimo sporego zainteresowania nie było chętnych na realny zakup za kwotę 11500zł. Aparat posiada jeden z użytkowników(jak się potem okazało) naszego forum i jest bardzo zadowolony z zakupu. tak czytam i czytam wasze chęci nabycia d3s i nadziwić się nie mogę ilu chętnych jest w około a jak przychodzi co do czego to jakoś każdy gwiazda i rozgląda się w powietrze
    Ostatnio edytowane przez Davit ; 16-11-2013 o 00:24
    .........

Strona 24 z 35 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •