Close

Strona 12 z 35 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 342
  1. #111

    Domyślnie

    w jakims tam stopniu ma, af w trybie auto area w trakcie decydowania sie na co ostrzyc preferuje "skin tones"

  2. #112

    Domyślnie

    No dobra, na nikon rumors zapowiedzieli D4x na jesień tego roku, jeśli zapowiedzi się potwierdzą to wygląda zdecydowanie lepiej (przynajmniej dla mnie) niż D4, choć wolałbym 24 MP. A tak z innej beczki to skorzystałem z waszych rad i zostawiłem D3s i dokupiłem D600 - jak dla mnie ma trochę za bardzo uproszczoną funkcjonalność ale za to bardzo fajny obrazek.
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 05-02-2013 o 10:53 Powód: "funkcionalność"
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  3. #113

    Domyślnie

    a napisz cos wiecej o uproszczonej funkcjonalnosci, bo mam jedna 800-tke i bede bral drugie body i o ile na poczatku w gre bezapelacyjnie wchodzila druga 800-tka,to teraz zaczalem spogladac niesmialo na 600 (bo i byloby mniejsze body wakacyjne,
    i na drugie nie potrzebuje az tylu mpix jak 800-tka, tylko sie wlasnie zastanawiam czy nie beda mnie wkurzac roznice w funkcjonalnosci i ergonomii tych body (do tej pory przyzwyczajony jestem do ergonomii od d300 w gore)

  4. #114
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    No dobra, na nikon rumors zapowiedzieli D4x na jesień tego roku,.
    Wątpię w taką specyfikację. Prawie 2 lata później wsadzają te samą matrycę 36 Mpx do topowego body i chcą by się sprzedawało za 6 tys USD? matryca pierw trafiała do wyższej serii i schodziła niżej, nie na odwrót. Jeśli wypuszczą D4x to dodadzą mu Mpx. Zalezy ile da canon
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wątpię w taką specyfikację. Prawie 2 lata później wsadzają te samą matrycę 36 Mpx do topowego body i chcą by się sprzedawało za 6 tys USD? matryca pierw trafiała do wyższej serii i schodziła niżej, nie na odwrót. Jeśli wypuszczą D4x to dodadzą mu Mpx. Zalezy ile da canon
    Nie sądzę, żeby walka na rozdzielczość miała tu jeszcze jakieś znaczenie. Różnica ok. 1000pix na długim boku to sporo jeśli zestawimy 4 i 8mpix ale nie jeśli porównamy 36 a 45mpix. Ważniejsza może być różnica np. 36 a 39.4mpix - bo ta druga rozdzielczość daje ciekawsze możliwości video. Poza tym, nawet zakładając taką samą rozdzielczość jak w D800/d800e różnica w obrazku ze względu np. na zastosowanie innych technologii, może być znaczna.
    Wątpliwa wydaje się szybkość - 6fps to "tylko" 50% więcej niż D800. Z drugiej strony - można by się spodziewać 7.5fps w crop 1.2 (Tyle samo co D700 z gripem i włączonym NR albo ADL) i 9fps w DX a to już konkretne szybkości, które w cechami D4 - jak ergonomia, af, czy bufor, pozwoliłyby D4x-owi stać się bardzo uniwersalnym body.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #116
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Nie sądzę, żeby walka na rozdzielczość miała tu jeszcze jakieś znaczenie. Różnica ...ale nie jeśli porównamy 36 a 45mpix. Ważniejsza może być różnica np. 36 a 39.4mpix - .
    Psychologiczne - ma
    Dlaczego 45? W canonie przebąkują o 54. Ale ... to masakra jak patrzę po wymaganiach dla optyki, to samo w kwestii wielkości plików itd.
    Wg mnie 24 Mpx to bardzo dużo i starcza na wszystko. Więcej Mpx powinno interesowac tylko jednostki. Ale marketing robi swoje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #117

    Domyślnie

    w canonie od dawna przebąkiwali o różnych rozdzielczościach, jeszcze przed premierą 1dx, 5d3 czy 6D - 54mpix, 45mpix, 32mpix.... nikt natomiast nie przebąkiwał o 18mpix, 20mpix czy 22mpix, a takie właśnie zostały zaprezentowane . Jeśli jakoś radykalnie nie zmieni się technologia matryc w canonie, to nawet 45mpix da obrazek na poziomie pikseli porównywalny do tego z 7D - czyli gorszy niż to co znamy z d300. O D7000, d3x czy d800/d800e nawet nie wspominając, więc mało prawdopodobne żeby się canon na coś takiego rzucił.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #118

    Domyślnie

    jeśli chodzi o D600 i jego uproszczoną funkcjonalność to chodzi mi przede wszystkim o rozmieszczenie klawiszy i ich funkcji - jest zupełnie inacze jak w D800 i D3/D4 - wydaje mi się, że mniej więcej jak w D90 lub D7000. Na chwilę obecną najbardziej irytuje mnie umieszczenie pod przyciskiem OK funkcji edycji fotografi, jak na razie nie mam pojęcia czy jest możliwe wstawienie tam powiększenia oglądanego właśne zdjęcia (tak jak jest w D800/D3s), poza tym AF jest niezbyt efektywny na wszystkich polach poza środkowym (w bardzo ciężkich warunkach środkowy radzi sobie bardzo dobrze, wszystkie pozostałe nie radzą sobie wcale - ale co tam zawsze można przekadrować )

    Natomiast jeśli chodzi o D4x (czy jak tam się będzie nazywał) to uważam tak jak Jacek, że 24 MP to optimum - jednocześnie wystarczająco dużo jeśli chodzi o wielkość i szczegóły a zarazem na tyle mało, przy tej technologii, żeby otrzymać duże prędkości i niezawodność.
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    Na chwilę obecną najbardziej irytuje mnie umieszczenie pod przyciskiem OK funkcji edycji fotografi, jak na razie nie mam pojęcia czy jest możliwe wstawienie tam powiększenia oglądanego właśne zdjęcia (tak jak jest w D800/D3s)
    nie można niestety... a to jedna z moich ulubionych funkcji
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  10. #120

    Domyślnie

    Ja obstawiam że 24mpix zobaczymy w "następcy d700". W body w cenie D800e albo nawet trochę droższym, ale szybszym - tak do 8FPS, ze sporym buforem (zresztą wbrew temu co pisze NR, sądzę że na jesień jest szansa na własnie takie D800S a nie na D4x).
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 12 z 35 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •