Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie dalej Matrox? czy już coś innego.

    Przymierzam się do upgrade sprzętowego, a ponieważ jestem już gościem starszej daty i trochę nie nadążam za tym co się dzieje, mam pytanie o kartę graficzną.

    Jak do tej pory byłem wierny kartom Matroxa, jednak doczytałem, że firma ta spuściła ostatnio nieco z tonu. Zawsze używałem serii Millenium, ale wygląda to teraz, że firma stanęła w miejscu, a realia rynku się zmieniły.
    Niektórzy sugerują, że w dobie przesyłu interfejsem cyfrowym karta i jej jakość nie ma w zasadzie znaczenia i po kalibracji można bez straty pracować na zwykłej biurowych kartach. Może za bardzo przylgnąłem do czasów przesyłu analogowego, gdzie królował Matrox, ale jakoś nie do końca mnie powyższe przekonuje. Zależy mi , żeby odwzorowanie kolorów i ogólny performance był przynajmniej na poziomie Matroxa Millenium, ale nie chcę wywalać nie wiadomo jakiej kasy na karty z acceleratorami, skoro mój profil pracy to głównie grafika 2D.

    Jestem trochę w kropce - muszę zmienić sprzęt i nie wiem czy kupować do nowej konfiguracji przestarzałego Matroxa P690, czy skierować się może ku Nvidii Quadro z któryś z niższych serii (410 albo 600), czy faktycznie nie oglądać się na stare czasy i kupić jakąś biurówke GF z 2xDVI i wykalibrować. Chciałbym poznać wasze zdanie w tej kwestii.

    Na głównym froncie mam EIZO CG222W - konieczny też dualhead dla drugiego pomocniczego monitora. Pracuję jeszcze w środowisku ADOBE CS3, ale wkrótce czeka mnie przesiadka na cs6.

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    http://mva.pl/viewtopic.php?f=27&t=519

    czyli ... zostań przy Matrox-ie, albo kup Quadro.

    W CS6 potencjał GPU ma znaczenie i jest wykorzystywany.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    To w zasadzie mój dylemat

    Zasadniczo w cenie Millenium P690, które posiada 128GB pamięci i nie do końca wiem jak pracuje z win7 x64, bo na stronie karty nie wspomniano o wsparciu pod ten system.
    W tej cenie mam Nvidię Quadro 600 z 1GB pamięci z mocnym GPU akceleracją i wsparciem CUDA, ale z kolei trafiłem na opinie takich co narzekają na ten typ.

    Czy ktoś przesiadał się może z Matroxa na nVidię Quadro i mógłby i wskazać ewentualne różnice? Bo albo sprawdzony, ale nieprzystający do obecnych czasów Matrox, albo mocniejsza, bardziej nowoczesna ale niesprawdzona nVidia.

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Był czas, że i ja byłem zakochany w solidności firmy Matrox, ale od kiedy zaczęli odstawać od konkurencji pod względem innowacyjności swoich produktów, to zostałem zmuszony do wyboru dość pospolitej Nvidii.

    Jakie masz konkretnie obawy?
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Jakie masz konkretnie obawy?
    W zasadzie nie wiem Chciałbym mieć to samo, co w Matroxie, tyle że bardziej wydajne.. nie podłączałem się też nigdy przez dp. Rozumiem, że praca na równoległych dwóch ekranach w quadro nie sprawia problemów i jest podobna jak w Matroxach z dualhead? Kalibracja monitora pod tą kartę nie sprawia kłopotu?

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Generalnie, nie odnotowałem większych problemów i pracuje się na Quadro dość komfortowo.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma żadnych problemów z pracą na dwóch monitorach pod Quadro. Mam dwa S1931, jeden podłączony przez DVI, drugi przez D-SUB. Śmigam tak na rozciągniętym pulpicie już kilka lat.
    Kiedyś miałem Matroxa G400, zacny sprzęt, ale w 2D, w trzy D szybko go prześcignęła konkurencja.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kerbcrawler Zobacz posta
    To w zasadzie mój dylemat

    Zasadniczo w cenie Millenium P690, które posiada 128GB pamięci i nie do końca wiem jak pracuje z win7 x64, bo na stronie karty nie wspomniano o wsparciu pod ten system.
    W tej cenie mam Nvidię Quadro 600 z 1GB pamięci z mocnym GPU akceleracją i wsparciem CUDA, ale z kolei trafiłem na opinie takich co narzekają na ten typ.

    Czy ktoś przesiadał się może z Matroxa na nVidię Quadro i mógłby i wskazać ewentualne różnice? Bo albo sprawdzony, ale nieprzystający do obecnych czasów Matrox, albo mocniejsza, bardziej nowoczesna ale niesprawdzona nVidia.
    128GB?? sporawo
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    128GB?? sporawo
    A tam się czepiasz się.

    GB, czy tam MB.

    http://www.matrox.com/graphics/en/pr...eries/p690pci/
    Medice, cura te ipsum.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    A tam się czepiasz się.

    GB, czy tam MB.

    http://www.matrox.com/graphics/en/pr...eries/p690pci/
    no czepiam się

    Matrox obecny to już dawno nie ten sam Matrox co kiedyś , jak miał super dopracowane sterowniki, jak był innowacyjny itd. Teraz to produkują niszowe produkty i tyle, a szkoda bo sam mam wielki sentyment do Matroxa. Zaraz po Herculesie w AT i pierwszej karcie VGA w i486 SX to miałem tylko Matroxy aż do paru lat wstecz (ostatnia moja karta to G550) jak Matrox niestety się poddał i jego Parhelie były mocno nie pasujące do realiów - wolne w 3D i drogie jak cholera .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •