Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Laptop + skalibrowany monitor

    Czy to bedzie dzialac? Nie stac nie by kupic nowy komputer stacjonarny. Pomyslalam by kupic tylko monitor i bede podlaczac do niego laptopa jak bede obrabiac zdjecia. Czy wystarczy skalibrowac sam monitor np w jakims zakladzie foto ?

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Tak, wystarczy skalibrować monitor, niekoniecznie w zakładzie foto.

    A co to za bies?
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta

    A co to za bies?
    bies?? nie rozumie.

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maja_89 Zobacz posta
    bies?? nie rozumiem.
    Tak, tak, przepraszam za ... zbyt małą dosłowność.

    Monitor, chodzi o monitor.

    Tak więc jaki to ma być monitor?

    Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na to urządzenie?
    Ostatnio edytowane przez Johanan ; 09-01-2013 o 21:03
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz mam taki stary, wielki. Miro sie nazywa. A jeszcze nie zdecydowalam jaki chce kupic. Cos do 1 tys zl znajde? Najlepiej 500 zl :P Jak narazie fotografia to tylko moje hobby..

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz obecnie z 1100 PLN na nowy monitor, to proponuję chwilowo pozostać przy tym Miro i dozbierać do np. Eizo FS 2331, bo to absolutne minimum.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maja_89 Zobacz posta
    Cos do 1 tys zl znajde? Najlepiej 500 zl :P Jak narazie fotografia to tylko moje hobby..
    Co to za "usprawiedliwienie" że hobby? Aparat też ma Pan za 500 zł?
    Odróżnijmy hobby od wywalania pieniędzy na buble.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Co to za "usprawiedliwienie" że hobby? Aparat też ma Pan za 500 zł?
    Odróżnijmy hobby od wywalania pieniędzy na buble.
    Tom, spokojnie, to kobitka jest, więc więcej taktu.

    Też się wczoraj na nią bezzasadnie wydarłem, jak zwierz jakiś, ale na szczęście szybko mi przeszło.

    Bierz pod uwagę, że nie wszyscy mogą przeznaczyć na swojego konika tyle, ile by właściwie wypadało, więc potrzebne są niestety troszkę zgniłe kompromisy.

    C'est la vie, Tom, c'est la vie.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    Radzę pod rozwagę brać opinie co poniektórych "zbrojeniowców sprzętowych". Zaraz się okaże ze bez monitora za min 2000 zl + kalibrator za 1000 zl zdjęcia Ci po prostu wychodzić nie będą. A kupując coś poniżej tej kwoty po prostu z założenia działać nie będzie. Nie każdy potrzebuję monitorów za xxx zł, dla mnie zdjęcia to też hobby. Dlatego nie obce mi są terminy zdrowy rozsądek i kompromis.
    Wybaczcie ale musiałem, bo zaraz dziewczynie wodę z mózgu zrobicie na temat zdjęć, i wyjdzie na to że lepiej szydełkować bo jest taniej.

    Do 1000 zł kup cokolwiek na złączu cyfrowym, najlepiej z pełnym HD. Krąży opinia że do zdjęć lepsza matryca IPS, osobiście mam, nie narzekam ale też nie wiem czy było by lepiej z innym typem. Jakością się szczególnie nie sugeruj bo w tych kwotach raczej wielkich różnic nie będzie. Takie czasy że co się nie kupi za nie wiadomo ile może się rozlecieć w tydzień. Różnice i tak poczujesz.
    Jeśli natomiast masz więcej zł do wydania, słuchaj kolegów wyżej, bo mimo wszystko monitory przez nich polecane są lepsze, jednak (przynajmniej dla mnie amatora) nie na tyle żeby dopłacać aż tyle.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za pomoc

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •