Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie kit sony 18-55 dt sam + stałka 50 1.8 czy tamron 17-50

    Witam.
    Jak to jest z jakością tamrona 17-50 2.8 na pełnej dziurze ( pomijając możliwość trafienia ff/bf)?Czy faktycznie jest użyteczne 17 na 2.8 ( czytałem,że trzeba go domknąć żeby obrazek był ok )? Chodzi mi o jakość ,ostrość..właśnie na szerszym kącie względem kita
    Posiadam sony 18-55 dt sam ,który jest ostry bez przymykania na krótszym końcu i wogóle ma bardzo dobre opinie.
    Czy warto zamieniać kita na tego tamrona skoro i tak ,żeby uzyskać dobrą ostrość muszę go przymknąć i wtedy robi mi się to samo co w kicie na 3.5 a na długim końcu mam przecież jasną stałkę?
    Czy warto inwestować ok 1200 zł na tamrona, skoro mam kita i 50 1.8?Praktycznie okolice 50 mam załatwione stałką.....

  2. #2

    Domyślnie

    Jak trafisz na ostrego tamrona, to będziesz miał ostry obiektyw od pełnej dziury czy na 17mm czy na 50mm. Jak trafisz na kiepską sztukę, to aby uzyskać przyzwoitą ostrość będziesz musiał przymknąć go o jedną lub dwie działki ale zawsze kosztem ostrości będziesz mógł zrobić zdjęcie przy większym otworze i wyostrzyć je w programie do edycji.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że Koledzy z KKM-u będą bardziej merytoryczni niż Nikoniarze. W systemie Sony nie brakuje ciekawych szkieł np. było takie coś jak 16-105 pamiętam że chwalone (i szersze i dłuższe niż kit), jest też Z16-80 również chwalony. Może w tę stronę bym poszedł.
    AMATOR

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety te szkła są ciemniejsze...tamron ma stałe 2.8 a tamte już nie......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •