Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z S2, YN 565EX i 460II - Rozwiązanie

    Witam. Otóż udaję się do szanownych kolegów z pewnym problemem i jego rozwiązaniem.

    Otóż podczas dzisiejszych przygotowywań do jutrzejszych zdjęć chciałem sprawdzić uprzednio jak się zachowują lampy błyskowe. I tu pojawił się problem - zauważyłem, że ani 460II, ani 565EX nie chcą się wyzwolić pod trybem S2. Jak wiadomo - ignoruje przedbłyski pomiarowe. Więc ustawiłem główną lampę w Tll, i błyskam. Niestety, lampy się nie wyzwalają. Po podstawieniu na sanki aparatu 565EX i wykonaniu tej samej operacji - o ile 565EX się wyzwala (ustawiony w TLL), to już 460II nie.

    Postanowiłem sprawdzić, czy w trybie na tylną lamelkę (tylna kurtyna) lampy będą się zachowywać tak samo i nie będą widziały drugiego błysku (to uznałem za przyczynę dysfunkcji).

    Dalej nic.

    Aczkolwiek zauważyłem, że aparat mam ustawiony w tryb Q. Po zmianie trybu na normalne, czy seryjne zdjęcia wszystko działa już poprawnie.

    Więc, podsumowując:

    W D7000 (podejrzewam, że w innych aparatach też) przy użyciu trybu Q nie można korzystać z trybu S2 w lampach błyskowych (oczywiście podczas wyzwalania ich przez fotocelę)

    Dodatkowo, offtopując dorzucę, iż znalazłem w 565EX kolejny problem (tym razem uważam już poważną usterkę). Lampa błyskowa nie działa (choć myśli, że działa - sygnały potwierdzające błysk) przy ułożeniu jej w pozycji kobry (tj standardowo, błysk na wprost). Zaczyna błyskać dopiero po zmianie kąta głowicy.

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że oszczędzę komuś nerwów.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie sprawdzałem akurat tego w trybie Q, ale zarówno 565EX jaki i 460II wyzwalają się u mnie bez problemu w trybie "S2".
    Nikon system...

  3. #3

    Domyślnie

    moim zdaniem tryb "Q" przydaje się chyba raczej bez lampy... bo jak i tak błyskasz, to po co Ci tryb "Q"???
    Nikon system...

  4. #4

    Domyślnie

    To była specyficzna sytuacja. Półśrodek zamiast Mup

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •