Close

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 191
  1. #21

    Domyślnie

    nooo właśnie, jak wygląda sprawa podpisywania zdjęć i praw autorskich (zdjęcie moje, obróbka grafika) ?
    czy pani modelka też na swojej stronie internetowej umieści informacje o autorze zdjęcia np. takiego znanego fotografa jak ja ?
    ostatnio koleżanka brała udział w sesji zdjęciowej, nie znam szczegółów organizacji itp. ale mówiła że dostała pieniądze a zdjęć nie dostała.
    myślę poważnie nad udziałem bo może być ciekawie oraz (chyba) można się wiele nauczyć (na to liczę), ale muszę się zastanowić bo są kwestie które należy omówić
    chociaż uważam (to moje zdanie) że te 15 moich zdjęć mogę udostępnić.
    chociaż z drugiej strony to prawda, mają wynagrodzenie (modelki) i ciekawe co by powiedziały gdyby miały zapłacić 100 zł za zdjęcia
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #22

    Domyślnie

    Proponuję wydzielić temat związany z regulaminem, bo się straszny bałagan zrobi.

  3. #23

    Domyślnie

    W sumie chyba uczestniczyłem we wszystkich organizowanych przez Ciebie, Jacku plenerach. Z entuzjazmem i sympatią odnosiłem się do kolejnych Twoich propozycji. Jednak ten projekt wzbudza we mnie wątpliwości.
    Po pierwsze jest jakaś granica decydująca o autorstwie zdjęcia. Przyjęło się uważać, że autorem jest osoba mająca decydujący wpływ na powstanie zdjęcia. I raczej to, wbrew pozorom, kto nacisnął spust migawki o tym nie decyduje. Granicę tę przesuwasz Jacku niebezpiecznie w kierunku tworzenia fotografii niewiadomego autorstwa.
    Po drugie organizując plener przypisujesz mu regulamin warsztatów. Bez merytorycznego upoważnienia polegającego na wskazaniu edukacyjnych celów, rodzaju szkolenia, tematów i wreszcie osoby prowadzącej której doświadczenie w danej dziedzinie jest możliwe do weryfikacji na podstawie portfolio, publikacji, wystaw, wyróżnień czy uznania w środowisku.
    Po trzecie w przypadku warsztatów, których byłem uczestnikiem nigdy nie spotkałem się aby organizator poprawiał po warsztatach moje zdjęcia po to by dobrze się prezentowały na jego stronie internetowej. Jeśli były słabe po prostu ich nie zamieszczał.
    Po czwarte, droga jaką wybrałeś do poprawy jakości, może też estetyki zdjęć, które wykonujemy jako uczestnicy Twoich plenerów jest drogą na skróty, która uczestnikom nie bardzo pomoże a jedynie uatrakcyjni Twoje portfolio organizatora tego typu imprez.

  4. #24

    Domyślnie

    zgadzam się z przedmówcami ... modelki pozują za kasę! koniec. kropka.
    to jest ich praca i za to dostają wynagrodzenie
    jeśli chcą mieć zdjęcia to niech pozują TFP!

    zarówno Olga Kamińska, Ola Hapka jak i Angelika są na tyle doświadczonymi modelkami i pracowały z tak dużą ilością dobrych fotografów, że szansa na to aby którekolwiek ze zdjęć zrobionych na tych warsztatach znalazło się w ich PF jest baaaardzo mała.
    Uczestnik płaci i to od niego zależy czy będzie chciał cokolwiek wysłać modelką - a modelki jak dostaną zdjęcia to powinny traktować to jako bonus a nie jako obowiązek uczestników!

    kolejna sprawa to grafik/graficzka - moje zdjęcia to moja sprawa. raz obrabiam je lepiej innym razem gorzej ale robię to po swojemu i w stylu, który preferuję i po którym jestem rozpoznawalny
    jeden lubi nasycone kolory a inny preferuje BW, jeden lubi plastik a inny lubi naturalną fakturę skóry, jeden lubi bardzo kontrastowe zdjęcia a inni wprost przeciwnie itp... itd...
    jeśli grafik obrobi to po swojemu (i pewnie na bardzo szybko biorąc pod uwagę, krótki czas i ogromną ilość zdjęć)... to takie zdjęcia mogą całkiem odbiegać od pozostałych prac danego fotografa.
    i jeszcze jedno ... jeśli jeden grafik obrobi zdjęcia wszystkich uczestników to będą one praktycznie takie same ... później uczestnicy będą mieli problem bo non stop ktoś im będzie zarzucał, że ukradli komuś zdjęcie bo na innych stronach/portfoliach są praktycznie identyczne
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  5. #25

    Domyślnie

    dla mnie jako amatora pan/pani grafik może wiele pomoc, jeśli będzie możliwość zobaczyć jak obrabia grafik moje zdjęcie to super, czegoś się nauczę. Jeśli ma to polegać na oddaniu zdjęć (surowego materiału) a dostaniu zdjęcia/grafiki z mocnym photoshopem (bez wiedzy dla mnie jak zostało to zrobione) to dla mnie mało atrakcyjne.
    Chce zapłacić za możliwość
    - uczestnictwa w plenerze,
    - nauki fotografowania,
    - zdobyciu doświadczenia,
    -rozbudowy portfolio,
    - nauki obróbki (jeśli już ma być grafik to z korzyścią dla wszystkich).
    Wydaję mi się że jeśli modelki chcą zdjęcia to niech organizują plenery i płacą fotografom za fotografowanie ich z drugiej strony rozumiem modelki, ale świat jest brutalny
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #26

    Domyślnie

    Jacku ,
    Super, że robisz jakościowy plener i chętnie bym się na właśnie taki wybrał. W tych dwóch zaproponowanych terminach niestety jestem już zajęty. Na następny w takim formacie chętnie się wybiorę.

    Cena mi odpowiada i rozumiem z czego wynika. Wg mnie co do graficzki to bardzo dobry pomysł o ile ona tam jest aby nauczać a nie generować foty dla modelek. Co do kaucji to kontrowersyjne ale jestem w stanie to przyjąć jako wyższą cene warsztatów.

    Natomiast nie podoba mi sie kwestia akceptacji zdjeć wg jednej słusznej wizji oraz obowiązkowe podpisy jako reklama. Wiem że inne warsztaty przyjeły takie formy promocji, ale mnie bardzo mocno zniechęcają.

  7. #27

    Domyślnie

    czyli na każdym zdjęciu które chciałbym prezentować publicznie musi być na zdjęciu logo warsztatów?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,

    co do kontrowersyjnych zapisów w regulaminie, Jacku, zgadzam się całkowicie z tym co napisał Bartek ( bartos ). A piszę nie dlatego, że mam ochotę na nabijanie postów i przysłowiowe "bicie piany ", ale by Ci uzmysłowić, dlaczego ja ( i jak widać, wielu innych ) nie wybiorę się na te Warsztaty... Tym bardziej mi szkoda, bo zapowiada się ciekawie, miałem nadzieję na sporą porcję wiedzy od Ciebie, zależało mi zwłaszcza na pracy z błyskiem. Co do oddawania zdjęć modelkom to napiszę parę słów, jak to wygląda w moim przypadku. Z Luboradzy wysłałem foty czterem modelkom, a jednej nie wysłałem tylko dlatego, że według mnie dostała duuużo lepsze foty od pozostałych uczestników..... Ja nie mam za wiele czasu na fotografię, więc bywa, że foty obrabiam dopiero po paru miesiącach. Niestety, tylko 2 z modelek odezwały do mnie po otrzymaniu fot, pisząc, co im się podoba, a co nie, i z krótkim "dziękuję"....
    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  9. #29

    Domyślnie

    będą zmiany w regulaminie? Poprawki?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #30

    Domyślnie

    Ja tez napiszę kilka słów jako, że również bywałem na plenerach Jackowych... Mi się generalnie podobają plenery masowe, ale na pewno nie można ich traktować jako warsztatów i na pewno nie należy się nastawiać na naukę, raczej spotkania towarzyskie ludzi z tą samą pasją (i mówię tu o pasji do alkoholu ) Na takich "masowych" plenerach są modelki "prawie" TFP którym należałoby zapewnić zdjęcia i tam kaucja byłaby moim zdaniem na miejscu, przy czym należało by to zrobić w ten sposób że kaucja jest zwracana po wysłaniu zdjęć, a nie po wysłaniu zdjęć które modelki uznają za super fajne.... bo to w końcu płacą fotografowie za całą imprezę....
    W przypadku tego pleneru już sprawa wygląda inaczej, z góry zaznaczę, że na taki plener się nie wybieram, bo jest dla mnie za drogi w tej formie. Tutaj fotografowie płacą już spore pieniądze za modelki (obstawiam ok 500zł za dzień zdjęciowy, oczywiście tak plus minus, mam orientacje cenową tylko Olgi Kamińskiej, bo sam z nią kiedyś o plenerze w małym 2-4 osobowym gronie rozmawiałem)
    I teraz tak, skoro mają być ładnie obrobione zdjęcia dla organizatora żeby promować takie imprezy to ok, ale niech to będzie obrabiane przez fotografów, bo jeżeli obrobi to graficzka, w dodatku z tego co zrozumiałem będzie je obrabiać w dzień, kiedy fotografowie będą trzaskać modelki, to ani z tego żadnej nauki ani tak naprawdę korzyści, bo może fotograf stwierdzi, że jest do du... I wtedy co?? Jak fotografowi nie spodoba się efekt, to co wtedy?? On będzie musiał sobie obrabiać zdjęcia i zostawić kaucję dla modelek, lub zgodzić się żeby modelka tamte zdjęcia obrobione (z których nie jest zadowolony) sobie powstawiała (wtedy nie zapłaci kaucji), ale będzie obrabiał wszystkie swoje zdjęcia w domu...czyli jaka dla niego korzyść z opłacania graficzki?? Graficzka zyska zdjęcia do portfolio (może...), organizator zyska zdjęcia dla siebie na stronkę i modelka też zyska (może....bo tak jak ktoś wspomniał modelki pewnie będą bardzo klasowe w tej cenie więc niekoniecznie wstawią jakiekolwiek zdjęcie z pleneru, bo tak jak np Ola Hapka ma mnóstwo w pełni profesjonalnych zdjęć) a za to wszystko zapłaci fotograf....chyba trochę głupio.
    Co prawda druga prawda jest taka, że plenery Jackowe nie są przecież w żaden sposób obowiązkowe, w cenie prawie 2000zł/os można sobie w malutkiej grupce zorganizować samemu wypad z dobrymi modelkami, tak samo jak wypad zagraniczny itd....tylko nikomu się nie chce więc dlaczego Organizator miałby nie korzystać.
    Proste, są chętni to znaczy że taki plener warto robić, jak nie będzie chętnych powiedzmy do założonego przez Jacka czasu to najwyżej wtedy można gdybać nad zmianą formy czy regulaminu.
    Wolny kraj
    P.S. Nie chciałbym żeby to wyglądało jak jakaś nagonka, bo naprawdę lubię Jackowe plenery, ale chyba faktycznie nie nazywajmy ich warsztatami...

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •