Close

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 191
  1. #11

    Domyślnie

    zapowiada się bardzo ciekawie

  2. #12

    Domyślnie

    to i ja proszę o wpisanie na listę. Wolałbym jednak 15 osobową wersję, ale się dostosuję.

    A teraz kilka uwag, jako że miałem przyjemność być na kilku plenerach z Jackiem chciałbym zauważyć, że:
    1. Cały jeden dzień z jedną modelką to będzie męcząca rzecz dla obydwu stron. Obiad był świetnym przerywnikiem i chwilą wytchnienia.
    2. W niedzielę 3 modelka wyjdzie krócej, ze względu na wyjazdy uczestników i zamieszanie z tym związane. Fotograficy będą stratni.
    3. Obróbka - każdy prezentuje inny poziom i styl. Ja podsyłam modelce przed publikacją secik, a ona jeżeli uważa, że na którymś wygląda niekorzystnie informuje mnie o tym. Nie zamieszczam zdjęcia, lub staram się poprawić. Nie wiem czy (nikomu nie ujmując) najlepszym pomysłem jest, żeby ktoś akceptował lub odrzucał prace.
    4. Lepszy może byłby termin późniejszy, może wiosna nadejdzie...
    Ostatnio edytowane przez pinokio ; 05-01-2013 o 21:21

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    4. Lepszy może byłby termin późniejszy, może wiosna nadejdzie...
    Święta prawie ,
    dlatego może być dla wielu gorszy

  4. #14

    Domyślnie

    Co do terminu......
    Gdyby warsztaty odbywały się od niedzieli wieczorem do środy wieczorem to na pewno nocleg w tym hotelu byłby tańszy. Weekendy zawsze są oblegane i zazwyczaj nie ma negocjacji cen za pokój.
    | NIKON D810 | NIKKOR 14-24mm 2.8G ED | NIKKOR 28mm 1.8G | NIKKOR 85mm 1.8G | NIKKOR 105mm 2.8G MICRO ED VR | SB-910 |

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    1. Cały jeden dzień z jedną modelką to będzie męcząca rzecz dla obydwu stron. Obiad był świetnym przerywnikiem i chwilą wytchnienia.
    Byłeś w Dworze Luboradza, więc do tego porównam. Tam było w ciagu dnia fotografowanie 2 modelek po 3,5 godziny, czyli 7 godzin (no, trochę mniej, odpada czas na przebieranie, zmianę mejscówek itd). Tutaj będzie ze 6 godzin, czyli mniej. Natomiast brakuje mi 9albo bardziej - brakuje wam) na warsztatach części .... "warsztatowej" . Ja nie mam kiedy przekazywac informacji grupie. Nie ma kiedy omawiac zdjęć itd itd. Po częsci właśnie dlatego, że normalnie po kolacjach jest już późno, a ludzi jest zbyt wielu by oglądać ich zdjęcia. Te warsztaty są tak krok w stronę innych, gdzie jest prowadzący z grupką słuchaczy. Tam grupka jest nawet mniejsza (np 8 osób), ale jest jedna modelka i jest zdecydowanie mniej własnego fotografowania niz to co dostajecie u mnie (bo 8 na 1), czas na fotografowanie jest też krótszy - kilka godzin.

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    2. W niedzielę 3 modelka wyjdzie krócej, ze względu na wyjazdy uczestników i zamieszanie z tym związane. Fotograficy będą stratni.
    Tak, niedzielne fotografowanie będzie krótsze niż piątkowe i sobotnie. Możemy mówić o "stratnie" tylko w takim senesie, że niektóre osoby w grupie stwierdzą, że w niedzielę przypadnie im najfajniejsza modelka. Ale każdy z 12 będzie miał "krótszą" niedzielę, w tym sensie wszystko jest nadal sprawiedliwie.

    Nie napisałem wszystkiego w pierwszym poście (i tak był długi i było duzo info).
    Mamy do dyspozycji apartament i sauny (one są duże, nie chodzi o małe kabinki) i tam będziemy sami, więc akty to nie problem. Sprawa się komplikuje w przypadku basenu. Otóż zależy czy będziemy mieli towarzystwo czy nie (i jakie - dzieci?). Jeśli nie będziemy sami to spokojnie da sie robić bikini i może topless. Natomiast mamy udostepniony basen poza godzinami w których jest on dostępny dla gosci. Na pewno możemy robić akty na basenie "o świcie" czy nocą. Czyli to jest poza godzinami wyznaczonymi ramami śniadanie-obiadokolacja.
    I mój pomysł na "wyrównanie dostępu" w ilości godzin do modelki polega na tym, że modelkę "niedzielną" grupa fotografuje w piątek lub sobotę w nocy lub o świcie.
    Wszystko obmyśliłem

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    3. Obróbka - każdy prezentuje inny poziom i styl. Ja podsyłam modelce przed publikacją secik, a ona jeżeli uważa, że na którymś wygląda niekorzystnie informuje mnie o tym. Nie zamieszczam zdjęcia, lub staram się poprawić. Nie wiem czy (nikomu nie ujmując) najlepszym pomysłem jest, żeby ktoś akceptował lub odrzucał prace.
    To akceptowanie występuje na innych warsztatach, nie jest to mój autorski pomysł. Można obrobić zdjęcia samemu, inaczej itd. No przeciez nie ma zakazu Natomiast jak sie domyślam na warsztatach to już sie na to czasu nie znajdzie.
    zasadę ograniczonego zaufania będe stosował do wszystkich - albo na warsztatach będa obrobione zdjęcia, albo zostawia się kaucję i dostaje zwrot po dostarczeniu zdjęć mi (czyli w efekcie dziewczynom, ja przekażę).

    Cytat Zamieszczone przez pinokio Zobacz posta
    4. Lepszy może byłby termin późniejszy, może wiosna nadejdzie...
    Tzn w moich planach było tak, że on miał być w połowie pomiędzy jesiennym (wrzesień) a majowo-czerwcowym. Miał być zimą. Odstep miał być w miarę równy, by fotografowie "modelkowi" mogli brac udział we wszystkich plenerach/warsztatach. Jak będa blisko siebie to część będzie wybierała między jednymi a drugimi.
    Plany mi sie o tyle nie udały, że duuuuzym problemem okazała się lokalizacja. Hotele wykazywały się bardzo nieprofesjonalnym podejście do tematu. Ja lokuję 57 noclegów w okresie, kiedy nie ma ruchu, a oni nie potrafili mi podać wyceny.
    Próbowałem umiescic te impreze w 5 hotelach. 4 hotele strasznie zwlekały z wyceną. 3 z nich w ostateczności ... odmówiły przyjęcia nas. Wyceny nie dawłąy mi po 2-3 tygodnie, a ja wydzwaniałem jak głupi. Oczywiście nakreślałem co to za impreza i jak zawsze uczciwie wspominałem, że tam będą także robione akty. 3 hotele jakie odmówiły właśnie nie chciały nas z tego względu. Cechą wspólną było to, że pracowały tam same panie. Mniejsza o recepcję, ale dyrektorki marketingu, szefowe to też były kobiety. Już od lat, gdy sa kupowane zdjęcia na kalendarze to zauważam, że kobiety prawie nigdy nie zamawiają aktów, mają do nich negatywny stosunek. Podejrzewam, że te panie z hotelu nie wiadomo co sobie wyobrażały, co się u nas na warsztatach będzie działo. Sodoma i Gomora.
    W Hotelu Anders rozmawiałem z samymi facetami Jest jeszcze inny hotel, jaki może nas przygarnąć, też niezły, nieco tańszy, ***, w Mielnie. Ale miejscówki do fotografowania są chyba lepsze w Anders.
    Straciłem na poszukiwaniach, a raczej na ponaglaniu o odpowiedzi ... miesiąc!
    Odpuściłem więc, bo bym się nie zmieścił w czasie to by plener robić w końcu stycznia/początku lutego. Tym bardziej, że wtedy sa wakacje szkolne i w hotelu moga sę pojawic dzieci/młodzież bawiące się na basenie. No i akty by odpadły.
    W końcu lutego mam Maroko. Muszę wejść z aktami w środek marca. W kwietniu w planach jest Toskania, choć jestem trochę zmartwiony pewnymi informacjami. Ale spróbuję ją zrobić. Początek maja mam duże targi, koniec maja lub czerwiec - planuję modelkowy duży. Termin fajniejszy jesli chodzi o pogodę, ale fatalny jesli chodzi o modelki. Masakra wręcz. 2 miesiące przed plenerem mam pełno chętnych. A tydzień przed plenerem ... połowy modelek nie ma. Muszę planować 200% obsady. Sęk w tym, że wtenczas są matury, koniec roku szkolnego (wystawianie ocen), zaliczenia na studiach itd. Optymistki mi w kwietniu mówią, że chcą, a potem - że nie mogą. Przezywałem to kilka razy. Pod tym względem plener jesienny - wrzesień to luzik. Raczej zrobię duży jesienny w czerwcu (i kolejny we wrześniu).
    Tylko gdzie? Czekam na wasze pomysły konkretnych lokalizacji. Jaki obiekt znacie - w miare dyskretny, na uboczu, na kilkadziesiąt (100 osób)?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbig1972 Zobacz posta
    Co do terminu......
    Gdyby warsztaty odbywały się od niedzieli wieczorem do środy wieczorem to na pewno nocleg w tym hotelu byłby tańszy. Weekendy zawsze są oblegane i zazwyczaj nie ma negocjacji cen za pokój.
    Są, mamy rabat 15%. Pokój 2 osobowy kosztuje normalnie poza sezonem 360 zł, my mamy za 306 czyli 153 na głowę (+55 obiadokolacja, na nią nie ma rabatu).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim . Wydaję mi się że na większym wypasie niż Anders. Moja dziewczyna tam była (w Andersie) i mówiła że cudów nie ma. Basen mały itp. Mówiła że ładnie ale bez szału. Za to słyszałem bardzo dobre opinię od osób, które były w hotelu Krasickim w Lidzbarku Warmińskim. Podobno bardzo dużo Rosjan tam przyjeżdża.


    Hotel AZZUN

    WILLAPORT chyba bardziej w nowoczesnym stylu. Prawie w centrum Ostródy nad samym jeziorem.

    Hotel Masuria. Na uboczu, między Olsztynem a Ostródą. Nad jeziorem. Na wsi.

    Hotel Manor Pod samym Olsztynem.

    Warmia Park. Dobry hotel z parkiem wodnym. ok. 20km od Olsztyna w stronę Warszawy.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 06-01-2013 o 13:46
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Sokolnik - nie zrozumieliśmy się. Ja nie szukam lokalizacji w okolicach Olsztyna, ja nie szukam lokalizacji pod te warsztaty aktu. To juz jest za mną. Możesz wierzyć, ze ja mocno szukałem po całej Polsce - od morza po Śląsk i Bieszczady, 90% obiektów mi nie pasuje. 3 na 5 hoteli nie chciały tej imprezy i odpowiedż negatywną dostawałem po 2-3 tygodniach. Stopowały mi pracę strasznie. Kalkulacja jest zrobiona pod koszty z Hotelu Anders. Nie będę składał zapytań do tych hotel co wskazałeś (większośc mi nie odpowiada, tego typu ofert w Polsce znam kilkadziesiąt, ostro googlowałem i pytałem po znajomych) i czekał na negatywną odpowiedź za 2 tygodnie. Duży basen nie jest potrzebny - potrzeba "zakątka" dla jednej dziewczyny i trochę odejścia. W wielu hotelach basen jest do samej ściany i nie ma jak odejść (ani ustawić świateł).
    Hotel Krasicki - to jest retro, a ja mówię o mozliwych sesjach w stylu CKM/Playboy. Dziewczyny by musiały mieć suknie itd - nie maja takich stylizacji, to trzeba załatwiać samemu. Odpada.
    Hotel Azzun - odpada, apartamenty takie sobie, basen do ściany - nie da się focić.
    Willa Port - na zdjęciach moja modelka Waleria basen za sterylny, apartamenty OK.
    Wszystkie te hotele nie są cenowo inne by było o co sie bić i przenosić imprezę. Bez rabatów są droższe, nie wiem jaki rabat bym dostał. Kolejne 3 lokalizacje - odpadają. Park wodny dla dzieci w jednym, w drugim brak w ogóle (basen jest w innych obiektach) itd. To wszystko wygląda jako-tako dopóki sie nie wejdzie w detale.
    Całkiem niezła możliwość była zrobienia tego w słynnym Hotelu Bryza w Juracie, byłoby niewiele drożej. Ale byśmy przekroczyli 2 tys, więc mogło by być kiepsko z frekwencją.
    O lokalizacji dyskusji nie chcę. Chyba, że o lokalizacji pleneru masowego wiosennego - ale to ośrodki, pensjonaty, bo hotele sa na to za drogie (agroturystyki niestety sa za małe). Na Mazurach jest sporo ośrodków - poleć mi któryś.
    Myślałem, że będziemy dyskutowani nad nowosciami - tzn nad regulaminem. Ale widze, że przeszliście nad tym do porządku dziennego - dla mnie to dobrze.

    Z pytań na PW odpowiedzi dam tutaj - przydadzą sią dla wszystkich.
    Amatorzy mogą uczestniczyć w warsztatach. Generalnie w warsztatach stanowią oni większość. Zawodowcy organizują sobie sesje sami, sa to sesje indywidualne, robią komercję itd. Spotykam zawodowców, ale z innych kierunków - tzn "slubniaków" albo reporterów, którzy chcą liznąć czegoś innego.
    Co do obróbki - pytania są o sprzet i oprogramowanie jakie wymagam. Obróbkę będzie robiła graficzka. Ona ma sprzet i oprogramowanie. Nic w tym względzie nie wymagam od uczestnika. Pożądane by miał swój laptop i mógł wstepnie wyselekcjonować zdjęcia. Bo jak będziemy na 1 laptopie zrzucać zdjcia ze wszystkich kart pamięci i przeglądac wszystkie zdjęcia to sie do nocy nie wyrobimy
    To nie będzie tak, że będa wykłady grafika (jak w Wiktorowie), a pracować będziecie samodzielnie. Po piątkowej sesji wybieramy wieczorem zdjęcia i je dajemy graficzce. W sobotę fotografujemy, a graficzka obrabia do wieczora wasze zdjęcia z piątku. W niedzielę obrabia wasze zdjęcia z soboty. Niedzielne - tu kłopot kiedy będziemy je wybierali, ale mam pomysł i na to, ona obrobi je w domu i wyślę.
    Tylko zaawansowani dostaną od tego dyspensę, ale będa musieli wpłacić kaucję zwrotną i dać pliki obrobione - powiedzmy w ciągu miesiąca max.
    Wszyscy i tak będą sami obrabiać zdjęcia w domu. Tylko dziewczyny (i ja) nie będziemy się musieli martwić o materiał zdjęciowy z warsztatów. Bo sporo zdjęć będzie już gotowych jak się będziemy rozstawali w niedzielę.

    Wpisać na listę?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-01-2013 o 15:15
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Myślałem, że będziemy dyskutowani nad nowosciami - tzn nad regulaminem. Ale widze, że przeszliście nad tym do porządku dziennego - dla mnie to dobrze.
    No dobra, to o regulaminie:

    Bardzo zły pomysł. Wprawdzie zdaje sobie sprawę, że jestem jednym z najwolniej dostarczających zdjęcia ludzi (zdjęcia z Luboradzy podesłałem dziewczynom po 6 miesiącach...) ALE

    Rozwiązanie 1: Graficzka - ok obrobi zdjęcia i co dalej, przecież fotograf już się pod nim podpisać nie może. Co z prawami autorskimi graficzki. Obrabia to na zlecenie czyli jest przeźroczysta. Czy do każdego zdjęcia zawsze trzeba będzie ją dopisywać w stopce?
    Ja chcąc mieć czyste sumienie nigdy bym się nie zdecydował nie podpisywać jej pod Swoim zdjęciem, a pomijając już to czy czyjś styl obróbki mi będzie pasował czy nie. Nie muszę koniecznie chcieć zawsze klepać pod zdjęciem dwóch nazwisk.

    Rozwiązanie 2: Kaucja - ok, dziewczyny chcą zdjęcia, rozumiem. Ale czy my im przypadkiem nie płacimy za te sejse? Ja wiem, że fajnie dostać fajne zdjęcie ale albo TFP albo komercja. Jeśli mają kasę za zdjęcia to skąd pomysł jeszcze dopłacania za ich brak?

    Podsumowując:
    Ja się na pewno nie zdecyduję na wariant 1, bo nie chcę później się zastanawiać, kto ma prawa do mojego zdjęcia.
    Wybiorę opcję drugą wliczając jej kwotę do kosztu spotkania, bo przy mojej pracy retusz zdjęć rozkłada się w czasie na 3-4-5 miesięcy, bo nie mogę im poświęcić więcej niż godzinę/dwie miesięcznie. (tak wiem, mógłbym się zmusić i zrobić to szybciej, ale zmuszanie zarezerwowane jest dla zdjęć za które mi płacą a nie tych za które ja płacę)

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    No dobra, to o regulaminie:

    Bardzo zły pomysł. Wprawdzie zdaje sobie sprawę, że jestem jednym z najwolniej dostarczających zdjęcia ludzi (zdjęcia z Luboradzy podesłałem dziewczynom po 6 miesiącach...) ALE

    Rozwiązanie 1: Graficzka - ok obrobi zdjęcia i co dalej, przecież fotograf już się pod nim podpisać nie może. Co z prawami autorskimi graficzki. Obrabia to na zlecenie czyli jest przeźroczysta. Czy do każdego zdjęcia zawsze trzeba będzie ją dopisywać w stopce?
    Ja chcąc mieć czyste sumienie nigdy bym się nie zdecydował nie podpisywać jej pod Swoim zdjęciem, a pomijając już to czy czyjś styl obróbki mi będzie pasował czy nie. Nie muszę koniecznie chcieć zawsze klepać pod zdjęciem dwóch nazwisk.

    Rozwiązanie 2: Kaucja - ok, dziewczyny chcą zdjęcia, rozumiem. Ale czy my im przypadkiem nie płacimy za te sejse? Ja wiem, że fajnie dostać fajne zdjęcie ale albo TFP albo komercja. Jeśli mają kasę za zdjęcia to skąd pomysł jeszcze dopłacania za ich brak?

    Podsumowując:
    Ja się na pewno nie zdecyduję na wariant 1, bo nie chcę później się zastanawiać, kto ma prawa do mojego zdjęcia.
    Wybiorę opcję drugą wliczając jej kwotę do kosztu spotkania, bo przy mojej pracy retusz zdjęć rozkłada się w czasie na 3-4-5 miesięcy, bo nie mogę im poświęcić więcej niż godzinę/dwie miesięcznie. (tak wiem, mógłbym się zmusić i zrobić to szybciej, ale zmuszanie zarezerwowane jest dla zdjęć za które mi płacą a nie tych za które ja płacę)
    bingo... nie odzywałem się bo i tak mam zwykle odmienne zdanie na wiele tematów ale jak przeczytałem to co napisał Jacek to zdumienie mnie wielkie ogarnęło...Podobnie duże jak waćpanna Angelika wypaliła mi że ona "takich" zdjęć nie robi (nie nie chodziło o żaden erotyzm i tym podobne. W większosci moich zdjęć tego erotyzmu jest bardzo mało, znacznie mniej niż w większosci aktów) Tak czy inaczej odpuściłem bo nei chciałem reszcie psuć zabawy i fotografowania.
    Ale jeżeli płacę to wymagam a nie wymaga sie ode mnie.

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •