Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Zmiana systemu Nikon na...

    Cześć,
    Mam sprzęt jak w stopce, ale jego dni są już policzone. Planuję zostawić sobie stałkę 35 z D3100, a resztę chyba oddam dziecku do zabawy. W moim D80 denerwują mnie:
    1. szumy powyżej ISO 400 i problemy z AF (choć to może wina Sigmy),
    2. pomiar światła (tylko z punktowego jestem zadowolony),
    3. gigantyzm (wymiar a może bardziej masa korpusu),
    a biorąc pod uwagę to, że ostatnie pomysły Nikona na aparat mnie nie zainteresowały oraz "małą stagnację" w segmencie obiektywów dla amatora, mam poważne wątpliwości czy nie zmienić systemu na Sony A lub E.

    O ile w przypadku systemu E mam już jakieś zdanie (rozważam A3000/NEX3 + adapter do F + kitowe tele), to system A pozostaje dla mnie niewiadomą.

    Czy mogę prosić o opinię (nie "wojnę postu z karnawałem"),
    - czy kupując Alfę A58, coś zmienię w temacie 1 i 2?
    - jakie tele (zakresy 18-55 , 50-200) jest warte uwagi w systemie A?

    Kiedyś przymierzałem się do A58 i w zasadzie w ostatniej chwili wycofałem się z zakupu bo nie byłem przekonany do sposobu pracy AF.

    Ergonomia D80 (m.in.2 kółka) nie jest w tym momencie kluczowa. Upgrade do D90 czy D7000 raczej nie wchodzi w grę ze względu na wymiary: fizyczne korpusu (masa) i cenę, opcje z których niezbyt często korzystam a za które trzeba zapłacić. Do Nikon 1 z kolei nie ma zbyt dużego wyboru obiektywów w rozsądnej cenie.

    Pozdrawiam

    Michał
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek NEX-3 z 16-50mm3.5-5.6 za około niecałe 1500zł.
    Można uzupełnić Sigmami 19, 30, 60mm wszystkie ze światłem f=2.8 w cenie około 500-600zł/szt.
    Ostre (najostrzejsze) od pełnej dziurki.
    W odwodzie są stałki systemowe z f=1.8 ale cena 1000zł i więcej (i czasami dużo więcej).

    PS
    Za 3000zł można też zacząć od NEX-6 z 16-50 (wbudowany wizjer, lampa, i stopka na lampę zew.)

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli przeszkadza Ci rozmiar, to jak pisze koniecpolska - nex jest fajnym rozwiązaniem.
    Jeżeli chodzi o bagnet A to zbyt dużo w kwestii rozmiaru nie zyskasz... może trochę lżej będzie.

    Zaś szkła do A: 18-55 jest całkiem znośnym szkłem, za śmieszne pieniądze (~150 zł). Jeżeli coś ambitniejszego to 18-135 (nie znam cen), używane 16-105 (1200zł) lub naprawdę fajny karolek 16-80 (1800zł).
    Jeżeli chodzi o tele to sprawa wygląda gorzej. Z tanich szkieł jest babuleńka flinta (70-210/4) - szkło przez wszystkich bardzo chwalone, ze względu na "magię" obrazka, ale duże i ciężkie. Potem tamron usd 70- 300. Jest jeszcze sony G70-300 ale on jest drogi jak na swoje parametry (~2000zł).

    Zasadniczo, taki system jak nex jest fajny do stałek i szerokich szkieł. Z tele zdecydowanie lepiej sprawdza się lustrzanka.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez podwys Zobacz posta
    Zasadniczo, taki system jak nex jest fajny do stałek i szerokich szkieł. Z tele zdecydowanie lepiej sprawdza się lustrzanka.
    Nie jestem amatorem teleobiektywów, ale przez jakiś czas miałem na stanie Olkowe E-PM2 i telezoom mZD75-300 (ewk. 150-600mm). Szkiełko niewielkie gabarytami i całkiem fajnie używało się na miniaturowym korpusie Olka. AF całkiem przyzwoity, kilka przykładów:








    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 14-01-2014 o 12:31

  5. #5

    Domyślnie

    Tyle że aparatem typu NEX/PEN generalnie ciężko sie używa ogniskowych >100mm. One są optymalizowane pod zombie mode, a telezoomów najwygodniej używa się kadrując przez wizjer. Także rozważ np. OMD E-M5 plus mZD40-150 albo na start A3000 plus E55-210. Na start ponieważ to straszliwie prostacki aparat, jak tylko się pojawi jakiś wyżej plasowany ILCE z ergonomią SLR konieczna może się okazać szybka zamiana
    Ostatnio edytowane przez wyrwiflak ; 14-01-2014 o 12:58
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz na start zakupić sony A3000 z obiektywami 18-55mm, 55-210mm, 20mm f2.8, 50mm f1.8 cena obecnie takiego zestawu to 2999 zł w pewnym popularnym sklepie internetowym. Warto w tej cenie kupić ten zestaw.

    Ja zdecydowałem się na NEX-6 z 16-50mm, 55-210mm fajny zestaw jak dla mnie w góry, nie duży i daje ładny obraz. Wcześniej miałem Canona 50D z sigmą 17-70 + 50mm 1.8, z takiego połączenia byłem bardzo zadowolony lecz przy dwu tygodniowym trekkingu z plecakiem ciężar robił swoje. Teraz do Nexa brakuje mi dobrej i jasnej stałki, ale pewnie z czasem zakupie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Tyle że aparatem typu NEX/PEN generalnie ciężko sie używa ogniskowych >100mm. One są optymalizowane pod zombie mode, a telezoomów najwygodniej używa się kadrując przez wizjer. Także rozważ np. OMD E-M5 plus mZD40-150 albo na start A3000 plus E55-210. Na start ponieważ to straszliwie prostacki aparat, jak tylko się pojawi jakiś wyżej plasowany ILCE z ergonomią SLR konieczna może się okazać szybka zamiana
    Wszystkie moje powyższe fotki zrobiłem w "zombi mode". Te z motylami to nawet łatwiej chyba było robić na zombi niż z wizjerem, bo 600mm to naprawdę bardzo mały wycinek z rzeczywistego planu. Robiąc na zombi jednym okiem szukałem np. motyla a drugim kontrolowałem LCD.

    Ale generalnie jak dokupiłem wizjer to plany z architekturą faktycznie łatwiej było ogarnąć.

    Do każdego Olka można dokupić jeden z wizjerów EVF, koszt około 500-600zł.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja miałem podobne dylematy. Epl-5 i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Polecam. Matryca bardzo fajna. Af daje radę. Użyteczne iso zaskakująco wysokie.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  9. #9

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!

    Dolacze sie do tematu.

    A mianowicie,musze zmienic moj system a raczej sprzet (w podpisie) na cos mniejszego i w tej kwestii pytam Was doswiadczonych użytkowników!
    Co wybrac lub na co zamienic moj sprzet zeby byc zadowolony?

    myslalem nad nex lub nowym s5000 no chyba ze macie inne propozycje?!

    Dzieki
    D5100, S17-50 f2.8, N70-200 f4, SB-700

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkris Zobacz posta
    Witam Wszystkich!

    Dolacze sie do tematu.

    A mianowicie,musze zmienic moj system a raczej sprzet (w podpisie) na cos mniejszego i w tej kwestii pytam Was doswiadczonych użytkowników!
    Co wybrac lub na co zamienic moj sprzet zeby byc zadowolony?

    myslalem nad nex lub nowym s5000 no chyba ze macie inne propozycje?!

    Dzieki
    Ja zamieniłem wlasnie d5100.
    Zobacz post wyżej.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •