Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 116
  1. #11

    Domyślnie

    To raczej wykracza poza mój budżet A czy w quantuum air jest też cały metalowy czy te trójkątne elementy są plastikowe? Pytanie czym różni się ten softbox od hybrydy parasolki z softboxem? Mz chyba tylko kształtem, bo światło nadal jest odbijane od tyłu softboxa. A może się mylę?
    Ostatnio edytowane przez Sz@kal ; 02-01-2013 o 20:57
    12 14 28 35 85

  2. #12

    Domyślnie

    nie wiem ile jest plastiku w quantuumie air... widzę, że jeden element który może wyglądać jak plastik na pierwszy rzut oka (ten ruchomy co jeździ góra-dół, do którego są przyczepione nogi) mam zadrapany i się okazuje, że to metalowa konstrukcja pokryta warstwą czarnego plastikopodobnego materiału...

    zasada odbicia jest taka sama w tym sofcie i w parasolko-sotfboxie. celujesz lampę w srebrny tył konstrukcji. jednak ten softbox ma wysuniety brzeg co daje lepszą kontrolę nad światłem, a do tego masz grida, który ukierunkowuje światło jeszcze bardziej i w oczach jest przyjemny prostokątny odblask (jest tez kształt oktagonalny tego softa tylko trochę droższy, który byłby bardziej zbliżony do tej parasolki...)
    parasolka natomiast jest "okrągła" co może mieć pozytywny wpływ na sposób rozkładania się światła na skórze, ale ma ścięte krawędzie i oświetla większy obszar, jest mniej kierunkowa (czasem plus czasem minus)

    bierz parasolko-softa: tani, piękne światło: szybko się rozkłada, łatwiejszy dostęp do lampy (w sofcie jest ona cała schowana i trzeba nurkować do środka odpinając dyfuzor na rzep co jest bardzo hałaśliwe i niewygodne) i tańsza (są tez wersje 110cm) Annie Leibovitz używa podobnego modyfikatora (Softlighter II) i chyba nie narzeka

  3. #13

    Domyślnie

    Ok na 100% biorę "Softparasolkę" na 100% biorę quantuum air260 i tylko nad uchwytem się zastanawiam - z jednej strony mam mały poręczny i bardziej mobilny uchwyt (phottix varos) a z drugiej zdecydowanie bardziej uniwersalny ale i bardziej uciążliwy w transporcie uchwyt z bowensem... A gdybym się jednak namyślił jednak na varosa to warto dopłacać do wersji BG lub czystej varos, czy wystarczy swobodnie brać XS? Kurcze za małym uchwytem przemawia do mnie fakt, że jest MAŁY i poręczny a nie wiem kiedy będę sobie mógł pozwolić na zakup softboxa, więc nie wiem czy jest sens się męczyć z dużym uchwytem skoro go przez raczej długi czas w ogóle nie wykorzystam...
    Znalazłem jeszcze ten uchwyt: http://www.e-trade.com.pl/sklep/uchw...amp-typ-d.html też jest cały metalowy, więc chyba nawet nie byłoby sensu dopłacać do varosa? Gdybym się zdecydował na mały...
    12 14 28 35 85

  4. #14

    Domyślnie

    może to Ci pomoże

    bowens T bracket vs phottix varos xs

    ten co znalazłeś jest bardzo podobny do varosa, może i warto brać

    jeżeli weźmiesz mniejszy uchwyt zamiast bowensowego i będziesz miał parasolko-softa i jedną lampę to na pewno nie będziesz żałował zakupu
    skoro wiesz, że przez dłuższy czas nie bedziesz miał softa to chyba nie warto kupować większego uchwytu tylko dlatego, że może kiedyś Ci się przyda... ja swój dopiero po 3 latach zbierania sprzetu błyskowego kupiłem, bo prędzej używałem parasolek, albo softów parasolkowych takich jak ten phottix... kupiłem bowensowy dopiero jak postanowiłem kupić beauty disha i lampkę z mocowaniem bowens, żeby móc disha tez używać z małymi lampami... a i tak wciąż nie mam żadnego softa na mocowanie bowens

  5. #15

    Domyślnie

    Zdecydowałem się jednak na mały i zdecydowanie bardziej poręczny uchwyt Tylko teraz kwestia czy brać phottixa czy ten tańszy który wynalazłem... Jacek a możesz mi jeszcze powiedzieć czy ten Varos XS jest wystarczający czy lepiej brać większego brata? Jaki najcięższy zestaw do niego mocowałeś? Wytrzyma SB900 + RF603N + softoparasolke powiedzmy 110cm (bo większej chyba nie ma co?)?
    12 14 28 35 85

  6. #16

    Domyślnie

    spokojnie wytrzyma ten zestaw co napisałeś
    u mnie wytrzymał fomei panther mini z 70cm beauty dishem zawieszono na boomie (uchwyt był wyprostowany, a boom był pod kątem 90 stopni)
    wytrzymał też sb 600 na rf-603 i parasolem rozpraszającym 150cm (tutaj jednak większe znaczenie ma statyw, bo mały chudziutki będzie się chwiał pod ciężarem wysuniętego tak dużego parasola.... quantuum air 260 stał w miare stabilnie )
    parasolko-softbox wsuwasz bardzo głęboko i środek ciężkości jest nad najstabilniejszym punktem statywu, czyli nad jego środkiem i wszystko jest bardzo stabilne (w studio... w plenerze mamy jeszcze wiatr, który lubi komplikować sprawy)

  7. #17

    Domyślnie

    No to już wiem na 100%
    Quantuum AIR 260
    Phottix Varos XS
    I Softparasol

    Dzięki wielkie Jacku - naprawdę BARDZO mi pomogłeś
    12 14 28 35 85

  8. #18

    Domyślnie

    moim zdaniem weź mocowanie do bowensa, będziesz miał na przyszłość, a cena podobna, wytrzymałość też.
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  9. #19

    Domyślnie

    tak ale pół plecaka zawali jak będę chciał przenieść
    12 14 28 35 85

  10. #20

    Domyślnie

    Zawsze można to mocowanie rozkręcić, sekund 5
    - FB -
    Canon + szkła

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •