Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie ..kompresja zdjęć przed zapisem na CD...

    Witam , chciałbym zgrać zdjęcia z ostatniego roku na CD , lecz to 46GB , w sumie 10 płyt DVD , można jakoś jpg. skompresować w folderach i dopiero zgrać na płyty , coby te zdjęcia mniej miejsca zajmowały? , czy gra nie warta świeczki? , pozdrawiam.
    Nikon D7200 , S 17-70mm , T 150-600 , T 70-300mm , SB 900 .

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to JPG to kompresja będzie na poziomie max 10% (zależy od jakości, w której zapisujesz JPGi) - gra NIE warta świeczki...

    A te płyty to DVD, CD byłoby 65...

  3. #3

    Domyślnie

    Gra warta świeczki to kupno nagrywarki Blu-ray (25Gb na płycie jednowarstwowej)

  4. #4

    Domyślnie

    w PS jak dasz zapis z jakością 10 to w odbitkach do 30x45 nie powinieneś zauważyć różnicy, LR ok 90%

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Annihilator Zobacz posta
    Gra warta świeczki to kupno nagrywarki Blu-ray (25Gb na płycie jednowarstwowej)
    Muszę poczytać w tym temacie i jaka kasa do wydania? .. bo jeśli dobrze rozumiem to DVD 4,7GB zamieniamy na 25GB??

    Druga opcja to przepuścić jeszcze raz kilka tysięcy zdjęć przez "export" w LR i zapisać każdy jpg. np max 3Mb , ale to duużo zabawy i czasu.
    Nikon D7200 , S 17-70mm , T 150-600 , T 70-300mm , SB 900 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arkadiuszarek Zobacz posta
    Witam , chciałbym zgrać zdjęcia z ostatniego roku na CD , lecz to 46GB , w sumie 10 płyt DVD , można jakoś jpg. skompresować w folderach i dopiero zgrać na płyty , coby te zdjęcia mniej miejsca zajmowały? , czy gra nie warta świeczki? , pozdrawiam.
    nie oplaca sie, lepiej kupic dysk

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    nie oplaca sie, lepiej kupic dysk
    a to prawda, wychodzi najtaniej i bezpieczniej, tylko jeśli ktoś ma kilka tysięcy zdjęć to może zapisać na kilku płytach

    przepuszczenie kilku tysięcy zdjęć przez eksport w LR to dużo zabawy i czasu??
    Ostatnio edytowane przez marekb ; 30-12-2012 o 21:06

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    nie oplaca sie, lepiej kupic dysk
    dysk jest ok, ale po "x" latach podepniesz usb i dioda nie zaświeci , i powiesz wtedy 10 lat poszło w ...., różnie to bywa z elektroniką... , wiem bo przeżyłem...
    Nikon D7200 , S 17-70mm , T 150-600 , T 70-300mm , SB 900 .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arkadiuszarek Zobacz posta
    dysk jest ok, ale po "x" latach podepniesz usb i dioda nie zaświeci , i powiesz wtedy 10 lat poszło w ...., różnie to bywa z elektroniką... , wiem bo przeżyłem...
    Nie chcę Cię martwić ale z CD/DVD/BR jest dokładnie tak samo...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Nie chcę Cię martwić ale z CD/DVD/BR jest dokładnie tak samo...
    no w sumie , zgadzam się... , pozdrawiam
    Nikon D7200 , S 17-70mm , T 150-600 , T 70-300mm , SB 900 .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •