Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 117
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki fotoon za mini test i opinie. Wygląda na to, że mój wybór padnie na meike jako dobre chińskie uzupełnienie CLS'a do posiadanej sabiny, oraz jako niedrogi backup.

  2. #22

    Domyślnie YN & Metz & Meike

    Jako ,że to mój pierwszy post to chciałbym się przywitać
    ______ WITAM ______

    Nie chcę zakładać kolejnego wątku o lampach więc piszę tu zwłaszcza ,że mowa o lampie ,którą wyłapałem na alledrogo w fajnej cenie. Mowa o Meike 900 i 951.

    Ja ,że amator na wskroś posiadający D90+18-105VR i ostatnio brzydzący się już pstrykać lampą wbudowaną (ze względu na jakość tych zdjęć) noszę się z zamiarem kupna lampy dodatkowej. Dyfuzora na POP-UP nie kupuję.Po analizie dylematu "obiektyw (50 lub 35 mm)-lampa "- wybrałem lampę gdyż obiektyw jeszcze mnie nie ogranicza.

    Teraz pytanie.
    Czy warto jak dla amatora brać którąś z pozycji poniżej :

    http://allegro.pl/lampa-meike-mk-951...899193138.html
    http://allegro.pl/reporterska-lampa-...917422936.html
    Zamieszczę też to:
    http://allegro.pl/metz-mecablitz-52-...920379100.html

    Nie ukrywam ,że ten Metz już troszkę zraża mnie finansowo.
    Meike jest na granicy moich mozliwości.
    Mowa w wątku oczywiście (jak widzę ) o juz bardziej zaawansowane mozliwości tych lamp.
    Mnie interesuję praca w i-TTL (może jak sie nauczę i ogarne pracę z lampą to będę uzywał również i M ,które chyba wszystkie lampy mają) oraz może za jakiś czas zdjęcie lampy ,postawienie w dogodnym miejscu i wyzwolenie jej z lampy wbudowanej lub inna drogą (może radiowo).
    Czytałem równiez recencje -testy YN -560-565EX i tez wydaje się racjonalna ale natłok określeń (HSS,CLS ,FP itp) na razie mnie tłucze a niechcę wywalać 1,5K na SB900 (które ma wszystko) bo mogę nie wykorzystać jej całych możliwości. Co do kupna lamp używanych ...mam obawy więc wole coś nowego.
    Czy można liczyć na poradę?

    Pozdrawiam
    M

  3. #23

    Domyślnie

    Co do skrótów i określeń - wystarczy wpisać w Google. D90 ma i HSS (w Nikonie nazywa się "auto FP") i CLS.

    Za 680zł jest Metz 50 AF-1, np. tu: LINK - jako pierwsza lampa, to uważam, że powinieneś kupić taką co ma HSS. Funkcja wbrew pozorom, to przydatna, jak się robi zdjęcia w słoneczny dzień.

    Najgorsza z nich to MK-951
    Następnie MK-900
    Metz 52 AF-1 to następca 50 AF-1. Jest droższa, bo nowa i ma "bajerancki" dotykowy ekran... Przez co nie jest tak szybka i wygodna w obsłudze jak 50 AF-1.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuję z odpowiedź

    A czy te YN 565EX będzie podobne do tego Metz-a? Zbiera ponoć dobre opinie a w testach wychodzi całkiem... Wiem ,ze testy swoja drogą a praktyka swoją ale wiadomo zanim się wybuli kasę warto różne drogi sprawdzić i poczytać chociaż.

    Odnośnie Porady GonzoG zajmuje się lekturą

  5. #25

    Domyślnie

    Metz ma lepsze podświetlanie af niż YN. Jest za to trochę słabszy, ale nie jest to jakiś problem w obecnych czasach... (Mam Metza i mam YN). Wszystko zależy od zastosowań obecnych, oraz przewidywanych przyszłych.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  6. #26

    Domyślnie

    Obecnie chciałbym ja podpiąć pod sanki i działać na jedną lampę.Znając siebie i swoje podejście to za max. pół roku będę chciał na pewno ją ściągnąć i postawić w dogodne miejsce lub po prostu trzymać w ręku i sobie świecić z różnych stron. Także musi dać się po zdjęciu sterować z samego aparatu (jeśli sie nie mylę to chyba za pomocą wyzwalacza radiowego na sankach lub kabla synchro) lub odbierać błysk z lampy wbudowanej . Jeśli mogła by również sterować innymi lampami będąc np. założoną na sanki
    Może inaczej.......
    Na razie lubuje się w fotografii nocnej przy czym "nocnej" nie oznacza tylko naświetleń kilkugodzinnych. Mam zamiar poeksperymentować ze swoim światłem na obiektach dlatego zależy mi abym mógł lampe ściągnąć i sobie błysnąć w dowolnym miejscu.
    Czasem zrobić portret nocny (odbiegając od "tematów w aparacie")
    .....Jeśli pogmatwałem to przepraszam.
    Podpowiedzcie jeśli można jakie parametry musi spełniać ów lampa. Bo naczytałem się o fotocelach ,systemach CLS itp. a tak naprawdę przyjdzie co do czego i się okaże,że mój nabytek tego nie spełni lub się okaże ,że mogłem dołożyć (strzelam oczywiście) 100 zł i kupić inną.
    Naszukałem się u Guglarza mnóstwo ale mam sieczkę w głowie.
    Recenzje lamp i ich parametry też mogę sobie długo czytać ale jak nie wiem co ma zawierać moja lampa aby spełniła to czego chcę <załamka>
    Może mi ktoś łopatologicznie podpowiedzieć?

    Dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Margeb ; 08-01-2013 o 23:51

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Margeb Zobacz posta
    Obecnie chciałbym ja podpiąć pod sanki i działać na jedną lampę.Znając siebie i swoje podejście to za max. pół roku będę chciał na pewno ją ściągnąć i postawić w dogodne miejsce lub po prostu trzymać w ręku i sobie świecić z różnych stron. Także musi dać się po zdjęciu sterować z samego aparatu (jeśli sie nie mylę to chyba za pomocą wyzwalacza radiowego na sankach?) lub odbierać błysk z lampy wbudowanej . Jeśli mogła by również sterować innymi lampami będąc np. założoną na sanki .....Jeśli pogmatwałem to przepraszam.
    Podpowiedzcie jeśli można jakie parametry musi spełniać ów lampa.
    Jedyne lampy z trybem CLS Master - czyli sterowanie innymi lampami z lampy - choć masz to w D90...
    Metz 52 AF-1
    Metz 58 AF-2
    SB-700 (okrojony)
    SB-910
    Meike MK-900 (okrojony)
    *Nissin Di866 mk II *dopisana...

    edit:
    Oloong sp-690 II - CLS master, jak i slave w tej lampie nie działają poprawie... właśnie doczytałem jej testy.

    Co do sterowania radiowego z TTL (pełną komunikacją z aparatem) to najtańszy zestaw dla jednej lamy to 550zł...
    Jak chcesz mieć dodatkową kontrolę (np. dwie lampy z różnymi mocami/ustawieniami) to 1500zł dla jednej lampy + 500zł każdy kolejny odbiornik...


    Jeśli nie potrzebujesz sterowania CLS w lampie, to wybór się powiększa:
    YN-565EX
    YN-568EX
    Metz 50 AF-1
    Więcej lamp oferujących pełne działanie jako zdalna w CLS nie ma.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 08-01-2013 o 23:51
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jedyne lampy z trybem CLS Master - czyli sterowanie innymi lampami z lampy - choć masz to w D90...

    Jeśli nie potrzebujesz sterowania CLS w lampie, to wybór się powiększa:
    YN-565EX
    YN-568EX
    Metz 50 AF-1
    Więcej lamp oferujących pełne działanie jako zdalna w CLS nie ma.

    Odnosnie sterowania z lampy.Masz na myśli lampe wbudowaną w D90 ,która błysnie czy masz na myśli sterowanie kablem ?
    Doczytałem ,że Metz 50 posiada fotocelę/servo. czyli pracuje w trybie slave a nie master?

    A jak jest właśnie z radiowym ? Jesli założę wyzwalacz na sanki to czy ten Metz pójdzie?
    Oczywiście na razie nie przewiduję radiówki ale może z czasem. Może na razie tylko kabel synchro.

    Więc bardziej chodziło by mi o lampę wyzwalaną z innej (np. z wbudowanej lampy lub radio lub kabel)a nie mogącą wyzwalać inne (przynajmniej na razie ). Czyli pracującą w trybie slave a niekoniecznie master ? Dobrze skumałem ?

    Dzięki za cierpliwość

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Margeb Zobacz posta
    Odnosnie sterowania z lampy.Masz na myśli lampe wbudowaną w D90 ,która błysnie czy masz na myśli sterowanie kablem ?
    Doczytałem ,że Metz 50 posiada fotocelę/servo. czyli pracuje w trybie slave a nie master?

    A jak jest właśnie z radiowym ? Jesli założę wyzwalacz na sanki to czy ten Metz pójdzie?
    Oczywiście na razie nie przewiduję radiówki ale może z czasem. Może na razie tylko kabel synchro.

    Więc bardziej chodziło by mi o lampę wyzwalaną z innej (np. z wbudowanej lampy lub radio lub kabel)a nie mogącą wyzwalać inne (przynajmniej na razie ). Czyli pracującą w trybie slave a niekoniecznie master ? Dobrze skumałem ?

    Dzięki za cierpliwość
    Sterowanie zdjęć D90 - czyli lampą wbudowana.
    kablem (tylko ttl) to nic innego jak lampa na sankach.

    Metz 50 ma tylko slave, 52 ma master.

    radiowe są 2 rodzaje: bez TTL i z TTL.
    Te bez ttl są tańsze- od ok 100zł za komplet nadajnik+odbiornik.
    z ttl zaczynają się od 550 za komplet, ale te nie umożliwiają dodatkowego podziału lamp na grupy.
    z podziałem na grupy i ustawieniami różnej mocy błysku dla tych grup kosztują ponad 1000zł za komplet.


    chodzi ci o używanie lampy na wyzwalaczu na aparacie?? bo jeśli tak, to każda lampa tak będzie działać, jeśli nadajnik ma sanki. tylko nie wszystkie wyzwalacze mają przekazanie TTL z body do własnych sanek i w takich lampa tylko w manualu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Sterowanie zdjęć D90 - czyli lampą wbudowana.
    kablem (tylko ttl) to nic innego jak lampa na sankach.
    Czyli taka very budżetowa wersja mobilna lampy zależna od długości kabla z pełnym przekazywaniem info.Kapuję

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Metz 50 ma tylko slave, 52 ma master.
    50 odbiera,52 nadaje Kapuję

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    radiowe są 2 rodzaje: bez TTL i z TTL.
    Te bez ttl są tańsze- od ok 100zł za komplet nadajnik+odbiornik.
    z ttl zaczynają się od 550 za komplet, ale te nie umożliwiają dodatkowego podziału lamp na grupy.
    z podziałem na grupy i ustawieniami różnej mocy błysku dla tych grup kosztują ponad 1000zł za komplet.
    Ok. WIęc dzięki tej zrozumiałem informacji i tak na razie nie zastosuję tego. No chyba ,że za jakis czas skorzystam z kompletu za te 550 zł bo rozumiem ,że w tym zestawie dostane powiedzmy sterowanie na jedna lampę ?
    Komplecik za tysiaka to juz rozumiem studio i bardziej PRO.

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    chodzi ci o używanie lampy na wyzwalaczu na aparacie?? bo jeśli tak, to każda lampa tak będzie działać, jeśli nadajnik ma sanki. tylko nie wszystkie wyzwalacze mają przekazanie TTL z body do własnych sanek i w takich lampa tylko w manualu.
    Konkretnie chodzi mi o taka sytuację.
    Nr 1. Aparat z lampą wbudowaną (POP-UP) ustawiam na "sterownik błysku" i błyskiem steruje pracą lampy zdalnej ( zakładam tutaj ,ze jest to właśnie lampa ,która chce zakupić).
    Nr 2.POP-UP mam zamkniętą (opuszczoną) a na sanki zakładam kabel lub radiówkę i również j/w steruję lampą zdalną w trybie SLAVE.

    Teraz pytanie odnosnie pkt. 1
    Czy POP-UP wyemituje błysk ,który jednocześnie będzie spełniał rolę flesza? Czyli również doświetli mi kadr "od przodu" czy zrobi to na tyle dyskretnie ,że błysk odbierze jedynie lampa zdalna i ona zareaguje prawidłowo ?

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •