Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    ja akurat robię tylko na A.
    Wq...ło mnie tylko pokrętło do ustawiania trybu, ciągle przełączałem na krótkie filmiki. Ale na to pomogły dwie krople "kropelki".

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    Taki aparat kupuje się zamiast lustrzanki, a nie w miejsce lustrzanki.
    Czym różni się "zamiast lustrzanki" od "w miejsce lustrzanki"?
    Miron, ja rozumiem Twój ból, bo należysz do grona osób, które łyknęły haczyk i zapłaciły kuuupę forsy za jedynkę...
    Ja od dawna porównuję system 1 Nikona i system X Fuji. Różnią się one dokładnie wszystkim, bo pierwszy z nich stworzony został przez ludzi wiedzących o co chodzi w marketingu, a drugi przez ludzi wiedzących o co chodzi w fotografii....I odbiór tych systemów na rynku (gażet kontra semi-profi) wiele mówi....
    To, że powstał 1V2 z normalnym kołem PSAM to nic innego jak przyznanie się do będu, jakim była koncepcja obsługi 1V1 i 1J1. Liczę na to, że z biegiem czasu Nikon odejdzie od wszystkich innowacji zapodanych w pierwszych modelach i pójdzie jedyną słuszną drogą: dobra ergonomia, intuicyjna obsługa, jasne szkła dające atuty stosunkowo małej matrycy.

    Ja to debilne kółko a 1V1 zakliłem taśmą klejącą
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #23

    Domyślnie

    Jeszcze jakby cena ft1 tak spadła.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Czym różni się "zamiast lustrzanki" od "w miejsce lustrzanki"?
    już napisałem "Taki aparat kupuje się zamiast lustrzanki, a nie w miejsce lustrzanki. Czyli - nie potrzebuję aparatu lustrzanka z jego gabarytami i godzę się z pogorszeniem jakości zdjęć. Której to jakości nie będzie widać na odbitkach 10x15.
    A nie - nie potrzebuję aparatu wielkości lustrzanki, ale chcę mieć jej jakość. Bo on nigdy nie dorówna jakości zdjęć z lustrzanki."
    Miron, ja rozumiem Twój ból, bo należysz do grona osób, które łyknęły haczyk i zapłaciły kuuupę forsy za jedynkę...
    ale mnie nic nie boli
    wydałem pieniądze świadomie, zdając sobie sprawę, że niedługo cena spadnie. Mówiąc wprost - kto bogatemu zabroni. Stać mnie było, to wydałem swoje własne pieniądze. I rozumiem ból d... innych - "nie stać mnie, to chociaż powybrzydzam. Może mi będzie trochę lżej".
    Nie bierz tego do siebie. No, może troszeczkę
    Ja od dawna porównuję system 1 Nikona i system X Fuji. Różnią się one dokładnie wszystkim, bo pierwszy z nich stworzony został przez ludzi wiedzących o co chodzi w marketingu, a drugi przez ludzi wiedzących o co chodzi w fotografii....I odbiór tych systemów na rynku (gażet kontra semi-profi) wiele mówi....
    ja też porównywałem. I doszedłem do wniosku, że nie będę wchodził w kolejny system. Nikon, Bessa, Contax, wystarczy tego.
    Ja to debilne kółko a 1V1 zakliłem taśmą klejącą
    też dobre

  5. #25

    Domyślnie

    Miron, nie biorę. Pierwsze zdjecia 1V1 zrobiłem na kilka dni zanim Ty oficjalnie dowiedziałeś się o istnieniu systemu 1. A zdjęcia 1V1 robię niemal codziennie, podobnie jak Fuji X10 i D3.
    Ja też w system bezlusterkowców Fuji nie wchodzę, bo:
    - 1V1 mam - jakby tu powiedzieć - "służbową"
    - X-E1 jest nadal NIECO za droga i zadowalam się X10.
    Swoją drogą czekam na odświeżenie całej serii, szczególnie X100 i X10 właśnie.
    Co do jakości zdjęć z X-E1 - tu na tym forum sporo osób przesiadło się nawet z FF na X-E1 i robią tym zawodowe fotki. Więc w praktycznych aspektach granica między jakością z FF i mirrorlesów Fuji jest cieniutka

    Cytat Zamieszczone przez marzyciel9 Zobacz posta
    Jeszcze jakby cena ft1 tak spadła.
    oj tam oj tam - 35 € może być?
    http://www.ebay.de/itm/Nikon-Nikon-1...item2a26b175b2
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-12-2012 o 02:33
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #26

    Domyślnie

    Marcin, na tej mechanicznej (nie elektronicznej) przejsciowce dzialala pomiary i AF, czy to manual?

  7. #27

    Domyślnie

    Dzisiaj o 9 rano obudził mnie kurier i przytargał V1 z 10-30. Jak na cenę 852 zł, znośna zabawka. W stosunku do NEX3 z 16/2.8 ma 3 zalety: wizjer, zoom, baterię EN-EL15.
    Jak dla mnie, wciąż zbyt odstający obiektyw. Dla rodziny uciążliwy jest brak lampy. Kółko rzeczywiście idiotyczne, mało pozycji i lubi się przestawiać.
    Zobaczymy, jak sprawdzi się w boju.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #28
    Oszczędny w słowach Awatar svistakk
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Rzeszów i okolice
    Posty
    52

    Domyślnie

    mam taką - tylko manual - więc obiektywy też trzeba mieć z manualnym sterowaniem przysłoną...
    Zabawy w światło-rysowanie

  9. #29

    Domyślnie

    Ok, a AFS na max otwartej przyslonie? Czy pomiary dzialaja? AF? Niby to nie fazowy, ale cholera wie.
    Gdzie kupies te przejsciowke?

  10. #30

    Domyślnie

    Skoro nie ma żadnych styków, to nie będzie AF-S. Skąd by się wziął prąd w silniku?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •