Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question F80 rysy na filmie

    Czy ktos ma pomysl co moze byc powodem takich rys?


    Co klisze jest troche w innym miejscu. Aparat sprawdzony, nic oczywistego nie widac co moglo by to powodowac.
    Ktos ma jakis pomysl?
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzie wołany?Jak w labie to ich maszyna,mi tłumaczyli że aparat rysuje,gdy zaprzeczyłem to zwalili na kasetę,taka opcja jest możliwa. W moim przypadku to ich robota bo na B.W.nie mam i od kiedy sam wołam kolor też brak rys.

  3. #3

    Domyślnie

    To nie klisza, to rysy na skałach, erozja je spowodowała.

    Czy rysy są w ogóle widoczne na kliszy? Podobnie jak kolega zapytam się czy sam wołasz czy w labie? Jak w labie, to poszukaj kogoś, kto to wywoła w koreksie, a najlepiej zrób sam.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Wołane samemu w koreksie. Rysy widoczne pod ppwiekszalnikiem również tak wiec porysowana klisza.
    Nie ma takich problemów z F90 czy Yashica tak wiec na 100% cos jest nie tak z F80
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  5. #5

    Domyślnie

    No to teraz najlepiej ustalić po której stronie kliszy jest rysa czy od strony transportu czy od emulsji. Jednak skoro piszesz, że się przemieszcza, z kliszy na kliszę, to chyba w rachubę wchodzi tylko sumienne przeczyszczenie, pędzel, izopropanol i grucha.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm bez lupy raczej nie zobaczę po której stronie jest rysa a tej pod ręką brak. No nic może po prostu jeszcze raz przeczyszcze puszkę i zobaczymy czy to coś pomoże.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  7. #7

    Domyślnie

    No i kasety trzymane w kieszeni mieć zapakowane w pudełkach

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie... a może jednak kaseta? Już nie raz widziałem (zupełnie drogie) klisze zapakowane w kasety jakby z recyklingu.
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Problem występuje na Acrosie i Ilfordzie. Przyszło mu na myśl że może rysuje się jak nawijam na szpule koreksu. Używam torby tak wiec zawsze jakoś tam dotknie filmu. Ale też z drugiej strony rysa jest na całej długości filmu w tym samym miejscu. Czasami tylko wydaje się mniejsza na niektórych klatkach.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •