Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    Ja do dziś mam kilka rtęciowych bo te elektroniczne to coś kiepsko działają.
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 17-12-2012 o 23:15 Powód: Usunięcie podpisu

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Ja tego nie rozumiem Kiedyś była szklana rurka z podziałką i rtęcią i wszystko działało jak należy. Teraz na kilkanaście rodzajów termometrów nic nie jest wiarygodne
    Kiedyś to nawet D100 robiło zdjęcia

  3. #23

    Domyślnie

    rtęciowe lub te z płynem, bo jest różny, są zdecydowanie najdokładniejsze
    dokładna elektronika jest bardzo droga a i tak potrzebuje skalowania
    dokładność elektronicznych termometrów zależy bardzo od siły baterii i części używania...tracą dokładność...
    jako orientacja wystarczą ale w przebiegu choroby wirusowej z wysoką temperaturą gdzie liczy się czas do podania następnej dawki leku się nie nadają....
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  4. #24

    Domyślnie

    Podobno w miarę dokładny pomiar daje termometr Microlife NC 100. Jest elektroniczny i bezdotykowy, wyposażony w dodatkowe funkcje typu alarm gorączki. Ale są też inne termometry tej firmy, też niezłe.
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 09-07-2013 o 14:07

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Ja do dziś mam kilka rtęciowych bo te elektroniczne to coś kiepsko działają.
    Mój ojciec ma trzy rtęciowe, z których każdy pokazuje inną temperaturę.
    Mierzy trzema na raz i wyciąga średnią
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #26

    Domyślnie

    Mi kiedyś znajomy lekarz polecił Braun IRT 4520, przyznaję, że jest rewelacyjny.
    || D610, D750 + Nikkor 35mm f/1.8, Nikkor 85mm f/1.8, SIGMA 20mm f/1.4, Nikkor AF-S 24-120 mm f/4G ED VR || Sony NEX + ZEISS Sonnar T* E 24 mm F1,8 ZA ||

  7. #27

    Domyślnie

    u kupno takiego jak nam mierzono temperaturę jak bylismy niemowlakami problemu nie rozwiąże ? Przeżylismy, dorośliśmy, jesteśmy zdrowi i problemu nie ma.
    Czy teraz niemowlaki sa inne niż my byliśmy i wymagają kosmicznej technologii do zmierzenia temperatury.
    Prosze mnie uświadomic bo czytając te wszystkie watki mam prawo podejrzewac ze obecnie dzieci rodza się jakieś inne bo wymagają tak zaawansowanych i kosmicznych rozwiązań jakich 30 lat temu nie było. A patrze po znajomych i jakoś nie sa koślawi, głupi, niedożywieni mimo że mierzyli im temperature rtęciowym i srali w tetrę.

  8. #28

    Domyślnie

    Rtęciowych już się nie produkuje/sprzedaje od dawna.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    u kupno takiego jak nam mierzono temperaturę jak bylismy niemowlakami problemu nie rozwiąże ? Przeżylismy, dorośliśmy, jesteśmy zdrowi i problemu nie ma.
    Czy teraz niemowlaki sa inne niż my byliśmy i wymagają kosmicznej technologii do zmierzenia temperatury.
    Prosze mnie uświadomic bo czytając te wszystkie watki mam prawo podejrzewac ze obecnie dzieci rodza się jakieś inne bo wymagają tak zaawansowanych i kosmicznych rozwiązań jakich 30 lat temu nie było. A patrze po znajomych i jakoś nie sa koślawi, głupi, niedożywieni mimo że mierzyli im temperature rtęciowym i srali w tetrę.
    Wiesz, to jest tak, że jak się nie ma dziecka, to trochę się nie wie, o czym się piszę... Oczywiście, jakoś się wychowaliśmy i wyrośliśmy, mimo braku kosmicznych technologi... Ale zapytaj swoich rodziców, jaką gehennę przechodzili i oni i Ty, jak Ci mieli rtęciowy termometr wsadzić w... tam, właśnie tam, żeby Ci zmierzyć temperaturę, podczas gdy Ty miałeś wysoką gorączkę, byłeś marudzący, zapłakany, źle się czułeś, liczyła się każda minuta... Bo u dziecka sprawy mogą przybrać zły obrót dosłownie z minuty na minutę... Kiedyś też umieralność była większa, bo nie było kosmicznych technologii. Więc dlaczego mamy z nich nie korzystać teraz, skoro są na wyciągnięcie ręki? Wiesz ile można i dziecku i sobie stresu oszczędzić, mając możliwość zmierzyć temperaturę w pół sekundy, a nie w 3 minuty?

  10. #30
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Rtęciowych już się nie produkuje/sprzedaje od dawna.
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...+rt%C4%99ciowy ;>

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •