Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-200mm f/2,8 EX APO IF HSM (Nikon)

    Gdzie mam kupić by jak najmniej zapłacić

    A może używanej ktoś się chce pozbyć ???

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  2. #2

    Domyślnie

    Najtaniej jak widzialem (i sam zreszta kupilem) to bylo na gieldzie w Stodole. Kosztowala 3180zl, nowka w pudelku z 12-miesieczna gwarancja renomowanego importera.
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  3. #3

    Domyślnie

    a jakie wrazenia z uzywania tego wlasnie szkielka ?
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eclipse
    a jakie wrazenia z uzywania tego wlasnie szkielka ?
    Wkleje zatem z innego mojego postu:
    Powiem szczerze. Ani troche nie zaluje, ze wybralem wlasnie ja a nie Nikkora 80-200/2.8 new. Szklo rysuje calkiem ladnie przy f2.8 i bardzo ladnie gdzies od f4-f5.6, bokeh jest mily dla oka (nie robi sie podwojny, jak to widzialem na fotkach przy f2.8 z Nikona) i aberracji chromatycznych jak na razie nie zauwazylem (pewnie to zaluga 4 soczewek ED w konstrukcji). HSM dziala szybciej, ciszej i pewniej niz "srubokret" w Nikkorze 80-200/2.8. Na plus Nikkora dalbym jakosc wykonania - on jest po prsotu pancerny Ale Sigma tez nie jest zla, powiedzmy, ze stopien wyzej niz DX 18-70/3.5-4.5, jest uzyte sporo metalu. Wyprobowalem ja w ostatnia sobote na slubie (zreszta to byla moja pierwsza powazna akcja z D70 i naprawde przyjemnie popatrzec na fotki zrobione z jej uzyciem. Anyway moge te Sigme polecic z czystym sumieniem. Najblizszy konstrukcyjnie Nikkor to bylby raczej AF-S 80-200 ze wzgledu na SWM i IF, ale to juz bardzo drogo no i 300g wiecej do dzwigania
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  5. #5

    Domyślnie

    ok, dzieki wielkie za kilka slow... sorry, ze nie poszukalem wczesniej tego posta ale spiacy jestem troszke i taki jakis "przymulony" :>
    kurcze, tak caly czas mam dylemat co do zakupu powaznego szkla, i oczywiscie mam wybor miedzy nikkor 80-200 a ta wlasnie sigma...
    jeszcze raz dzieki, a czy ktos jeszcze z forumowiczow moze cosik dodac od siebie na temat tych dwoch "rurek" ?
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  6. #6

    Domyślnie dylematu ciąg dalszy

    Eclipse

    Mam ten sam dylemat

    na razie na krótkie i dobre szkło mnie nie stać, pomyślę o tym później. Teraz się przymierzam do 70-200 albo 80-200

    Szczerze powiem to chyba się skłaniam ku Sigmie. Nowa z gwarancją w cenie używanego Nikkora. Dodatkowo HSM czyli powinien być sporo cichszy niż nikkor. Co do jakości zdjęć to myślę, że będzie bardzo podobnie. Dodatkowo sigma ma IF co też nie jest bez znacznia przy moich porąbanych pomysłach (fotografowanie ludzi przez szyby, którzy niekoniecznie o tym wiedzą) - można założyć polara.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  7. #7

    Domyślnie Re: dylematu ciąg dalszy

    Cytat Zamieszczone przez gmoszkow
    Mam ten sam dylemat
    jak sobie z nim poradzisz to daj mi znac... gdzie i za ile of kors
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  8. #8

    Domyślnie Re: dylematu ciąg dalszy

    Cytat Zamieszczone przez gmoszkow
    Szczerze powiem to chyba się skłaniam ku Sigmie. Nowa z gwarancją w cenie używanego Nikkora. Dodatkowo HSM czyli powinien być sporo cichszy niż nikkor.
    Nie powinien, ylko jest Sprawdzlem zanim kupilem. Dodatkowo Sigma mniej "polowala" w okolicy punktu ostrosci. Porownywalem sobie ja z Nikkorem 80-200/2.8 ale tym nowym, ktory nadal jest w produkcji, a wiec majacym najszybszy AF wsrod "srubokretowych" 80-200/2.8.

    Co do jakości zdjęć to myślę, że będzie bardzo podobnie.
    Dokladnie. Jak dla mnie niewielkie roznice w ostrosci miedzy tymi dwoma szklam, w ktorakoliwek strone by nie byly, maja znaczenie tylko dla onanistow sprzetowych Z tego co widzialem Sigma ma za to nieco lepszy bokeh na w pelni otwartej przeslonie - rozmyty obraz nie ma sklonnosci do "rozdwajania sie" jak to widzialem na fotkach z Nikona.

    Dodatkowo sigma ma IF co też nie jest bez znacznia przy moich porąbanych pomysłach (fotografowanie ludzi przez szyby, którzy niekoniecznie o tym wiedzą) - można założyć polara.
    Akurat ten nowy Nikon 80-200/2.8 nie kreci mordka mimo braku IF. Zrobili to tak sprytnie, ze przednia ruchoma soczewka przemieszcza sie w swego rodzaju tubie z przodu. IF za to ma z reguly wplyw na szybkosc AF - przemieszczane sa nie najwieksze (a wiec i najciezsze), przednie soczewki obiektywu, tylko znacznie mniejsze, wewnetrzne
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  9. #9

    Domyślnie

    Będzie ktos miał ten obiektyw na zlocie?? Bardzo chętnie bym go poogladał on-line
    pozdrawiam Sebastian

  10. #10

    Domyślnie

    A kiedy ma byc ten plenerek? Chyba cus przegapilem
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •