Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 61
  1. #41

    Domyślnie

    No właśnie eksport - import zdjęć mniej mnie interesuje, wtedy sobie idę na kawkę. Chodzi mi tylko o płynność pracy LR, suwaczki, przejście do następnego zdjęcia bez dłuższego oczekiwania itd.
    Pamięć RAM mam zamiar dokupić indywidualnie u innego sprzedawcy.
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #42

    Domyślnie

    dopytam w temacie, czy w mini wersja serwer da sie bez problemu wymienic obydwa dyski?
    czy ktos to robil?

  3. #43

    Domyślnie

    Mnie interesuje co prawda nie wersja server lecz 2.6 Ghz i mogą mi zamontować dysk SSD oraz HDD, który został po zamianie. Wszystko wewnątrz Mini, aby to zrobić potrzebna jest jakaś dodatkowa taśma za 130 zł. Tak więc w wersji serwer też jest to do zrobienia.
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koziak Zobacz posta
    Mnie interesuje co prawda nie wersja server lecz 2.6 Ghz i mogą mi zamontować dysk SSD oraz HDD, który został po zamianie. Wszystko wewnątrz Mini, aby to zrobić potrzebna jest jakaś dodatkowa taśma za 130 zł. Tak więc w wersji serwer też jest to do zrobienia.
    dzieki, to ysle ze w nowym roku czeka mnie zakup nastepnego monitora i wymiana imaca na mini

  5. #45

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta, bo mam podobny dylemat. Mianowicie, w tym roku bądź w przyszłym zakupię komputer stacjonarny. Mój macbook pro jest już dość leciwy i niezłej zadyszki łapie na LT5. Poza tym nie ma to jak 27" na ekranie. Myślałem o PCecie na Windowsie, ale jak sobie przypomnę ten system to mi się odechciewa. System Apple jest tak bezawaryjny i bezproblemowy (korzystam od 6-7 lat), że po prostu nie widzę dla niego alternatywy.
    Miał być iMac 27", ale po przeczytaniu kilku ciekawych artykułów dochodzę do tego samego wniosku co autor wątku czyli mac mini + Eizo/NEC + dysk zewnętrzny. Pytanie jaki monitor 27" i czy mac mini (no właśnie, który?) nie będzie aby za słaby przy większym imporcie RAWów? Mój macbook (mid 2010, 2.4GHz dual-core i5, 4GB RAM, Intel HD Graphics 288MB) nie daje rady - łapie zawieszki i grzeje się na potęgę.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Miał być iMac 27", ale po przeczytaniu kilku ciekawych artykułów dochodzę do tego samego wniosku co autor wątku czyli mac mini + Eizo/NEC + dysk zewnętrzny. Pytanie jaki monitor 27" i czy mac mini (no właśnie, który?) nie będzie aby za słaby przy większym imporcie RAWów? Mój macbook (mid 2010, 2.4GHz dual-core i5, 4GB RAM, Intel HD Graphics 288MB) nie daje rady - łapie zawieszki i grzeje się na potęgę.
    Z monitorów polecam Ci Eizo Cg 276 i CG 277. Mam obydwa i jestem bardzo zadowolony z nich, praca bezawaryjna, żadnych problemów.
    Ja bym na Twoim miejscu poszukał jakiegoś Mac Pro np. model z końca z 2012r, +3 GHz, 12 core, z 64 GB RAM i dobrą kartą grafiki. Można je kupić*w dobrych cenach obecnie.
    Oczywiście jeśli chcesz nowy komputer to Mac mini ale najlepiej pożycz go sobie w max konfiguracji i zobacz czy do Twojej pracy pasuje. Bo może się okazać że jednak jest za słaby a lepiej wiedzieć to PRZED zakupem niż PO ZAKUPIE
    Z tym "grzaniem na potęge" to sprawdź w Activity Monitor czy nie masz jakiegoś procesu któ®y na 100% obciąża procesor i grzeje bardzo Maca. Są takie badziewia np. "OUC" które grzeją strasznie komputer.
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 09-01-2016 o 09:21
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Mój macbook (mid 2010, 2.4GHz dual-core i5, 4GB RAM, Intel HD Graphics 288MB) nie daje rady - łapie zawieszki i grzeje się na potęgę.
    Czas najwyższy otworzyć laptopa i wyczyścić kanały wentylacyjne i wiatrak. Ta czynność nie wymaga żadnych zdolności technicznych poza odkręceniem 10 śrubek oraz odpięcia baterii. Przy okazji wsadź 8GB RAM oraz zamień HDD na SSD, a dostaniesz drugą młodość tego laptopa. 4GB przy zabawie z plikami graficznymi jest wąskim gardłem a do tego wolny dysk (5400rpm) dokłada swoje. Jeśli SSD jest za drogie dla Ciebie, ponieważ chcesz mieć też dużą pojemność (500GB-1TB), pomyśl o wymianie HDD na SSHD (hybrydę 1TB). Myślę że w kwocie do 140 euro (RAM jakieś 60 Euro, reszta na SSHD) zamknąłbyś się w modernizacji tego laptopa.

    Druga sprawa, czy przypadkiem nie masz śmieci w systemie, szczególnie przy aktualizowaniu z jednej wersji na drugą sporo śmieci zostaje.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Miał być iMac 27", ale po przeczytaniu kilku ciekawych artykułów dochodzę do tego samego wniosku co autor wątku czyli mac mini + Eizo/NEC + dysk zewnętrzny. Pytanie jaki monitor 27" i czy mac mini (no właśnie, który?) nie będzie aby za słaby przy większym imporcie RAWów?
    Weź pod uwagę, że autor do tych wniosków doszedł ładnych parę lat temu, kiedy mac mini miały jeszcze w miarę sensowne procesory. W tej chwili mac mini mają maksymalnie 2 rdzeniowe procesory i to o stosunkowo niskim taktowaniu. Komputer stacjonarny, złożony na płycie ATX na normalnym i5/i7 da Ci nawet kilkukrotnie więcej mocy obliczeniowej niż mini, a jeżeli wydasz podobną kwotę którą musiałbyś wydać na top mini, to będzie to bardzo dobry sprzęt. Nie jesteś zmuszony do pracy na Windows - możesz pomyśleć o hackintoshu.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Z monitorów polecam Ci Eizo Cg 276 i CG 277. Mam obydwa i jestem bardzo zadowolony z nich, praca bezawaryjna, żadnych problemów.
    Ja bym na Twoim miejscu poszukał jakiegoś Mac Pro np. model z końca z 2012r, +3 GHz, 12 core, z 64 GB RAM i dobrą kartą grafiki. Można je kupić*w dobrych cenach obecnie.
    Oczywiście jeśli chcesz nowy komputer to Mac mini ale najlepiej pożycz go sobie w max konfiguracji i zobacz czy do Twojej pracy pasuje. Bo może się okazać że jednak jest za słaby a lepiej wiedzieć to PRZED zakupem niż PO ZAKUPIE
    Z tym "grzaniem na potęge" to sprawdź w Activity Monitor czy nie masz jakiegoś procesu któŸy na 100% obciąża procesor i grzeje bardzo Maca. Są takie badziewia np. "OUC" które grzeją strasznie komputer.
    Jeśli chodzi o monitor to raczej byłby to Eizo CX271 (lub podobny) - cenowo 9 tys. za jeden z tych, które posiadasz to trochę za dużo jak dla mnie. CX271 z kalibratorem Spyder 5 to koszt rzędu 6300 zł.
    Mac Pro fajna sprawa i trochę zacząłem się rozglądać. Np., tu jest z 2013 roku, ale niby nowy z gwarancją. Pewnie za 2400-2500 euro by poszedł. Nowy 3700 euro co zdecydowanie odpada. Tak czy inaczej nie wiem czy chciałbym zainwestować tyle pieniędzy w technologię, która za chwilę okaże się być przestarzała. Budżet był 11 tys. zł Sens jest chyba tylko wtedy gdy się zarabia na fotografii. Fajne okazje można wyrwać czasami na craigslist.org, ale kiedy ja znowu w Stanach zagoszczę..
    Otworzyłem Activity Monitor, ale jest tam tyle niezanych mi rzeczy, że nie wiem co miałbym zamknąć.

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Czas najwyższy otworzyć laptopa i wyczyścić kanały wentylacyjne i wiatrak. Ta czynność nie wymaga żadnych zdolności technicznych poza odkręceniem 10 śrubek oraz odpięcia baterii. Przy okazji wsadź 8GB RAM oraz zamień HDD na SSD, a dostaniesz drugą młodość tego laptopa. 4GB przy zabawie z plikami graficznymi jest wąskim gardłem a do tego wolny dysk (5400rpm) dokłada swoje. Jeśli SSD jest za drogie dla Ciebie, ponieważ chcesz mieć też dużą pojemność (500GB-1TB), pomyśl o wymianie HDD na SSHD (hybrydę 1TB). Myślę że w kwocie do 140 euro (RAM jakieś 60 Euro, reszta na SSHD) zamknąłbyś się w modernizacji tego laptopa.

    Druga sprawa, czy przypadkiem nie masz śmieci w systemie, szczególnie przy aktualizowaniu z jednej wersji na drugą sporo śmieci zostaje.
    Dzięki za radę. Otworzyłem Macbooka i rzeczywiście było tam tyle kurzu, że aż się zdziwiłem. Dopiero dziś mam trochę czasu więc jeszcze nie wiem czy nadal się tak grzeje czy nie.
    Macbooka kupiłem gdy ten miał rok od grafika komputerowego - mam dysk SSD 250GB. Może warto tak jak mówisz zainwestować w większą ilość RAMu.
    Śmieci w systemie? Chyba tylko tyle ile się nazbiera wertując kolejne strony internetowe, bo ilość dodatkowych programów zamyka się w dziesiątce.

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Weź pod uwagę, że autor do tych wniosków doszedł ładnych parę lat temu, kiedy mac mini miały jeszcze w miarę sensowne procesory. W tej chwili mac mini mają maksymalnie 2 rdzeniowe procesory i to o stosunkowo niskim taktowaniu. Komputer stacjonarny, złożony na płycie ATX na normalnym i5/i7 da Ci nawet kilkukrotnie więcej mocy obliczeniowej niż mini, a jeżeli wydasz podobną kwotę którą musiałbyś wydać na top mini, to będzie to bardzo dobry sprzęt. Nie jesteś zmuszony do pracy na Windows - możesz pomyśleć o hackintoshu.
    Racja. Aż do teraz o hackintoshu nie słyszałem. Masz z tym jakieś doświadczenia?

    Dzięki serdeczne panowie

  10. #50

    Domyślnie

    po polsku o hacintoshu to na hamac.pl
    masz tez wiele info w sieci po angielsku

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •