Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61
  1. #31

    Domyślnie

    A ja właśnie kupię sobie ACD 27" jak mi tylko żonka wkońcu pozwoli, i ani nie będę zwracał uwagi na to czy jest ok czy nie. Ma IPS, i jest o niebo lepszy od mojego obecnego grata za 500zł z marketu, a to mi na początek wystarczy. Kiedyś, kupię do niego EIZO też 27" i na ACD będę miał panele, na EIZO podgląd. Tak to widzę. ACD nie nadaje się aby być monitorem docelowym, ale pięknie wygląda i ma wystarczająco dobry obraz żeby posłużyć jako główny monitor do pracy, który kiedyś uzupełni jakiś specjalistyczny ekran świetnie oddający kolory.
    ;]

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d_g Zobacz posta
    zrobilem slub, zaprosilem mlodych do siebie, zeby mogli zobaczyc zdjecia i wybrac te ktore chca miec na scianie. wszystko ladnie pieknie, zachwyceni, szczeny leza na podlodze. widza monitor, sprzet wokol biurka i sobie mysla, ze pewnie kosztowalo majatek. pytaja co to za monitor. zaczynam zachwalac, ze taki idealny, ze kolory pieszcza oczy itp. itd...zamawiam wydruki w bardzo znanym i polecanym labie. rozpakowuje je przy Mlodych i znow szczeny leza na podlodze, ale nie z podziwu jakosci wydruku, a dlatego ze kolory na zdjeciach nie odpowiadaja tym co na tym wypasionym monitorze. dzwonie do labu i pytam sie jak to mozliwe, mowia, ze w takim a takim profilu zdjecia zapisane, wrzucili w maszyne i tak wyszlo.
    Dobry monitor daje możliwość pokazania jak lab spieprzy robotę PRZED wysłaniem tam zdjęć. Taka kontrolowana katastrofa. Natomiast faktem, że u fachowca-fotografa zarządzanie barwą leży i kwiczy, nie należałoby się za bardzo chwalić przed klientami.

    Cytat Zamieszczone przez d_g Zobacz posta
    moze byc zwykly LG z marketu i tak zdjecia beda dobrze wygladaly u nas na ekranie jak i na ekranie u klienta w domu.
    Wyjątkowo często powtarzany błędny stereotyp. Proszę się przejść do sklepu gdzie stoi ściana monitorów. Każdy świeci inaczej. Pan bierze jeden z nich, klient inny z nich. No i jak mają wyświetlać dobrze u nas i dobrze u klienta jeśli świecą inaczej?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 14-12-2012 o 03:30
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    A ze niby do pracy z kolorem nadaje sie badziew z supermarketu ? Nie obrabiam zdjec profesjonalnie, ale roznice w odwzorowaniu kolorow i efekty tego widoczne na odbitkach byly sa dla mnie jednoznaczne.
    Są profesjonaliści i "profesjonaliści" - sam znam takiego. Profile, monitor się dla niego nie liczy, tylko wykute na pamięć zakresy/proporcje numeryczne (wartości R, G, B) dla np. skóry człowieka. ... a to że jego efekt pracy wygląda niejednokrotnie sztucznie, to inna sprawa, która mu zupełnie nie przeszkadza.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d_g Zobacz posta
    dla mnie jest to "chłyt małketingowy" producentow monitorow zeby wykasowac konsumentow. Monitor ma idealne odwzorowanie barw - i co z tego jesli zdjecia sa drukowane na podrzednej maszynie, ktora nie jest sprofilowana z ekranem i juz tych pieknych kolorow, ktore mamy na ekranie na odbitkach juz nie ma.
    zrobilem slub, zaprosilem mlodych do siebie, zeby mogli zobaczyc zdjecia i wybrac te ktore chca miec na scianie. wszystko ladnie pieknie, zachwyceni, szczeny leza na podlodze. widza monitor, sprzet wokol biurka i sobie mysla, ze pewnie kosztowalo majatek. pytaja co to za monitor. zaczynam zachwalac, ze taki idealny, ze kolory pieszcza oczy itp. itd...zamawiam wydruki w bardzo znanym i polecanym labie. rozpakowuje je przy Mlodych i znow szczeny leza na podlodze, ale nie z podziwu jakosci wydruku, a dlatego ze kolory na zdjeciach nie odpowiadaja tym co na tym wypasionym monitorze. dzwonie do labu i pytam sie jak to mozliwe, mowia, ze w takim a takim profilu zdjecia zapisane, wrzucili w maszyne i tak wyszlo. No to teraz musze wytlumaczyc klientom, ze moj monitor jest lepszy niz maszyna drukujaca. sa zawiedzeni, bo oczekiwali tego samego co pokazywal ten super hiper monitor - to oczywiscie tylko hipotetycznie, ale takie rzeczy moga miec miejsce
    tak wiec wmawianie ludziom, ze tylko super hiper monitory nadaja sie do obrabiania zdjec moim zdaniem to czysty marketing, bo zwykly zjadacz chleba roznicy nie zobaczy, a naszymi klientami sa w 90% zwykli zjadacze chleba
    Jak ktoś może nazywać siebie "profesjonalistą" korzystając z niesprawdzonych losowych labow?
    Dla mnie efektem końcowym jest odbitki więc ma wyglądać tak jak ja chce, dlatego mam swój lab, przetestowany z profilem maszyny itp.

    Dopuszczenie do takiej sytuacji jak mówisz jest trochę żenujące.

    Cytat Zamieszczone przez d_g Zobacz posta
    - dwa monitory to wygoda pracy, tak ale wmawianie ludziom, ze TYLKO Eizo lub Nec sie do tego celu nadaja mz to juz marketing, a nie wygoda pracy
    - ten sam fotograf wyslal zdjecia do magazyny foto i tam wyszlo w druku dobrze, nie tak samo jak na monitorze, ale lepiej niz wydruki z labu
    - profil mozna pobrac, ale jesli nie masz na to czasu? jezeli masz 5 zlecen w tygodniu i wspolpracujesz z wieloma labami, to co? do kazdej maszyny bedziesz sciagac profil i bedziesz robic testy?
    - a moze w ofercie fotografa jest wydruk A2 i wtedy klient wybiera zdjecie, ktore chce mic u siebie w sypialni nad lozkiem?
    Skoro nie wyszło tak jak na monitorze to znaczy ze wyszło złe, ponieważ widocznie w ogóle nie kontroluje efektu finalnego.
    Profil należy pobrać i przetestować. Z ilu rożnych labow korzystasz? 5?6? Jaki problem jest wysłać do wszystkich to samo zdjęcie w formacie 20x30 ? 30zl i 1dzien roboty Cie to bedzie kosztować?
    A bedziesz miał spokój na dłuższy czas. Ale widocznie jesteś taaaak zarobiony ze wolisz olewac klientow( bo inaczej tego nie można nazwać) to im wspolczuje.

    A co do tego ze ja im oddam obrobione zdjecia a oni wydrukuja je w podrzednym labie to nie moja wina. Zawsze mogę wydrukować te same 2-3 zdjecia w swoim labie i pokazać ze jest wszystko ok.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #35

    Domyślnie

    a tak w temacie watku korzysta ktos z mini plus dwa monitory? i zewnetrzne dyski? i czy warto wersje serwer z hdd i ssd?
    w nastepnym roku bede wymienial sprzet i sie zastanawiam albo znowu nad imac (ale nie najnowszy) albo mini (obydwa z dwoma panelami)

  6. #36

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Czy zauważę dużą różnicę w pracy w Lightroom 4 między Mac mini Intel Core 2.5GHz - 2012, a Mac mini Intel Core 2.6GHz(i7) - 2012. Mam zamiar od razu włożyć 16 gb ram i dysk ssd. Czy jest sens dopłacać do i7?
    I pytanie drugie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jak to jest z systemem przy zamianie fabrycznego dysku HDD 5400 na SSD? Mam jakieś CD z instalką? Czy kopiuję go z jednego dysku na drugi?
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #37

    Domyślnie

    Jejku, Dan Margulis robiłby korektę na monitorze B&W patrząc na cyferki w palecie Info

  8. #38

    Domyślnie

    W Twoim ulubionym serwisie koryguja Ci AF patrzac tylko na cyferki, w postaci binarnej.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Jejku, Dan Margulis robiłby korektę na monitorze B&W patrząc na cyferki w palecie Info
    Margulis nadal nie potrafi pojąć, że lata 80-te skończyły się ponad dwadzieścia lat temu

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koziak Zobacz posta
    Podłączę się pod temat.
    Czy zauważę dużą różnicę w pracy w Lightroom 4 między Mac mini Intel Core 2.5GHz - 2012, a Mac mini Intel Core 2.6GHz(i7) - 2012. Mam zamiar od razu włożyć 16 gb ram i dysk ssd. Czy jest sens dopłacać do i7?
    I pytanie drugie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jak to jest z systemem przy zamianie fabrycznego dysku HDD 5400 na SSD? Mam jakieś CD z instalką? Czy kopiuję go z jednego dysku na drugi?
    Tak, robi różnicę. Przy edycji nie, ale przy eksporcie tak. CO więcej, lepiej zrobić równolegle dwa eksporty po połowie plików, niż jeden ze wszystkim. Gdzieś czytałem takie testy, różnica jest wyraźna. Chyba na Fabryce Pikseli to było, ale nie dam głowy.

    Natomiast jeśli chodzi o RAM, to kup 4G, po czym w komputroniku zakup 2x8G Kingston (mają od listopada pamięć do mini) za 159zł sztuka, oszczędzisz w ten sposób "jedynie" 1.000 PLN! Wymiana zajmuje minutę, nie wymaga narzędzi, na www.macsales.com znajdziesz nawet filmy jak to zrobić, ale generalnie jest to wyzwanie na poziomie zmiany baterii w pilocie od telewizora. Aha, co ważne zmiana pamięci nie ma wpływy na gwarancję.

    Z dyskiem też się da, ale trudniej. I tu nie wiem jak z gwarancją, ale chyba to już powoduje utratę. Ale możesz podłączyć mały SSD via USB3 albo nawet TB i wskazać go jako scratch disc do PS. Działa jak burza podobnież, pewnie sam tak zrobię.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •