Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Tak, w EXIF-ie jest wszystko ja trzeba, obrazek moim zdaniem b. ładny, TC dobrze współpracuje też np. z 85/1.8 9sprawdziłem).
    Jest tylko jedno "ale" - opisałem to w innym wątku- że aparat czasem "głupieje" z naświetleniem. Podejrzewam, że jest to spowodane lekkim luzem na połączeniach aparat-TC-obiektyw i nie zawsze wszystko dobrze kontaktuje. Ale zamówiłem dodatkowy uchwyt. który ma usztywnić całość i liczę że on pomoże.
    pozdrowienia!

  2. #22

    Domyślnie

    Witam!
    Odgrzebuję wątek po prawie 2 latach. W tej chwili mam całą rozważaną "trójcę": N80-200/2.8, N300/4 i S120-300/2.8 (tę starszą) i sam sobie częściowo odpowiadam (po BARDZO WSTĘPNYCH testach "domowych") na temat porównania tych szkieł:
    1. Obrazek z Sigmy jest bardzo fajny, porównywalny z oboma Nikkorami (dobra ostrość na 2.8 w całym zakresie ogniskowych, fajne "sigmowe" kolorki)
    2. AF w Sigmie o rząd wielkości szybszy niż w obu śrubokrętach, celność taka sama,
    3. Stabilizacji nie ma nigdzie, więc nie biorę jej pod uwagę.
    4. Dochodzi jednak jedno "ale": wielkość, masa i poręczność Sigmy. Tu każdy z porównywanej dwójki Nikkorów bije ją na głowę. Każdy z nich mieścił mi się w niezbyt dużej torbie Tamrac Adventure, w przypadku Sigmy nie ma mowy o tym, w grę wchodzi wyłącznie plecak.

    Na testach ptaszkowo-sportowych nie byłem jeszcze (albo brak czasu, albo paskudna pogoda), zobaczę, jak (i czy się da w ogóle) da się operować Sigmą bez statywu ani monopodu.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #23

    Domyślnie

    Używam czasem N80-200/2.8 (pompka) razem z Kenko 2x i AF (D600) działa bez większych zastrzeżeń. Ale jakość nie bardzo mnie zadowala, częściej już przyczepiam Sigmę 170-500 na śrubokręt, a ona przecież też orłem nie jest.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •