Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 71
  1. #31

    Domyślnie

    Off topic Panowie :] Wracajcie do tematu bo szkoda, żeby taki fajny watek zmigrował na manowce.

  2. #32

    Domyślnie

    Pomnik cesarzowej Achai - Tom 2 - Andrzej Ziemiański - Dwa tygodnie przed premierą wersji papierowej można już kupić e-booka na razie na wyłączność ma tylko Publio, przy okazji ma też w promocyjnych cenach resztę cyklu. Czyli będę miał co robić w weekend, a po weekendzie skrobnę zdanie czy się podobało.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #33

    Domyślnie

    To czekam na wieści, sam niedawno przeczytałem Tom1 - i nie mogę się zdecydować czy jestem na tak, czy na nie. Po wcześniejszych 3 tomach większe wymagania chyba miałem.

  4. #34

    Domyślnie

    Kłamca - Jakub Ćwiek - Loki przetrwał Rangarok i teraz służy zastępom niebieskim. Pierwszy tom czteroksięgu zaczyna się podobnie jak cykl o Wiedźminie Sapkowskiego, zbiorem luźno ze sobą połączonych opowiadań. W związku z czym główna historia jest bardzo delikatnie zarysowana, za to można lepiej poznać głównych bohaterów. Na razie mam mieszane uczucia, ale zobaczę co będzie po całym cyklu.


    Opowiadania - Tomasz Pacyński - ciekawe i wciągające. O twórczość śp. Tomasza Pacyńskiego do tej pory ocierałem się tylko w antologiach, koniecznie muszę poszukać powieści.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 07-02-2013 o 10:40
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaskier Zobacz posta
    To czekam na wieści, sam niedawno przeczytałem Tom1 - i nie mogę się zdecydować czy jestem na tak, czy na nie. Po wcześniejszych 3 tomach większe wymagania chyba miałem.
    Ja też miałem większe wymagania. Pewnie sięgnę po 2 tom, ale nie zapowiada się na taką dawkę emocji jak 3 tomy Achaii.

  6. #36

    Domyślnie

    Ziemiański w trzech tomach zamknął całą historię Achai. Podjęcie tematu na nowo, jest spowodowane głównie tym, że to najbardziej kasowy tytuł tegoż autora. O kontynuacji mówiło się już od jakiegoś czasu i biorąc pod uwagę jak wydaje Ziemiański, to nowy cykl jest już cały napisany i co najwyżej trzeci tom jest jeszcze przed edycją, choć akurat nie wydaje mi się. Wydawnictwo raczej nie zdecydowało by się na wydanie bez zapoznania się z całością.
    Mnie się tom pierwszy "Pomnika..." czytało bardzo dobrze. Cieszy zmiana klimatu, choć faktycznie kontynuacja jest inna. Brakuje przede wszystkim silnego głównego bohatera, który stanowi oś wydarzeń. Niemniej jednak na tyle mnie zaciekawił pierwszy tom, że zacząłem już czytać drugi.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #37

    Domyślnie

    Pomnik cesarzowej Achai - Andrzej Ziemiański - środkowe tomy w trylogiach niezwykle ciężko oceniać. Zbyt wiele nie może się w nich wyjaśnić, żeby grande finale mogło być w tomie trzecim. Często powoduje to, że książka tonie w dłużyznach. Ziemiański drugi tom poświecił na lepsze poznanie bohaterów, są dwa główne wątki, które się uzupełniają. Odniosłem wrażenie, że tak w 2/3 treści tempo akcji nieco spadło, choć nadal się działo. Mnie się bardzo podobało i pozostaje kolejny rok czekać na ostatni tom.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #38

    Domyślnie

    Kłamca 2 - Bóg marnotrawny - Jakub Ćwiek - "Gentlemen, you had my curiosity. But now you have my attention.". Postacie nabrały mięsa, pojawił się czarny humor, pojawił się motyw przewodni. Zdecydowanie lepsze od tomu pierwszego. Teraz chwila przerwy na inne klimaty i wracam do Lokiego.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #39

    Domyślnie

    Bracia Sisters - Patrick DeWitt - początkowo bardzo mi przeszkadzał sposób narracji prowadzonej w pierwszej osobie. Do tego język owej narracji jest dosyć prymitywny. Przyjąłem jednak, że to nie wina przekładu, a to tylko jeden ze sposobów poznania głównych bohaterów.
    Jak już się przyzwyczaiłem to miałem okazję poznać ciekawą opowieść, umieszczona w trudnych czasach gdzie więcej sensacji wzbudza mycie zębów niż zabicie człowieka. Dla miłośników turpizmu, prymitywizmu i realizmu książka stanowi prawdziwą gratkę.


    Wioska przeklętych - antologia kilkunastu opowiadań, wydana na zeszłoroczne Halloween w postaci darmowego e-booka. W odróżnieniu od wydania z 2011 roku (31.10 Halloween po polsku) tym razem każde opowiadanie musiało dotyczyć przeklętej wioski - Strzyżewo, gdzieś na południu Polski. Nadal nierówno, choć lepiej niż rok wcześniej.

    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 15-02-2013 o 09:08
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #40

    Domyślnie

    Fajny wątek, będę tu zaglądał od czasu do czasu.

    Ja proponuję cykl opowiadań-przygód inkwizytora Mordimera Madderdina autorstwa Jacka Piekary - czyta się przyjemnie, słucha jako audiobooka jeszcze lepiej. Jest tego kilka pozycji. Takie polskie Imię Róży ocierające się (moim zdaniem niekoniecznie potrzebnie) o fantasy. Cytaty z Mordimera zaczynają żyć własnym życiem w internecie
    http://isbn.blox.pl/2011/04/Jacek-Pi...erdin-1-4.html tutaj cytaty i przy okazji wykaz opowiadań http://pl.wikiquote.org/wiki/Jacek_Piekara

    Drugi autor godny zapoznania się z nim to Stefan Darda. Mroczny klimat, ale realia (że tak ujmę) i akcja trylogii osadzona na Roztoczu, na Lubelszczyźnie. Po skończeniu jednego tomu gnacie do księgarni po drugi. Cykl "Czarny Wygon" zrobił na mnie niesamowite wrażenie. "Dom na wyrębach" mniejsze, ale za to podobał się mojemu znajomemu. Autor wydaje się być skromnym i sympatycznym człowiekiem - jeśli ma to jakieś znaczenie (miałem okazję poznać osobiście) http://www.stefandarda.pl/

    Okładek nie podaję, bo moim zdaniem w pierwszym przypadku zupełnie nie pasują do treści książek, a w drugim nie pasują tylko trochę
    Ostatnio edytowane przez Vinci ; 15-02-2013 o 09:31
    Cyfry i analogi

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •