Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71
  1. #1

    Domyślnie Poczytaj mi mamo - temat o książkach

    Witam,



    Jakiś czas temu już zaczął się dla mnie sezon autobusowych dojazdów do pracy. Porzuciłem rower na rzecz książek, które są chyba moim jedynym prawdziwym nałogiem. Czytam szybko, w związku z tym czytam dużo, przy tym nie wyznaję zasady, że książki zmieniają świat. Czytanie to dla mnie rozrywka, raczej trzymam się wybranych autorów i ciężko mi się przekonać do nowych.
    Będę zamieszczał krótkie notki na temat książek, przez które przebrnąłem. Zachęcam też innych do podobnych wpisów. Jak najbardziej subiektywnych, w końcu książki czyta się dla siebie nie na pokaz.

    Wiem, że był temat o książkach, ale nie mogę go znaleźć. Poza tym tam ludkowie w większości rzucali tylko tytuł i autora. Mnie zależy, żeby się pojawiło choć zdanie o danej książce.



    Dallas 63 - Stephen King - długie, ale ciekawe. W pewnym momencie zorientowałem się, że czytam już nie dlatego, żeby zobaczyć jak to się skończy, to było dla mnie mniej więcej jasne, ale dlatego, że mogę zobaczyć jak wyglądało życie w USA na przełomie lat 50 i 60.

    Carrie - Stephen King - ciekawy sposób prowadzenia narracji powoduje, że od początku wiemy jak się wszystko skończyło, wiemy jak zaczęło, ale nie wiemy dlaczego. Ciekawy opisy małomiasteczkowej społeczności na przełomie lat 70 i 80.

    Kobieta z Piątej Dzielnicy - Douglas Kennedy - wolno się akacja rozkręca, potem jest dość ciekawie, ale zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Kompletnie nie kupiłem wizji autora.

    Trucizna - Andrzej Pillipuk - kolejny tom przygód Jakuba Wędrowycza, jak to u Pilipuka, dobrze się czyta, dobra literatura rozrywkowa.

    Za progiem grobu - Andrzej Ziemiański - wbrew nazwisku, kryminał. Nieco naciągana historia, ale dość sprawnie napisana książka. Facetom się pewnie spodoba, babeczkom mniej. „Żołnierze Grzechu” - tegoż autora znacznie bardziej mi przypadły do gustu.

    Do Światła / W mrok - Andriej Diakow - książka z uniwersum Metro 2033. Znacznie lepsze od pierwowzoru. Wyraźnie zarysowane postaci, wartka akcja bez filozoficznych dłużyzn, które bardzo mnie męczyły w książkach Dimitrija Ghlukovskiego.

    Niuch - Terry Pratchett - kolejna pozycja ze Świata Dysku, tym razem skupia się na postaci komendanta straży miejskiej, który został zmuszony do wyjazdu na wakacje. Miłośników ŚD nie trzeba zachęcać, przeciwników nie ma co zmuszać. Bardzo dobrze mi się to czytało.

    Raport Badeni - Krzysztof Maćkowski - bardzo takie sobie, rzecz się dzieje pod koniec XIX wieku, a same smaczki w postaci odniesień do współczesności, to za mało żeby mnie wciągnęło. Książka jest krótka, co pozwoliło ją skończyć w jeden wieczór.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 17-03-2015 o 12:58 Powód: int.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #2

    Domyślnie

    To ja może dorzuce 3 grosze. Tez czytam sporo, najczęsciej około 4 książek jednoczesnie w róznych rozmiarach (tramwajowe, domowe, plenerowe)

    "Shantaram" Gregory David Roberts - Indie, slumsy. Australijski zbieg ukrywa się w Bombaju i rozpoczyna nowe zycie w slumsach. Działalnośc przestępcza, udział w wojnie w Afganistanie, dosyć szczegółowo opisane życie najbiedniejszych hindusów, ich tradycje problemy zycia codziennego, półświatek. Książka solidna (680 stron) całościowo ciekawie poprowadzona. Sporo quasi filozoficznych wynaturzen autora, miejscami nieco żenujących jednakże nie przysłaniających głównego watku ksiązki. Akcja dosyć wartka, sporo ciekawych rzeczy mozna się dowiedziec i uzmysłowić (szczególnie po wizycie w Indiach). Polecam choć osobiście mozna ja smiało o jakieś 150 stron skrócić. Przygodowo awanturnicza. Do Cizia Zyke troche daleko ale źle nie jest

    Kobieta z Piątej Dzielnicy - Douglas Kennedy - mnie się z kolei podobała. Jak dla mnie akcja szybko się rozkręciła. Juz od samego paryskiego hotelu Fajnie poprowadzona akcja, zaskakujące rozwiązanie. Czytałem jednym tchem w dwa dni. Książka została sfilmowana. Ciekaw jestem konfrontacji książka/film
    Podrzucę trailer: https://www.youtube.com/watch?v=wfTbNB566UY
    Ostatnio edytowane przez stock ; 07-12-2012 o 11:48

  3. #3

    Domyślnie

    A to ci Polka! - Stefan "Wiech" Wiechecki - wybór felietonów o Warszawie. Mnie urzeka fantastyczną gwarą warszawską i specyficznym humorem. Podobnie jak każdy inny zbiór felietonów Wiecha jest to spora porcja lekkiego humoru do czytania na wyrywki, polecam wszystkim.

  4. #4

    Domyślnie

    sugerowałbym w tym wątku do opisywanych książek podpinać zdjecia okładek (z netu). Bo czasem jest tak że okładka jest dość chrakterystyczna i w księgarni łatwiej zapamiętać można okładkę niż sam tytuł

  5. #5

    Domyślnie

    Dobry pomysł Marcinie.

    Chłopcy - Jakub Ćwiek - ciekawa pozycja, dalsze losy Chłopców Piotrusia Pana, teraz to gang harlejowców. Mimo, że oryginalnego Piotrusia Pana kojarzę tylko z filmu z Robinem Williamsem, to książka weszła mi szybko i bezboleśnie. Zbiór opowiadań powiązanych ze sobą postaciami głównych bohaterów. Akcja osadzona we współczesnej Polsce.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Potępieni - Chuck Palahniuk , kolejna wykrecona ksiazka mojego ulubionego autora , " troche Piekła dla każdego "
    KARAWAN-a Literatury - Waldemar Łysiak , demaskuje współczesnych nam Pisarzy , pokazując ich miałkość i UB-ecka przeszłość
    Ostatnio edytowane przez egoiste ; 08-12-2012 o 16:55

  7. #7

    Domyślnie

    31.10 Halloween po polsku - antologia, jak to ma w zwyczaju, autorów ma wielu, co z kolei powoduje dużą różnorodność. Tematem przewodnim jest Halloween, w różnym ujęciu. Całość jest miejscami dosyć nierówna, ale nawet jak sie trafi na opowiadanie, które nie przypasi, to się szybko kończy. Ściągnąłem jako promocyjnego, darmowego e-booka w komplecie z edycją tegoroczną Wioska przeklętych. Ostatnia pozycja jednak poczeka bo zacząłem właśnie "Pod kopułą" Kinga, a to długaśne jest.

    Otchłań Ganimedesa - Tomasz Biedrzycki - twarde SF, wydane chyba tylko jako e-book. To nie jest nawet powieść, opowiadanie, akurat na trzy dni dojazdów do pracy. Takie sobie jednakże. Nie porywa ani językiem, ani fabułą.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8

    Domyślnie


    Wielbicielom klimatow postapokaliptycznych polecam serie Metro. I nie tylko dwie podstawowe pozycje ale tez pozostale z tego uniwersum.
    Mnie ksiazki Diakowa (do swiatla, w mrok) wciagnely bardziej nawet niz pozycje Glukhovskiego.
    500px.com/kubasikorski

  9. #9

    Domyślnie

    Teżpolecę "Shantaram" Robertsa. A to poniżej na dowód, że nie wszystko w książce jest fikcją.

    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  10. #10

    Domyślnie

    Dla lubiących coś z historią w tle cykl Stevena Saylora Roma sub rosa

    http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=3498

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •