Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Jacku ale dlaczego nie pobawić się wszystkimi możliwościami. Ja właśnie kombinuję żeby mógł raz być srebrny, a raz czarny. Dopiero od Ciebie dowiedziałem się jak to rzutuje na efekt w oku. Lampą na wprost też się teoretycznie nie błyska, a okazuje się, że jak takie zdjęcia popełni Tyszka fotografując Rubik to jest ok. Mnie nudzi fotografowanie w ten sam spodób, a jak można sobie bezkosztowo poeksperymentować to czemu nie. Myślę, że wiele geiazdeczej maxmodelsiwych będzie zadowolonych z tych tandetnych blików muszę pomyśleć o wymiennych pierścieniach wersja srebrna i czarna.
    Nikon

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Tyszka jak Tyszka, ale T. Richardsson jak błyska.
    Nie zajmujcie się odblaskami w oku, tylko patrzcie na oświetlenie osoby. Lampa służy do oświetlania, odblask jest rzeczą wtórną. Ty (wy) z rzeczy wtórnej, mało istotnej robicie kwintesencje zdjęcia. To jest odwrócenie kota ogonem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Każdy prędzej czy później przychodzi okres fascynacji technologicznymi aspektami fotografii, nie sądzę, żeby dało się tego uniknąć i nie uważam, żeby to było złe.

    Wydaje mi się, że nie ma portrecisty, który by nie miał okresu, w którym majstrował sobie oświetlenie z miliarda lamp, tylko po to, żeby zobaczyć 'jak by to wyglądało'.

    Najpierw jest fascynacja samym robieniem zdjęć, potem dokładanie do torby/bagażnika tony dodatkowego sprzętu, a na koniec przychodzi (na tych, którzy dotrwają) refleksja, że przecież aparat wystarczy i powrót do prostych setupów, bez udziwnień i kombinowania...

    To chyba naturalna kolej rzeczy i dopada (prawie) każdego.

    Mój pierwszy ring był z plastikowego mlecznego pudełka i czterech krótkich świetlówek (wymontowanych z gablotki w szkolnej pracowni...).
    Wprawdzie szybko mi się to znudziło,
    wprawdzie teraz by mi się nie chciało...
    wprawdzie wyglądało to i działało - ot, tak sobie
    ale nie żałuję, i gdybym teraz znów miał 15 lat, na pewno bym znowu sobie zmajstrował takie coś

    Chłopaki na pewno prędzej czy później dojdą do tego co im próbujesz przetłumaczyć, ale ja zawsze byłem zdania, że uczyć się można tylko na swoich błędach, cudze to najwyżej sugestia, nigdy pewnik (w końcu na pewno ON zrobił to gorzej niż JA to zrobię ;P)...

    Powodzenia panowie!

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Wiem. Sam robiłem ringa z 4 lamp błyskowych Elgawa 128 umieszczonych w odbłyśniku z giętkiej rury od wentylacji, schowane za mleczną plexi. Do kitu to było (niefunkcjonalne, brak regulacji mocy). Teraz mam rinflash z generatorem, nie jestem przeciwny ringom! Ale nigdy nie rozpatrywałem tego źródła światła pod kątem odblasków w oku.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Mój ringlight gotowy. Pomysł z bębnem od kabla fantastyczny. Gdyby ktoś z okolic katowic chciał się zabawić mam do oddania drugi sklejkowy krąg i jakieś resztki kabla
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    ok Panowi ja też jakiś czas temu coś takiego zmontowałem, potem kombinowałem z różnymi rodzajami i mocami żarówek bo obróbka często była męcząca..
    próbowałęm 15w, 25w, a teraz myśle nad jakimiś energooszczędnymi... może jakieś podpowiedzi tych co już to testowali?
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  7. #17

    Domyślnie


    Moje pierwsze testy były dzisiaj ! Żarówki tradycyjne 12x75W. To takie minimum można je ew. zamienić na 100W. Dlaczego obróbka ma być męcząca ? Chyba łatwiej niż przy tradycyjnym oświetleniu studyjnym - płaskie światło więc mniej DB w Photoshopie .
    Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    12x75=900w u siebie robiłem foty z oświetleniem z ringa ale modelka skarżyła się że światło ringu mocno oślepia osobę która na niego patrzy.
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  9. #19

    Domyślnie

    Czy są 60 czy 100 zawsze będzie kiepsko z patrzeniem na żarówki. Prosiłem modelkę o zamknięcie oczu i otwieranie tylko na rozkaz dała radę http://fotograty.pl/2013/01/05/ringl...tlistym-kregu/
    Nikon

  10. #20

    Domyślnie

    też metoda nie powiem, ale reakcja źrenic będzie ciekawa
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •