Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Jaki kupić statyw i głowicę za 700zł??

    Cześć Wam!

    Przychodzę do was z taki problemem... Chce sobie wreszcie kupić porządny statyw i głowicę i mięć na czym pracować. Statyw będę wykorzystywać głównie do fotografowania pomieszczeń, zdjęć kulinarnych. Więc chce mieć dużą precyzyjność w kadrowaniu... Przy zdjęciach kulinarnych jest to wskazane. I teraz nie wiem na co się zdecydować... Przyjęło się (tak ja przynajmniej słyszałem) że im cięższy statyw tym lepszy... Ja nie jestem posturny i nie pracuje w studio więc tachanie ze sobą do klienta 3kg statywu może nieźle nadwyrężyć mięśnie :/ Więc fajnie jak by był on lekki ale i stabilny Mój sprzęt w chwili obecnie warzy skromne 1.6kg (aparat+obiektyw+lampa).

    Interesujący mi się wydał statyw Triopo GE-3230X8C. Odpowiednia (uniwersalna) wysokość minimalna i maksymalna, bardzo duży udźwig aż 15kg!! i Cena całkiem przystępna. Jeszcze rozważam kupienie tańszej wersji tylko z obciążeniem 12kg. Podoba mi się, że jest lekki i wydaje się być zrobiony z solidnych materiałów.

    Patrzałem na cene podobnego statywu tylko, że Manfrotto i cena jest znacznieee wyższa... I zastanawia mnie czemu? Czyżby się dopłacało za samą markę??

    Co do głowicy... no to przyznam, że nie mam pojęcia jaką wybrać... Raczej kategorii 3D... ale naprawdę nie wiem którą wziąć...
    Dysponuje 700zł na wszystko i chciałbym zrobić mądre zakupy i mieć sprzęt na kilka lat

    Czy ktoś może doradzić jaką głowicę wziąć?? Może ktoś się podzielić opinią o samym statywie?? jest on stabilny??
    Jestem świeży w tym temacie i nie mam rozeznania więc liczę na waszą pomoc )

  2. #2

    Domyślnie

    Różnica w cenie jest łatwo wytłumaczalna:

    Triopo - made in PRC
    Manfrotto - made in Italy (jeszcze).

    Obciążenie 15 kg nie oznacza, że tyle może ważyć aparat z obiektywem. Jest to nacisk specjalnej prasy do momentu "rozkraczenia" się statywu. I do tego każdy producent używa innej prasy i innych warunków. Stąd te wartości są nieporównywalne, bardziej wiarygodne w przypadku Gitzo lub Manfrotto, a mniej w przypadku produktów z terenów, gdzie kontrola jakości traktowana jest z przymrużeniem oka.
    Więcej na temat statywów Triopo: http://www.scvphotoideas.com/2011/10...-traveler.html

    Akurat wybrałeś statyw pięciosekcyjny. To nie jest najlepszy wybór, bo im wiecej sekcji, tym mniejsza stabilność statywu. Lepiej przenieś ochotę na czterosekcyjny Triopo. A jeśli chodzi o głowice: akurat Triopo nie ma w ofercie głowic 3D, a twój budżet pozwoli chyba na niewiele więcej ponad to: http://www.foto-net.pl/sklep/produkt...to-804RC2.html. Względnie pozostaje pogodzić się z głowicami kulowymi i dobrać coś z oferty Triopo: http://www.triopo.pl/product_categor...82owice+kulowe

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm więc idąc w jakość wykonania... Niech zostanie ta głowica co zaproponowałeś, ale statyw Manfrotto a konkretnie model 055XPRO B. Jakie zdanie jest Twoje zdanie o tym modelu? Widzę, że się znasz i mnie to bardzo cieszy

  4. #4

    Domyślnie

    Posiadam ten model (albo raczej jego poprzednika) od 21 lat. Ostatnio nie używam, bo przeszedłem na lżejsze alternatywy (ale i drozsze). Dyskusja o Manfrotto i podobnych statywach toczyła się niedawno tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=188398. Warto poczytać te 12 stron.

  5. #5

    Domyślnie

    Przeczytałem cały wątek i chyba podjąłem już ostateczną decyzje.
    1.Statyw Triopo MX-1327. 3 sekcje- więc powinien być stabilny (nie zmalałem mniej). Odpowiednio wysoki. Niestety jest trochę ciężki... ale nic plecy trochę pobolą :/ Nie znalazłem tropo z karbonu który oferuje 3 sekcje... W sumie jest jeden, ale jest niski... Więc odpada.
    2. Co do głowicy to myślę, że Sirui K-20X będzie dla mnie odpowiedni. Podobają mi się poziomice które znacznie ułatwią ustawaniem pionu kadru.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •