Close

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 343
  1. #1

    Domyślnie Nowy iMac 27" late 2012 - ekran: odblaski, jakość, kolory, ...

    Ciekawy jestem opinii o ekranach w nowych iMacach 27". Czy ktoś już miał okazję je oglądać pod kątem zastosowań foto (Czornyj? ), szczególnie interesuje mnie odwzorowanie kolorów, jak wygląda kwestia odbijania światła (to nadal niestety nie ekrany matowe, ale producent chwali się, że udało się zredukować odblaski o 75%).

    Rynek sensownych monitorów (szczególnie większych 27") do foto jest bardzo wąski: Eizo, Nec, a jak komuś zależy poza jakością obrazu również na wyglądzie, to niestety w/w marki raczej odpadają . Porównywałem jeszcze "budżetowego" Della 27" z moim starym ostatnim matowym iMaciem (ostatni matowy od Apple, biały 24") i ten Dell subiektywnie wypada wiele gorzej (a już ostrość w iMacu miażdży ). Przydałaby mi się zmiana komputera na nowszy, szybszy, ale głównie wstrzymuje mnie przed tym kwestia monitora, który musiałbym kupić albo będzie to komputer all-in-one, ale wtedy musi mieć sensowny ekran, stąd moje pytanie.
    Ostatnio edytowane przez Bechlegor ; 02-12-2012 o 21:29

  2. #2

    Domyślnie

    Nowe imacze 27 są jeszcze nie do zobaczenia, ale ultracienkość nie zwiastuje nic dobrego. Nie odważyłbym się kupić tego wynalazku przez min. dobre pół roku, zanim pierwsi beta-testerzy nie zeznają jak to chodzi - już wcześniejsza 27-ka miała wady konstrukcyjne skutkujące częstymi wymianami matryc.

  3. #3

    Domyślnie

    Piszesz o żółknących matrycach i kurzu? Ale masz rację, że trzeba poczekać aż wyjdą wszelkie "choroby wieku dziecięcego". Choć patrząc po starych modelach te przypadłości mogą w ogóle nie zostać wyeliminowane przez producenta.

  4. #4

    Domyślnie

    W nowych Mackach jest Retina, w iMacku 27" tez pewnie będzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam na myśli syf dostający się do matrycy i powodujący nieodwracalne plamska, rzecz nagminna we wcześniejszych 27-kach.

    Retiny jak widać w nowych imaczach nie ma i pewnie jeszcze przez jakiś czas nie będzie.

  6. #6

    Domyślnie

    jesli odblaski sa takie jak w tym z 2011 to da sie pracowac ale zaopatrz sie w czarna koszule, czarna farbe na twarz i zgas swiatlo w pokoju

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2011
    Miasto
    BBa/Dublin
    Posty
    127

    Domyślnie

    27' mozna na razie zamowic tylko, czas to ok 3tyg. poczekam jakis czas, poczytam troche, czy nie ma z nim zadnych problemow i zapewne zagosci u mnie na biurku. Co do problemow z macami, ja korzystam bardzo intensywnie i zadnych usterek, blablabla nie zauwazylem, trzeba tylko dbac. I to wszystko.

  8. #8

    Domyślnie

    Wierz mi lub nie, ale ja zauważyłem dość sporą grupę mocno wq... klientów, którzy do zaprzyjaźnionego salonu Apple'a notorycznie przynoszą zasyfione 27ki na wymianę matrycy.

    A nie bardzo jest opcja dbać o to, by kurz nie dostawał się do wnętrza imacza.

  9. #9

    Domyślnie

    jackrabbit - nie chciałem się wyprowadzać do piwnicy, m.in. dlatego do tej pory nie wymieniłem mojego starego imacza (z matową matrycą) na nowszy model
    Zobaczymy jak to będzie z tymi nowymi. Ciekawe czy to co piszą na stronie: "umożliwiło wyeliminowanie dwumilimetrowego odstępu między LCD a szkłem" ma jakiś związek z tymi problemami, o których wspomina Czornyj i nie jest to jakieś "przyznanie się do winy" .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosnek Zobacz posta
    W nowych Mackach jest Retina, w iMacku 27" tez pewnie będzie.
    Tzn. rozdzielczość daleko powyżej 2560x1600 na tym 27"? Bo jak nie, to będzie bubel z nazwą retina, a nie retina.

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •