Close

Strona 3 z 83 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 828
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeremi1234 Zobacz posta
    Zastanawiam się na czym polega kalibracja, nie ma jakiejś instrukcji typu zrób to sam ?
    Jest. Po odkręceniu dołu aparatu będą dostępne 3 śruby do ustawienia modułu AF. Należy tak kręcić, aby ustawić go odpowiednio i nie skrzywić, bo lewa i prawa lub góra/dół będą inaczej ostrzyć... życzę powodzenia...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #22

    Domyślnie

    Jeśli pomyślałeś dlaczego wziąłem ten fragment w cudzysłów to wyczujesz ironię zawartą w stwierdzeniu. Ja wysłałem body do serwisu na kalibrację prawie po 4 miesiącach od zakupu. Teraz mam mniej czasu na robienie zdjęć i postanowiłem wykorzystać go na wyregulowanie korpusu. Moim zdaniem to najlepsza puszka jaką miałem do tej pory. Na d50 uczyłem się podstaw, d90 służyło mi wiernie (i teraz w zastępstwie d7000 świetnie sobie radzi), d7000 jest moim ostatnim korpusem przed przejściem na pełną klatkę i nie zamierzam tego faktu zmieniać.
    Wypijmy za blendy...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez N-kon Zobacz posta
    ...i to jest dobre pytanie.
    Jak wszyscy wyślą swoje body do kalibracji, to czas oczekiwania wzrośnie do miesiąca albo i dłużej.
    no i dobrze, nie rozumiem tego toku myślenia, fotografia to jakaś tam dziedzina która wymaga od operatora pownych umiejętnosci ale sprzęt którym sie posługujemy to tylko elektronika ktora czasami zawodzi więc dla czego nie mielibyśmy prawo tego poprawic?
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    sprzęt którym sie posługujemy to tylko elektronika ktora czasami zawodzi więc dla czego nie mielibyśmy prawo tego poprawic?

    Zgadzam się, ale jakakolwiek kontrola jakości powinna istnieć i wtedy tematu by nie było.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jest. Po odkręceniu dołu aparatu będą dostępne 3 śruby do ustawienia modułu AF. Należy tak kręcić, aby ustawić go odpowiednio i nie skrzywić, bo lewa i prawa lub góra/dół będą inaczej ostrzyć... życzę powodzenia...
    Nie zamierzam sam regulować, moje pytanie wynikało z czystej ciekawości
    Nikon - przybora
    "Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
    Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć."
    -M.Maliński

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    A gdzie w mojej okolicy skalibrują mi Nikona D 7000?

    Pozdrawiam

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Kalibrację przeprowadza tylko serwis autoryzowany Nikon w Warszawie.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #29

    Domyślnie

    mi za kalibrację d80 zaśpiewali 150zł więc chyba zrobię to sam
    D80 + 50 1.8D + 18-55 + 18-200VR

  10. #30

    Domyślnie

    no i jak nikt nie dostał jeszcze puszki po kalibracji?
    może wrzuci ktoś fotkę przed i po dla porównania..
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

Strona 3 z 83 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •