Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Robiłem. Gdzieś mam. Jak sie trochę lepiej poczuję to wygrzebię i wrzucę.
    Sowy nie są tym, czym się wydają

  2. #12

    Domyślnie

    Doszedłem do wniosku,że wszystkie kompakty z wymienną optyką są niewiele mniejsze od mojego D90.Jak nie idę na zdjęcia to w kieszeni mam Lumixa LX.
    __

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NIKOLAY Zobacz posta
    Tak sobie dumałem, dumałem, dumałem nad jakimś kieszonkowym aparatem i wydumałem, że ni.....W sumie albo zajmujemy się fotografią na TIP-TOP albo zamieniamy się w "pstrykaczy kieszonkowych". Co myślicie o takim podejściu ?
    Po całodziennej zabawie z Coolpix P7700 przeprosiłem się z starym D70. Pstrykać komórką wole zamiast kompaktem. Aparat ma być lustrzanka i basta.
    DX

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boomerang Zobacz posta
    Aparat ma być lustrzanka i basta.
    a to już np. dalmierz nie może być?
    To nie aparat?

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    duże miasto
    Posty
    8

    Domyślnie Podczerwień w V1

    A mój V1 zyskał nowe życie. Przerobiłem go na zdolnego do fotografowania pełnego spektum. Teraz nakręca się na obiektyw stosowny filtr IR i mamy fajną maszynkę do robienia z ręki zdjęć w podczerwieni.

  6. #16

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe. Podzieliłbyś się szczegółami? Jak przerobiłeś (odsyłałeś do przeróbki, czy sam, jeśli sam to jak), jakiego filtru używasz, jakiś przykład zdjęć...

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    duże miasto
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sam rozkręciłem, zamieniłem filtr na szkło borokrzemowe, skręciłem i żadna śrubka nie została. Najpierw szukałem firmy, ale cena za usługę była ciut wysoka (~800-900 pln), co przy wartości tego aparatu jest mocno odlotowe. Dlatego też poszperałem jak to rozkręcić i trochę informacji znalazłem, ale akurat do tego modelu jest tylko bardzo skrócony opis.
    Sama robota to 45 minut z odpowiednimi narzędziami (śrubokręt + coś do odpinania i zapinania taśm sygnałowych). Maleństwo to jest i do tego szczelnie upakowane. Prawie jak robota zegarmistrza.
    Do tego trzeba zakupić szkło, które puszcza IR. Optel z Opola takowymi szkiełkami handluje. Cena też mocna, blisko 300 pln + VAT, ale bez tego się nie da. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wreszcie wyjdę do jakiegoś zielonego parku.
    Jak chcesz szczegóły to pisz na priva.

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za info, jeżeli dojdzie do konwersji mojego aparatu to dopytam jeszcze o porady.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •