Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak osiągnąc taki efekt?

    Witam

    Zastanawiało mnie zawsze jak zrobić taki efekt jak na zdjęciu niżej, delikatne przymglenie? filtr? czy PS?

    nie będę więcej wstawiał zdjęć w stopce.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym to zrobił w PS
    Nic trudnego z tego co widzę
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  3. #3

    Domyślnie

    ale jak bys to zrobil??
    Człowiek całe życie się uczy...

  4. #4

    Domyślnie

    no wlasnie jakbyś to zrobil?? bo ze w PS to samemu się domyśleć można ;p
    nie będę więcej wstawiał zdjęć w stopce.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Ja bym to zrobił w PS
    Nic trudnego z tego co widzę
    Bardzo pomocna odp.
    No to jak? zdradzisz tajemnice ?

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar michauorin
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Gdańsk / Kosowo
    Posty
    26

    Domyślnie

    Jak na moje niewprawne oko:
    Filtr? niekoniecznie, łososiowo-różowy, ale myślę że powodowałoby to lekkie zwariowanie automatyki...
    W PS, prawdopodobnie zabawa na mieszaniu kolorów, HSL czy jak oni to tam nazwali, czerwony na pomarańczowy, niebieski na fioletowy ? Tak lekko.

    Jeśli chodzi Ci o sam efekt zamglenia - na dużo sposobów można, tu jest to mały kontrast między b. miękkimi kolorami, dobry efekt zamglenia (uwaga na WB jeśli chcesz to zrobić w kolorze, obawiam się że się nie da) jest niebieski filtr na obiektywie, albo żółty dla zbicia kontrastu. Kontrast często siada również jeśli świeci Ci w obiektyw, światło samo z siebie jest b. miękkie itp.

    Dużo obiektywów firmowo zapewnia zamglenie zwłaszcza na dużych otworach przesłony. A mała przesłona niewątpliwie jest tu zastosowana, patrząc na tło.
    I mało prawdopodobne aby był to szeroki kąt, perspektywa nie jest zaburzona, niestety nie ma exifa, ale wygląda mi na 50mm wzwyż. Stałka? niekoniecznie, może 70-200. Swoją*drogą zamglenie można dodać podbijając jasność w PS, ale wygląda średnio.
    Pomocne może być lekkie prześwietlenie, ładnie wygląda to z obciętymi przepałami, jak to "ma miejsce" na filmach kolorowych czasem.
    Da się jeszcze w drugą stronę, ale na kolorowym filmie (C41, nie slajd!), niedoświetlić nieco, może nie zawsze, i nie będzie to suprekontrolowalny efekt, ale czasem wygląda. (Przykłady widziałem na portrze 400).

    Ale żeby wiedzieć co komu odpowiada to trzeba sobie samemu potestować .
    W studio czy jak Ci się nudzi na dworze można jeszcze dodać jakiś materiał przejżysty przed obiektyw, tiul firankę itp. w pewnej odległości.
    Ostatnio edytowane przez michauorin ; 29-11-2012 o 23:30 Powód: gwiazdki się wkradyły i uciekły dopiski
    D80, N18-70, S70-210 APO, N50 1.8, N70-210(4-5.6), helios dwójka i pies
    Trochę 135 spod soczewek pancolara 50/1.8
    I 6x9 jak się naprawi

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki za jakis konkretny post, postaram sie pobawić w PS troche, moze autor zdjecia by napisał jak osiagnac taki efekt, zdjecie jest z nikoniarze
    pan badol widocznie chciał posta sobie nabic ktory absolutnie nic do tematu nie wnosi przy czym sie po czesci osmieszajac taka bystra wypowiedzia

    nalozylem filtr pomaranczowy wyszło mniej wiecej tak:



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez fotorider ; 30-11-2012 o 12:12
    nie będę więcej wstawiał zdjęć w stopce.

  8. #8

    Domyślnie

    Kolega michauorin sie rozpisal a przymglenie sprowadza sie tak najbanalniej do przesuniecia delikatnie w prawo srodkowego suwaczka w menu adjustments - brightness. Ni cholery nie moge sobie jego nazwy przypomniec
    Przymglenie a bokeh tla to cos kompletnie innego.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar michauorin
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Gdańsk / Kosowo
    Posty
    26

    Domyślnie

    Hmmm, chodzi o ten odpowiadający za midtones ? Punkt szarości czy jakoś tak to chyba nazwali

    Tak tak, miałem tylko na myśli że mydlenie niektórych obiektywów wygląda jak mgła aż...
    D80, N18-70, S70-210 APO, N50 1.8, N70-210(4-5.6), helios dwójka i pies
    Trochę 135 spod soczewek pancolara 50/1.8
    I 6x9 jak się naprawi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •