Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Lamerskie pytanie o filmowanie z D7000

    A więc nagrywaliśmy z modelką hot filmik i na aparacie jak to nagrywam ładnie wygląda ale po zgraniu na kompa filmik leci bokiem , że trzeba monitor pionowo ustawić aby było sensowne oglądanie czy np w Adobe Premiere można to skorygować i zapisać poprawnie?

    drugie pytanie czy można nagrywać bez głosu w d7000? bo to w sumie potem tylko przeszkadza, skoro i tak muszę wycinać go

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno masz w menu opcje wyłączyć mikrofon. Ja mam taką w d90.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  3. #3

    Domyślnie

    Win Movie Maker ma opcję odwracania.
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta
    Na pewno masz w menu opcje wyłączyć mikrofon. Ja mam taką w d90.
    w którym menu?

  5. #5

    Domyślnie

    Menu aparatu... Ustawienia filmu -> Mikrofon
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    A więc nagrywaliśmy z modelką hot filmik i na aparacie jak to nagrywam ładnie wygląda ale po zgraniu na kompa filmik leci bokiem , że trzeba monitor pionowo ustawić aby było sensowne oglądanie czy np w Adobe Premiere można to skorygować i zapisać poprawnie?

    drugie pytanie czy można nagrywać bez głosu w d7000? bo to w sumie potem tylko przeszkadza, skoro i tak muszę wycinać go
    dzwięk wyłączacz w menu "MENU FOTOGRAFOWANIA" - "Ustawienia filmu" - "Mikrofon" - "Mikrofon wyłączony", co do obracania filmu, nie kumam, nagrywasz film w pionie? do czego ma to służyć, wszystkie ekrany w monitorach, tv, czy tabletach są w formacie zazwyczaj 16x9 lub 16x10 czyli poziomym.
    Canon do pracy, Nikon z sentymentu

  7. #7

    Domyślnie

    Dlaczego nagrywasz film w pionie, skoro wszystkie możliwe wyświetlacze, monitory i telewizory mają rozdzielczość raczej "poziomą" ?
    tu była niedozwolona stopka.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matthew77 Zobacz posta
    Dlaczego nagrywasz film w pionie, skoro wszystkie możliwe wyświetlacze, monitory i telewizory mają rozdzielczość raczej "poziomą" ?
    dobre pytanie za które mi wstyd.. ale tylko na razie raz nagrywałem więc serio jestem zielony

    ale mam jeszcze jedno pytanie aby się pogrążyć

    na jakim af najlepiej filmować? zrobiłem na autowykrywanie twarzy, to za często mi ostrzył i mglił

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    na jakim af najlepiej filmować? zrobiłem na autowykrywanie twarzy, to za często mi ostrzył i mglił
    W przypadku obecnych filmujących Nikonów to najlepiej ustawiaj ostrość ręcznie, bo automat robi to beznadziejnie. Troszkę praktyki i będziesz bardzo zadowolony z efektów.

  10. #10

    Domyślnie

    Na ręcznym - D7000 ma af z detekcją kontrastu dla wideo, więc ostrząc musi "polować" na ostrość, inaczej jej nie złapie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •