Close

Strona 250 z 293 PierwszyPierwszy ... 150200240248249250251252260 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 491 do 2 500 z 2925
  1. #2491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pracownik serwisu przyjmujący D600 powiedział, że pierwszy raz słyszy o kurzu w D600. To nie jest śmieszne. To jest podejście do klienta.

    Może to jakiś świeży pracownik, wzięty na przeszkolenie za 1200netto. Skoro takie afery w serwisie mamy, to być może biorą kogo popadnie. Ale przyznam szczerze, że to jakieś nieporozumienie.

  2. #2492

    Domyślnie

    Jacek - nie traktuję tego osobiście. Jak ktoś mnie cytuje to mu odpowiadam. Tak serio to nie wiem z jakim poglądem bądź z kim Ty polemizujesz

  3. #2493
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jak uznamy za obowiązek odpowiadać na kazdy cytat to będziemy tak pisać do końca świata
    Jak zwykle staram się pewne rzeczy pisać jako pewne podsumowanie tematu. Nie wiem dlaczego zwykle ludzi bardzo obrusza (zupełnie niepotrzebnie wg mnie) temat zakwalifikowanie jakiegoś modelu body do serii aparatów profesjonalnych albo amatorskich. Sprzęt to sprzet. Włożenie go do jakiejś tam szuflady z napisem profesjonalny czy amatorski nie zmienia parametrów aparatu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #2494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek B. Zobacz posta
    Panie daj Pan spokój. Ma lepszy obrazek? Lepszą głębię? A co to znaczy?? AF ma gorszy, bo ma punkty AF ściśnięte w centrum. Ma tak samo kijowy bufor. Już wiesz czy wyłożyć kilka klocków na nową zabawkę?
    AF gorszy? Gorzej trafia? Ma inaczej rozłożone punkty, w moich zdjęciach to nie przeszkadza, używam punktów AF skoncentoranych wokół środka, z celności jestem zadowolony.
    "Kijowy bufor"? tzn jaki?
    I jeszcze coś o klockach...
    Dziękuję za jasność wypowiedzi.

    Co do "większej puchy" - hm... Większy korpus, wygodny w trzymaniu ma D800. A o korpusie D600 trudno powiedzieć, że jest duży i wygodny w uchwycie, zwłaszcza jeśli użytkownik ma duże dłonie. Producent chwali się MAŁYM rozmiarem korpusu, jak na FF.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  5. #2495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MilekS Zobacz posta
    Co do "większej puchy" - hm... Większy korpus, wygodny w trzymaniu ma D800. A o korpusie D600 trudno powiedzieć, że jest duży i wygodny w uchwycie, zwłaszcza jeśli użytkownik ma duże dłonie. Producent chwali się MAŁYM rozmiarem korpusu, jak na FF.
    Co dla niektórych jest szalenie ważne

  6. #2496

    Domyślnie

    zgadza się jak na FF puszka jest mala, ale wieksza od d7000, wielkoscia podibna do d300s, wiec jest dobrze do tego grip i juz calkiem powinno byc super. czyli w d600 mozna pomarzyc o tak szybkim i celnym Af jaki znajduje sie w d300s?

  7. #2497

    Domyślnie

    Na własny użytek i doświadczenie w porównaniu 610vs700 w sytuacjach statycznych "domowych" AF jest bardzo podobny
    Ale... gęsta matryca także swoje robi i wszelkie niedoskonałości AF są bardziej widoczne
    700 i 610 - obydwie mają problem przy tych cholernych żarówkach energoosczędnych (te zielonożółte) 700 była akceptowalna 610 często niebałdzo
    Przy normalnych żarowych - nie ma żadnego problemu
    Pracuję cały czas na AF-C uruchamiany kciukiem przypisanym pod AE-L

  8. #2498

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek B. Zobacz posta
    No tak. To już wiem dlaczego uważasz, że solidność konstrukcji wpływa na stabilność parametrów w tym modelu. Bo PLANUJESZ zakup. Ech..
    Nie wiem, co tam sobie za wnioski wyciągasz.
    To, że chcę kupić, nie zmieni faktu, jaka ona jest.
    Napisałem to, żebyś nie myślał że ją dyskredytuję.
    Jest fajna, jest dla amatorów fotografii, takich jak ja i tyle.
    Bez żadnych podtekstów, ukrytych znaczeń i teorii spisowych.

    Jak ktoś chce się poczuć lepiej, bo ma sprzęt pro, to może okłamywać samego siebie ale bez wyciskania tego kitu innym na forum.



    Wysłane z mojego GT-I9300
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 19-03-2014 o 10:36
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  9. #2499

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta

    Jak ktoś chce się poczuć lepiej, bo ma sprzęt pro, to może okłamywać samego siebie ale bez wyciskania tego kitu innym na forum.



    Wysłane z mojego GT-I9300
    To było do mnie? Nie lubię jak przypisuje mi się coś czego nie powiedziałem ani nawet pomyślałem. Włączyłem się do rozmowy, bo zainteresowałeś mnie stwierdzeniem, że w D600 "brak solidności konstrukcji wpływa na niestabilność parametrów". Myślałem, że bez kitu czytałeś coś na ten temat albo czegoś doświadczyłeś w tym temacie. Ale już wiem, że to po prostu taka tam kolejna czyjaś teoria.

    Co do dylematów pro czy nie pro to określiłem się już na 243 stronie tej jałowej dyskusji, że "Jak dla mnie jedynym praktycznym kryterium profesjonalny lub nie jest obecność na liście profesjonalnych body Nikona. Dlaczego? Bo wtedy możesz być w NPS a z PRAKTYCZNEGO punktu widzenia tylko to ma znaczenie". A reszta to bełkot marketingowców.

    I tyle w temacie, wystarczająco i mam nadzieję ostatecznie wszystko wyjaśniłem

  10. #2500

    Domyślnie

    Do Ciebie była pierwsza część wypowiedzi, druga do ogółu.

    To co zacytowałeś z mojej wypowiedzi, odnosi się ogólnie do różnicy, między sprzętem pro a zwyklym.
    Nie pisałem tego apropos d600 only.
    Nie muszę o tym nigdzie czytać, żeby to wiedzieć.
    To jest oczywista oczywistość.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 19-03-2014 o 11:06
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

Strona 250 z 293 PierwszyPierwszy ... 150200240248249250251252260 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •